Kim Kardashian Skims

Czy Kim Kardashian naciąga fanów na produkty Skims?

Źródło zdjęć: © Instagram, Skims, justinp
Anna RusakAnna Rusak,24.01.2023 17:30

Fanom Kim Kardashian nie podoba się, że to nie celebrytka szyje ubrania w Ameryce, tylko wyręcza się jakąś zagraniczną firmą. Czy marka Skims jest rzeczywiście taka zła i czy można powiedzieć, że jest eko?

Skims to marka modowa założona przez celebrytkę Kim Kardashian. W ofercie można znaleźć bieliznę, stroje kąpielowe, pidżamy, dresy, a także sukienki. Wielu chwali markę za ciałopozytywne podejście, bo w jej kampaniach i na pokazach pojawiają się modelki o różnych rozmiarach, kształtach i kolorze skóry.

Choć wszyscy zachwycają się obecnością dwóch gwiazd z serialu "White Lotus" - Simony Tabasco i Beatrice Grannò - w walentynkowej reklamie Skims, marka spotyka się również ze sporym hejtem. Wszystko przez tiktokerów, którzy ujawnili producenta produktów Kim Kardashian.

Fani Kim Kardashian rozczarowani, bo to nie ona produkuje ich ubrania

Nie raz fani Kim Kardashian narzekali na cenę produktów sprzedawanych przez jej markę Skims. Według nich 550 zł (128 dol.) za pidżamę z modalu to zdecydowanie za dużo. Szczególnie, że podobne produkty mogą znaleźć w znacznie tańszych sklepach.

W zeszłym roku na TikToku influencerka Alex Friedman w nagraniu pokazała, że producentem produktów Skims jest Eurotex Tekstil Ticaret, czyli turecka firma zaopatrująca chociażby największą konkurencję Skims, czyli Spanx. Viralowe nagranie Alex, w którym ujawnia swoje ustalenia za pomocą narzędzia ImportYeti pozwalającego znaleźć dostawców i producentów marki, zostało usunięte, a następnie przywrócone przez TikToka.

trwa ładowanie posta...

Firma Skims Kim Kardashian jest eko?

Po tym filmie wiele osób było zawiedzionych działaniem marki. Odkryli, że tak naprawdę w dużym stopniu płacą za nazwisko Kardashian, a nie za wyjątkowość produktów przez nią sprzedawanych. Teraz temat powrócił, bo w zupełnie inny sposób poruszył go kolejny TikToker.

Justin na TikToku i Instagramie analizuje różne firmy odzieżowe. Do tej pory na jego profilu pojawiła się analiza chociażby produktów od Rihanny i jej marki Savage Fenty oraz bielizny plus size Yitty od Lizzo. W jednym z nagrań odniósł się również do Skims.

TikToker zwraca uwagę, że część produktów ze sklepu Kardashian pochodzi od firmy Eurotex, co już wiemy. Według niego jednak nie jest to do końca zły wybór. Justin zwraca uwagę na to, że firma używa technologii 3D, dzięki czemu może szyć wiele rodzajów odzieży, dzięki czemu jest w stanie zapewnić np. szeroką rozmiarówkę, a do tego wykorzystuje przyjazne środowisku materiały, w tym te pochodzące z recyklingu.

trwa ładowanie posta...

Obrońcy Kardashian zwracają również uwagę na to, że Kim tak jak większość firm odzieżowych kupuje swoje ubrania w hurtowniach, a w Skims tak naprawdę chodzi po prostu o jej nazwisko. W końcu z jakiegoś powodu wiele ubrań produkowanych przez influencerów, różni w zasadzie jedynie logo…

Biorąc pod uwagę, że firma Eurotex Tekstil Ticaret, z której pochodzą ubrania od Kim Kardashian, stawia na przyjazne planecie metody produkcji ubrań i posiada stosowne certyfikaty takie jak OEKO-TEX, można przyznać, że rozpacza fanów jest odrobinę nieuzasadniona.

Trzeba jednak zaznaczyć, że na samej stronie Skims przy produktach nie pojawia się oznaczenie, że są one wykonane z materiałów ekologicznych. Nie ma też informacji o żadnych przyznanych marce certyfikatach. Dodatkowo, tylko część produktów Skims pochodzi z Turcji. Na metkach można znaleźć informacje o tym, że ubrania zostały wykonane w Chinach i Wietnamie. Ich jakość również jest wątpliwa.

trwa ładowanie posta...

Na stronie goodonyou.eco, zajmującej się ocenianiem etyczności marki, możemy przeczytać, że Skims twierdzi, że pracownicy magazynów i fabryk produkujących ubrania mają zapewnione uczciwe płace i zdrowe warunki pracy. Marka nie podaje jednak żadnych szczegółów. Z odzieżą od Kardashian jest więc jak z większością produktów od celebrytów i influencerów - więcej na ich temat ich etyczności nie wiemy, niż wiemy.

trwa ładowanie posta...

Źródło: BuzzFeed, goodonyou.eco, Skims

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 13
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 40