popkultura
Twórca serialu "Rick i Morty" uniewinniony. Wróci do produkcji?
Edzio recenzuje slumsy w Bangkoku

Edzio przesadził? Rapowana recenzja slumsów w Tajlandii

Źródło zdjęć: © Edzio / TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,27.02.2023 14:00

Tiktoker Piotr Bylina, znany jako Edzio, wyjechał do Tajlandii. Influencer w ramach poznawania innej kultury odwiedził slumsy w Bangkoku. Relację w formie rapowanego utworu opublikował na TikToku.

Piotr Bylina, znany jako Edzio, jest popularnym tiktokerem, którzy tworzy rap. Na koncie ma pewne osiągnięcia we freestyle'u. Dwukrotnie obronił pas Mistrza Polski Wielkiej Bitwy Warszawskiej. Wydał dwa solowe albumy, aktywnie bierze udział w eventach związanych z polskim hip-hopem.

Twórca nie stroni od kontrowersji. Na początku 2022 r. nagrał diss na byłą dziewczynę. Kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, Bylina wypuścił rapowany klip o wojnie. Potem nagrał film, w którym przebrał się za seryjnego mordercę i kanibala Jeffreya Dahmera. Jakby tego wszystkiego było mało, influencer wypuścił rymowanego tiktoka, na którym wciela się w Sławomira Mentzena.

Edzio nagrywa rap-recenzję slumsów w Bangkoku

Na początku lutego 2023 r. Edzio wyjechał do Tajlandii. Influencer obficie dzielił się wrażeniami z podróży w formie rymowanych klipów na TikToku. Jedno z nagrań ma potencjał na kolejną wpadkę wizerunkową. Bylina nagrał 15-sekundową recenzję slumsów w stolicy Tajlandii Bangkoku, a film podpisał jako "mega przeżycie".

Powiedzieć, że film przedstawia uproszczony obraz slumsów, to jak nic nie powiedzieć. Edzio w swoim stylu rapuje: - Jak wyglądają slumsy w Bangkoku? Obskurnie i niebezpiecznie, ale nie daj się łudzić. Właśnie tam w Tajlandii spotkaliśmy najmilszych ludzi. Chociaż nie ma tam luksusów, ludzie chodzą uśmiechnięci. Mają jakby mniej problemów, popatrzcie na te dzieci! - nawija Edzio.

"Mega przeżycie" w slumsach

Rapowanej recenzji slumsów towarzyszą ujęcia, które Edzio wykonał w Bangkoku. Tiktoker zagląda z kamerą do wnętrza mieszkania, w którym ktoś leży na podłodze. Edzio pokazuje zanieczyszczoną rzekę i dzieci bawiące się na ulicy. Trudno nie mieć wrażenia, że slumsy mają drugorzędne znaczenie. Na pierwszym planie jest Edzio, dla którego wizyta w slumsach wydaje się być ciekawą atrakcją, "mega przeżyciem".

trwa ładowanie posta...

Slumsy w Bangkoku znajdują się w dzielnicy Khlong Toei. Według szacunków zamieszkuje ją 100 tys. ludzi, którzy żyją na powierzchni ok. 1,5 km kwadratowego. Bangkok jest jedną z wielu światowych metropolii, w których rozwija się trend na tzw. slumming. To kontrowersyjny rodzaj turystyki, który polega na tym, że ludzie z Zachodu odwiedzają biedne dzielnice, by podziwiać ubóstwo. Zwiedzający traktują mieszkańców slumsów jak eksponaty w muzeum, podglądają ich prywatne życie.

Nie zakładam, że Edzio miał złe intencje, gdy wrzucił klip z wycieczki po Bangkoku. Niemniej jednak publikowanie rapowanej relacji ze slumsów jest niesmaczne i ignoranckie. Wniosek, że "ludzie się uśmiechają, bo nie mają pieniędzy" jest niesamowicie płytki nawet jak na Edzia.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Bingo Czarnka. Memiczne cytaty szefa MEiN w jednym miejscu