ekologia
Uczelnia z Poznania chciała szkolić na zwierzętach. Interweniowali aktywiści
ubrania i buty z trawą Loewe

Zmiany klimatyczne na wybiegu od Loewe. Buty, z których rośnie trawa, to przyszłość mody?

Źródło zdjęć: © Instagram, LOEWE, PAULA ULARGUI ESCALONA, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,30.06.2022 15:30

Jak to jest chodzić w butach z trawą i zakładać spodnie porośnięte zielenią? Loewe chce przybliżyć nas do natury i przy okazji zwrócić uwagę na zmiany klimatyczne.

bGxVjSZL

Zmiany klimatyczne wkradły się na wybieg mody i nie mam tu na myśli tylko szkodliwego oddziaływania branży fashion (w szczególności oczywiście fast fashion) na planetę. Temat kryzysu klimatycznego przewija się już w samych kreacjach od projektantów.

Jonathan Anderson zaprezentował swoją najnowszą kolekcję Loewe wiosna-lato 2023 . Znajdziecie w niej buty z trawą i marynarki porośnięte zielenią.

Buty z trawą, czyli przenośny trawnik od projektanta

Jonathan Anderson jest brytyjskim projektantem, który niedawno na wybiegu w Paryżu zaprojektował swoją nową kolekcję. Postanowił, że tym razem będzie bardziej związana z naturą.

bGxVjSZN

Publiczność zgromadzona na Paris Fashion Week mogła oglądać modelki i modeli w ubraniach porośniętych zielenią. Dwadzieścia dni przed pokazem projektant postanowił wysiać w butach i na materiałach trawę. Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądał cały proces:

trwa ładowanie posta...

Warto też dodać, że projektant przy tej kolekcji współpracował z Paulą Ulargui Escaloną. Paula od dawna zajmuje się właśnie takim łączeniem mody z przyrodą i jakiś czas temu pisał o niej sam "Vogue".

trwa ładowanie posta...

Po co siać trawę na ubraniach?

Loewe w ten sposób chciało przenieść swoje obawy związane z ekologią na wybieg. Pokazem projektant zamierzał zwrócić uwagę na oddalanie się ludzkości od świata przyrody i wykorzystywanie jej do swoich celów. Z tego też względu modelki nosiły telewizory z płaskim ekranem, które przestawiały zwierzęta i roślinność wyrastającą z ich ubrań.

bGxVjSZP


Kiedy siedzisz w pociągu lub w kawiarni, wszyscy patrzą na ekran. To dziwne, ale zafascynowała mnie ta idea. Zacząłem sobie myśleć co się dzieje, gdy ekran staje się twarzą?

Cóż, trzeba przyznać, że to dość ciekawy i oryginalny pomysł na kolekcję. Sam proces wydaje się być bardzo intrygujący, choć zastanawiające jest to, w jaki sposób można by było potem "pielęgnować" takie trawiaste buty. Biorąc pod uwagę susze, to mało praktyczne rozwiązanie…

trwa ładowanie posta...

Źródło: Dailymail

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Freeganka z Biedronki nie dostanie mandatu? Ważna decyzja dla freegan