"Rodzinny biznes" premiera albumu

"Rodzinny Biznes". Wersow rapuje z Bedoesem: "Mam wyj***ne na fejm"

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Spotify, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,16.12.2022 11:30

"Rodzinny Biznes", jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów roku od labelu 2115, jest już dostępny. Na płycie gościnnie wystąpiło kilku celebrytów i influencerów. Wśród nich Weronika Sowa, znana jako Wersow. Czy jest szansa, że Wersow wygryzie z branży Young Leosię?

Nawet jeśli ktoś nie interesuje się rapem, obok krążka "Rodzinny Biznes" nie może przejść obojętnie. To debiutancki album labelu 2115, którego założycielem jest raper Bedoes. Płyta wyróżnia się objętością - to aż 36 utworów z udziałem zaproszonych gości. Uwagę zwraca również nietypowa akcja promocyjna, w ramach której można... kupić i zjeść chleb.

Piekarnia Rodzinny Biznes od ekipy 2115

Artyści z okazji premiery albumu otworzyli piekarnię. Punkt będzie działał jedynie w dniu 16 grudnia od godziny 15:00. Adres to ul. Złota 8 w Warszawie. "Posłuchamy Rodzinnego Biznesu, spędzimy wspólnie czas, podpiszemy Wasze płyty, zrobimy sobie zdjęcia i oczywiście będzie okazja aby nabyć produkty 2115 takie jak bluzy i wcześniej wspomniane płyty" - czytamy na fanpejdżu ekipy 2115.

W piekarni Rodzinny Biznes będzie okazja spróbować autorskich wypieków od Bedoesa i spółki. Jak podają raperzy, to "chleb w pięciu wariantach, po jednym od każdego z nas, będzie dostępny do kupienia na miejscu. To jedyna szansa, by ich spróbować."

trwa ładowanie posta...

Mixtape "Rodzinny Biznes" to plejada gwiazd

Na albumie "Rodzinny Biznes" znajdziemy wielu sławnych gości. Wśród nich są postaci znane w polskim rapie - jak Taco Hemingway, Young Multi, Szpaku - oraz osoby, które kojarzą się z innymi dziedzinami, m.in. Wersow, Doda.

CD1:

 1. "Rodzinny Biznes"
 2. "White 2115 Skit"
 3. "2115"
 4. "Ketchup"
 5. "Fałszywi prorocy"
 6. "Flexxy 2115 Skit"
 7. "Walizki"
 8. "Dresscode" feat. Taco Hemingway
 9. "Kafa Leyla"
 10. "Catalina" feat. Pezet
 11. "Kuqe 2115 Skit"
 12. "Nie ma sprawy" feat. Palar, SMXKEY NUNNO, Fekir, Młody F
 13. "ONZ" feat. Alberto, Josef Bratan
 14. "Glow Up" feat. Wersow
 15. "Bedoesiara"
 16. "Ninja"
 17. "Na krańcu świata"
 18. "I’m a star now" feat. Pressa

CD 2:

 1. "Blacha 2115 Skit"
 2. "Moje białasy"
 3. "Weekend 2115"
 4. "Strobo" feat. Mr. Polska
 5. "Turysta"
 6. "Airplanes"
 7. "To dla ciebie" feat. Pablo Novacci, Koldi, Maciej Spons
 8. "Wyglądam podejrzanie"
 9. "GUGU x 2115" feat. Szpaku, Chivas
 10. "Bedoes 2115 Skit"
 11. "Rottweiler" feat. Kaz Bałagane
 12. "Adele Skit"
 13. "Bruce"
 14. "Teraz albo nigdy" feat. Young Multi
 15. "Jagiełło"
 16. "Więcej dymu"
 17. "Diamenty" feat. Doda
 18. "Outro"
trwa ładowanie posta...

Wersow rapuje z Bedoesem

Jednym z najciekawszych gości zapowiedzianych na płycie jest Wersow. Prywatnie narzeczona Karola Wiśniewskiego "Friza", zawodowo influencerka, raczej nie kojarzy się z rapem. Tymczasem Wersow wystąpiła w utworze "Glow Up", który z pewnością odbije się głośnym echem w branży.

Tematem "Glow Up" jest kobieta, która olśniewa urodą. Jest tak piękna, że partner wybacza jej wszystko - nawet to, że spóźnili się do kina, gdyż kobieta tak długo przygotowywała się do wyjścia. Słuchacz ma wrażenie, że bohaterka jest słodka, urocza, niewinna. Tymczasem, gdy kobieta dochodzi do głosu pod koniec piosenki, wtedy pokazuje charakter. To właśnie wtedy Wersow zaczyna rapować.

"Przestań mnie pospieszać/ Jak będę chciała, będziesz czekać cały dzień/ Bo dla mnie każda randka jest tak samo ważna jak pierwsza/ Mam nadzieję, że dla ciebie też/ Tu nie chodzi o make up/ Tu nie chodzi o zdjęcia/ Zabierz mnie do miejsca, gdzie znów poczuję dreszcz/ Mam wyj***ne na fejm/ Mam wyj***ne na branżę/ Tak naprawdę wolę z tobą coś obejrzeć" - nawija Wersow w "Glow Up".

Chcielibyśmy zauważyć, że Wersow w swojej zwrotce nie rapuje wulgaryzmów. Słowo "wyj***ne" wypowiada za nią Bedoes. Nie mamy jednak pomysłu, jak to zinterpretować.

Jak myślicie, czy jest szansa, że Wersow wygryzie z branży Young Leosię?

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 0
 • emoji ogień - liczba głosów: 2
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
 • emoji smutek - liczba głosów: 1
 • emoji złość - liczba głosów: 1
 • emoji kupka - liczba głosów: 6