Patopranksterzy skazani na gułag

Sąd bezlitosny dla patopranksterów. Wygnał ich na 3,5 roku do GUŁAGU

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.11.2021 16:42

Trzech patoyoutuberów z Rosji nagrało prank, jak kradną taksówkę. Film z tego incydentu nie trafił w gust sędziego, który wymierzył śmieszkom bardzo surową karę.

Pranksterzy są najbardziej toksycznąszkodliwą społecznością, jaka działa w internecie. Koniec. Kropka. Ich kontent często polega na zakłócaniu porządku publicznego, skandalizowaniu i narażaniu na niebezpieczeństwo niewinnych ludzi. Wystarczy obejrzeć filmy na kanale Prawdziwa Dynamika Interakcji (specjalizującego się w prankach), aby poczuć obrzydzenie do patośmieszków na YouTube.

Patoyoutuberzy za swoje wyczyny zazwyczaj nie ponoszą konsekwencji, ponieważ wszystkie chore akcje usprawiedliwiają tym, że "to tylko prank". Tego typu wymówka nie zadziałała w przypadku trzech żartownisiów z Rosji, którzy nakręcili "żart" polegający na tym, że kradną luksusowego Ubera.

Prank o wartości 3,5 roku w gułagu

Prank wydarzył w marcu tego roku. Youtuberzy Chasanow, Tusupow i Dumszebaj zamówili taksówkę pod centrum handlowe w Moskwie. Kiedy samochód przyjechał, chłopcy poprosili kierowcę, aby pomógł im zapakować torby do bagażnika.

Wówczas jeden z żartownisiów usiadł na miejscu kierowcy i z piskiem opon odjechał w nieznanym kierunku. Po kilku minutach wrócił, tłumacząc, że to był prank, ale niestety dla nich - ofiara zadzwoniła już na policję. Cała trójka trafiła do aresztu. Warto zaznaczyć, że każdy z dowcipnisiów nagrywał incydent na potrzeby filmu - w szczególności filmowali reakcję kierowcy taksówki.

Jeden ze skazanych, Ramir Chasanow, był już karany za działalność pranksterską. W marcu 2020 roku, kiedy podróżował metrem w dawnej stolicy Kazachstanu Ałmatach, w demonstracyjny sposób kasłał w zatłoczonym wagonie, wycierając usta chustką zabarwioną sztuczną krwią.

Jak wyglądają współczesne gułagi?

Patoinfluencerzy zostaną wysłani do obozu oddalonego o ok. 500 km od Moskwy. Tego typu obiekty znajdują się w małych miejscowościach w trudno dostępnych regionach. Ich powierzchnia wynosi ok. 4ha i jest wypełniona jedno- i dwupiętrowymi barakami z cegły.

W standardowym obozie mieszka na ogół 800 więźniów, a w jednym baraku ok. 100-120 osób. W każdym budynku znajduje się jedna toaleta i jedna łazienka. Infrastruktura w obozach karnych jest generalnie w bardzo złym stanie. Patoyoutuberzy jakoś będą musieli przyzwyczaić się do nowych warunków - spędzą tak kolejne 3,5 roku życia.

Троих блогеров приговорили к 3,5 года колонии за пранк над таксистом

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 41
  • emoji ogień - liczba głosów: 21
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 183
  • emoji smutek - liczba głosów: 17
  • emoji złość - liczba głosów: 22
  • emoji kupka - liczba głosów: 32
Ałmaty to nie jest stolica Kazachsanu.
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (2)
Znając życie polscy patostramerzy by jeszcze na tym hajs zbili przemycając kamerę do obozu XD
Odpowiedz
10Zgadzam się1Nie zgadzam się
Ginek,zgłoś
To sędzia zrobił im pranka 😎... Może zrozumieją ,że świat jest w inny sposób skonstruowany i trzeba się dopasować do norm.
Odpowiedz
29Zgadzam się2Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 7