trendy
Zegar zagłady znów ruszył. Ile zostało czasu do końca świata?
Patopranksterzy skazani na gułag

Sąd bezlitosny dla patopranksterów. Wygnał ich na 3,5 roku do GUŁAGU

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.11.2021 16:42

Trzech patoyoutuberów z Rosji nagrało prank, jak kradną taksówkę. Film z tego incydentu nie trafił w gust sędziego, który wymierzył śmieszkom bardzo surową karę.

Pranksterzy są najbardziej toksycznąszkodliwą społecznością, jaka działa w internecie. Koniec. Kropka. Ich kontent często polega na zakłócaniu porządku publicznego, skandalizowaniu i narażaniu na niebezpieczeństwo niewinnych ludzi. Wystarczy obejrzeć filmy na kanale Prawdziwa Dynamika Interakcji (specjalizującego się w prankach), aby poczuć obrzydzenie do patośmieszków na YouTube.

Patoyoutuberzy za swoje wyczyny zazwyczaj nie ponoszą konsekwencji, ponieważ wszystkie chore akcje usprawiedliwiają tym, że "to tylko prank". Tego typu wymówka nie zadziałała w przypadku trzech żartownisiów z Rosji, którzy nakręcili "żart" polegający na tym, że kradną luksusowego Ubera.

Prank o wartości 3,5 roku w gułagu

Prank wydarzył w marcu tego roku. Youtuberzy Chasanow, Tusupow i Dumszebaj zamówili taksówkę pod centrum handlowe w Moskwie. Kiedy samochód przyjechał, chłopcy poprosili kierowcę, aby pomógł im zapakować torby do bagażnika.

Wówczas jeden z żartownisiów usiadł na miejscu kierowcy i z piskiem opon odjechał w nieznanym kierunku. Po kilku minutach wrócił, tłumacząc, że to był prank, ale niestety dla nich - ofiara zadzwoniła już na policję. Cała trójka trafiła do aresztu. Warto zaznaczyć, że każdy z dowcipnisiów nagrywał incydent na potrzeby filmu - w szczególności filmowali reakcję kierowcy taksówki.

Jeden ze skazanych, Ramir Chasanow, był już karany za działalność pranksterską. W marcu 2020 roku, kiedy podróżował metrem w dawnej stolicy Kazachstanu Ałmatach, w demonstracyjny sposób kasłał w zatłoczonym wagonie, wycierając usta chustką zabarwioną sztuczną krwią.

Jak wyglądają współczesne gułagi?

Patoinfluencerzy zostaną wysłani do obozu oddalonego o ok. 500 km od Moskwy. Tego typu obiekty znajdują się w małych miejscowościach w trudno dostępnych regionach. Ich powierzchnia wynosi ok. 4ha i jest wypełniona jedno- i dwupiętrowymi barakami z cegły.

W standardowym obozie mieszka na ogół 800 więźniów, a w jednym baraku ok. 100-120 osób. W każdym budynku znajduje się jedna toaleta i jedna łazienka. Infrastruktura w obozach karnych jest generalnie w bardzo złym stanie. Patoyoutuberzy jakoś będą musieli przyzwyczaić się do nowych warunków - spędzą tak kolejne 3,5 roku życia.

Троих блогеров приговорили к 3,5 года колонии за пранк над таксистом

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 41
  • emoji ogień - liczba głosów: 21
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 183
  • emoji smutek - liczba głosów: 17
  • emoji złość - liczba głosów: 22
  • emoji kupka - liczba głosów: 32
Ałmaty to nie jest stolica Kazachsanu.
Odpowiedz
2
like
1
dislike
zobacz odpowiedzi (2)
Znając życie polscy patostramerzy by jeszcze na tym hajs zbili przemycając kamerę do obozu XD
Odpowiedz
10
like
1
dislike
Ginek,zgłoś
To sędzia zrobił im pranka 😎... Może zrozumieją ,że świat jest w inny sposób skonstruowany i trzeba się dopasować do norm.
Odpowiedz
29
like
2
dislike
Zobacz komentarze: 7
Komentarze (7)
arrow
Marka Burberry wycofuje z reklamy osobę po mastektomii