Donald Tusk odpowiada na pytanie o walkę

Zwrócił się z prośbą do Tuska. Czy premier podjął wyzwanie?

Źródło zdjęć: © TikTok
Konrad SiwikKonrad Siwik,02.04.2024 22:00

Ten pojedynek mógłby przejść do historii zarówno świata polityki, jak i freak fightów. Donald Tusk vs Jarosław Kaczyński - czy jest szansa na takie zestawienie? Zapytał jeden z użytkowników TikToka. Premier Polski odpowiedział.

Użytkownik o pseudonimie Artek009 zwrócił się do Tuska z nietypową prośbą, sugerując, że chciałby zobaczyć go w rzymskiej klatce razem z liderem partii Prawo i Sprawiedliwość, Jarosławem Kaczyńskim, podczas gali Fame MMA. Premier przedstawił zarówno prośbę, jak i odpowiedź na swoim TikToku.

- Artek ma życzenie: "ja bym chciał pana zobaczyć w rzymskiej klatce z Jarosławem Kaczyńskim w Fame MMA"

- cytował premier.

Donald Tusk vs Jarosław Kaczyński w klatce rzymskiej

Klatka rzymska była już obecna na jednej z gal Fame MMA. Jest to struktura o wymiarach 3 × 3 metry i wysokości przekraczającej 2 metry. Nazwa nawiązuje do starożytnych klatek używanych w Rzymie, jednak w przeciwieństwie do swoich historycznych odpowiedników, współczesna klatka nie służy do zamykania gladiatorów oczekujących na pojedynek.

W dzisiejszych czasach klatka rzymska pełni zupełnie inną funkcję, stając się areną walki. Jej ograniczone rozmiary wymuszają bliski kontakt fizyczny między zawodnikami, co skutkuje intensywną wymianą ciosów oraz dynamicznymi manewrami takimi jak klincze i obalenia. Całość ma na celu podniesienie atrakcyjności widowiska, co sprawia, że walki w klatce są bardziej widowiskowe. To stosunkowo nowa forma prowadzenia pojedynków, zyskująca popularność dzięki galom freak fightowym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

CAROLINE DERPIEŃSKI odpowiada NA ZARZUTY o zmyśleniu KARIERY | Vibez Talk

Donald Tusk zlitował się nad przeciwnikiem

Z pewnością nie jest to odpowiednie miejsce na polityczne starcia. Donald Tusk postanowił jednak odpowiedzieć na nietypowe pytanie.

- Wiecie, wybory chyba mu [Kaczyńskiemu - przyp. red.] wystarczyły. A zaraz będą kolejne

- odpowiedział Tusk.
trwa ładowanie posta...

Wybory do Sejmu i Senatu, które odbyły się 15 października 2023 r., faktycznie były mocnym ciosem dla PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Choć procentowo jego partia wygrała, nie uzyskała większości mandatów. W konsekwencji nowy rząd utworzyły Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Nowa Lewica.

Mimo że polityczne starcie w ringu między Tuskiem a Kaczyńskim może pozostać tylko w sferze fantazji, w przeszłości dochodziło już do pojedynków na słowa między politykami. Po raz ostatni Jarosław Kaczyński starł się z Donaldem Tuskiem w debacie telewizyjnej w październiku 2007 r. Tymczasem obywatele wciąż czekają na rewanż.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0