Zbigniew Stonoga wyszedł na wolność

Zbigniew Stonoga wyszedł na wolność. Na jak długo tym razem?

Źródło zdjęć: © Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,15.06.2022 13:30

Zbigniew Stonoga wstawił na Instagrama pierwsze zdjęcie od stycznia 2021 roku. Kontrowersyjny biznesmen ogłosił, że wyszedł z aresztu. "Jestem wolny".

- Dobry wieczór, coś się... coś się popsuło i nie było mnie słychać, to powtórzę jeszcze raz -  Tymi słowami zaczyna się ikoniczny monolog Zbigniewa Stonogi, który mężczyzna nagrał po wyborach w 2015 roku. Od tego momentu w życiu przedsiębiorcy znanego z wulgarnego języka wiele się wydarzyło. Od czerwca 2021 roku biznesmen przebywał w areszcie na warszawskiej Białołęce.

W 2021 roku sąd postawił Stonodze 186 zarzutów. Mężczyznę oskarżono m.in. o zniesławienie prezydenta RP i znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Biznesmen był nieuchwytny - wyjechał do Norwegii, gdzie ubiegał się o azyl. Służby zatrzymały go w Holandii i dokonały jego ekstradycji do Polski na podstawie 7 listów gończych.

Zbigniew Stonoga wyszedł z aresztu

Przedsiębiorca wrzucił na Instagram zdjęcie, na którym widzimy uśmiechniętego Stonogę w więziennym pasiaku. Biznesmen opatrzył fotografię krótkim komentarzem: Warszawski Sąd uchylił dziś ostatni z 7 aresztów stosowanych wobec mnie. Jestem wolny. Witam Was jutro się odezwę. Udostępnijcie proszę to info gdzie się da.

Zbigniew Stonoga wyszedł na wolność
Zbigniew Stonoga wyszedł na wolność (Instagram)

Zbigniew Stonoga nagrał krótki film

Przedsiębiorca po wyjściu na wolność wrzucił do mediów społecznościowych film, w którym zwrócił się do swoich fanów: - Dobry wieczór, witam państwa 14 czerwca 2022 roku. Jestem już wolny. Pozdrawiam wszystkich, dziękuję za wsparcie. Odezwę się za czas jakiś. Dobranoc.

Warszawski Sąd uchylił dziś ostatni z 7 aresztów stosowanych wobec mnie. Jestem wolny.

Według Gazety Wyborczej Zbigniew Stonoga miał mieć w areszcie status "więźnia medialnego". Podobno był poddawany upokarzającym rewizjom osobistym, które w opinii sądu mogły nosić znamiona tortur. Wymiar sprawiedliwości wezwał naczelnika aresztu do zaprzestania stosowania takich praktyk, które są sprzeczne z zasadą humanitarnego wykonywania kar oraz z poszanowaniem godności ludzkiej osadzonego.

Najważniejsze pytanie brzmi, czy biznesmenowi udało się opuścić cykl życia Stonogi? Poniżej przypominamy, jak on wygląda.

trwa ładowanie posta...

Źródła: wiadomosci.poinformowani.pl/YouTube

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 291
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 11
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Niech dalej mówi to co myśli. Nikogo niewinnego nie zaatakował.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się