lifestyle
Pringlesy z nietypowym dodatkiem za 600 zł? "Marian, tu jest jakby luksusowo"
Zaginięcie Gabby Petito

Zaginięcie Gabby Petito. Tajemnicza sprawa, którą próbuje rozwiązać całe USA

Źródło zdjęć: © Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.09.2021 13:16

22-letnia influencerka Gabrielle "Gabby" Petito wyruszyła ze swoim narzeczonym w podróż życia przez Stany Zjednoczone. Z wyprawy do domu wrócił tylko mężczyzna - nie wiadomo, gdzie jest Gabby i dlaczego jej narzeczony odmawia współpracy z policją.

Co się stało z Gabby Petito? Gdzie obecnie przebywa? Dlaczego zniknęła? Te i inne pytania zadają sobie internauci ze Stanów Zjednoczonych, starając się rozwiązać zagadkę zaginięcia 22-letniej influencerki. Póki co nie jest to historia z rodzaju true crime (i oby w taką się nie zamieniła!), ale nie wiadomo również, czy kobieta żyje - bo w ogóle niewiele w tej sprawie wiadomo.

11 września 2021 roku matka Gabby Petito zgłosiła policji, że jej córka zaginęła. Gabby podróżowała kamperem ze swoim narzeczonym, Brianem Laundrie, od lipca aż w pewnym momencie kontakt z nią się urwał. Matka influencerki zgłosiła zaginięcie córki po tym, jak przestała odpisywać na wiadomości. Zgodnie z ustaleniami policji, ostatnie znane miejsce przebywania Gabby to był Park Narodowy Grand Teton.

Zaginięcie Gabby Petito
Zaginięcie Gabby Petito (Google Maps)

Gabby Petito - kim jest?

22-latka rozwijała konto na Instagramie, które obserwuje ponad 261 tys. internautów. Kobieta prowadziła życie podróżniczki - jeździła vanem i dzieliła się przeżyciami z gronem fanów. Influencerka chciała odwiedzić kamperem parki narodowe w zachodniej części Stanów Zjednoczonych.

- Chciała mieszkać w vanie i żyć na wolności - powiedziała dziennikarzom matka Gabby. - To było jej marzenie.

trwa ładowanie posta...

Z okazji tripa Gabby i jej narzeczony Brian uruchomili kanał na YouTube, na który zamierzali wrzucać filmy ze swojej podróży. Na razie udało im się udostępnić tylko jeden materiał przedstawiający początek wyprawy.

VAN LIFE | Beginning Our Van Life Journey

Para prowadziła także profil na TikToku o tematyce podróżniczej:

trwa ładowanie posta...

Z Instagrama influencerki możemy prześledzić, jaką drogę przemierzyła para. Na początku lipca narzeczeni wyjechali z Kansas i dotarli do Colorado. Następnie pokazali na Instagramie, jak odwiedzili pole kempingowe w Parku Narodowym Zion.

trwa ładowanie posta...

21 lipca para dotarła do Parku Narodowego Bryce Canyon w Utah, po czym 30 lipca udostępniła zdjęcia Parku Narodowego Canyonlands.

trwa ładowanie posta...

Zaginięcie Gabby Petito - kluczowe nagranie z policyjnej kamery

Od 31 lipca do 12 sierpnia na profilu influencerki nic się nie pojawiło. Dwa tygodnie zanim influencerka zaginęła, 12 sierpnia, policja z Utah została wezwana w sprawie incydentu z udziałem pary. Z policją skontaktował się mężczyzna o imieniu Christopher, który obawiał się, że para mogła wdać się w kłótnię i doszło do użycia przemocy fizycznej.

Funkcjonariusze zatrzymali Petito i Laundrie w pobliżu Parku Narodowego Arches. Policjanci zanotowali, że Gabby była zapłakana i skarżyła się na swój stan psychiczny, ale nie podjęli wobec niej i jej partnera żadnych działań. Nagranie z policyjnej kamery, na której zarejestrowano zatrzymanie Petito i Laundrie, znajduje się w całości do obejrzenia na YouTube:

Gabby Petito case: Full Utah bodycam video

Gabby była bardzo podekscytowana podróżą i regularnie dzieliła się przeżyciami z tripa ze swoją rodziną oraz fanami w mediach społecznościowych. Podróż miała trwać do końca października, tymczasem kontakt z kobietą urwał się pod koniec sierpnia. Rodzina influencerki nie wierzy jednak, iż osoba, z którą pisali pod koniec września, to była ich córka - nie ujawniono treści tych wiadomości.

Zaginięcie Gabby Petito - co wie jej narzeczony?

24 sierpnia Gabby była widziana po raz ostatni, jak wraz z narzeczonym wymeldowała się z hotelu w Salt Lake City. 1 września Brian wrócił do rodzinnego domu sam. Narzeczony influencerki oświadczył, że nie będzie mówił publicznie o tym, co się wydarzyło podczas podróży. Reprezentujący go prawnik przekazał, że jego klient odmawia udzielania wszelkich komentarzy.

Brian Laundrie również dokumentował podróż kamperem na swoim Instagramie:

trwa ładowanie posta...

Całe USA poszukuje influencerki

Policjanci prowadzący śledztwo w sprawie zaginięcia influencerki uważają, że jej narzeczony zna "krytyczne informacje", które mogą pomóc rozwiązać sprawę. Temat zaginięcia influencerki stał się niezwykle popularny w amerykańskich mediach. Internauci dyskutują o sprawie pod hashtagami: #findgabby #wheresgabby #bringgabbyhome. Użytkownicy Reddita poświęcili tej zagadce całą kategorię.

Miejmy nadzieję, że sprawa zakończy się pomyślnie i wkrótce dowiemy się, że Gabby Petito żyje - będziemy Was na ten temat update'ować!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
"STOP ubojowi koni". Ruszyła Europejska Inicjatywa Obywatelska