Youtuberka zjadła zupę z nietoperzy. Grozi jej pięć lat więzienia
Jak wkurzyć wirusologów z całego świata? Wystarczy być influencerką i opublikować film, na którym je się objęte ochroną nietoperze. Dodajmy, że chodzi o nietoperze, które mogą przenosić groźne patogeny. Oto głupota w wykonaniu Phonchanok Srisunaklua.
Phonchanok Srisunaklua jest nauczycielką i youtuberka z Tajlandii. Jej kanał nazywa się "Gin Zap Bep Nua Nua", czyli "Jedz pikantnie i smacznie". Kobieta opublikowała filmik, na którym je zupę z nietoperzy.
Podobne
- Chińska influencerka urządziła ucztę z rekina. Grozi jej więzienie
- Córka seryjnego mordercy nagrywa na TikToku. Czyta listy z więzienia od ojca
- Patostreamer Gural stanie przed sądem. Co grozi Grzegorzowi G.?
- Egipt traktuje influencerki jak przestępców. Tiktokerka wybłagała trzy lata więzienia
- Jej mina mówi wszystko. Amerykanka na obozie letnim w Europie Wschodniej
Youtuberka zjadła zupę z nietoperzy
Na nagraniu widzimy potrawę, w której - obok pomidorków koktajlowych - pływają ciała nietoperzy małoazjatyckich. Jest to gatunek objęty ochroną. Kobieta rozrywa ciała nietoperzy i zanurza kawałki mięsa w pikantnym sosie. Youtuberka mruczy z zadowolenia i mówi, że potrawa jej smakuje. Widzowie słyszą, jak kobieta mlaszcze, gryzie i przeżuwa kawałki nietoperzy.
Na Phonchanok spadła fala krytyki. Część internautów wyraziła obawę, że zachowanie kobiety może doprowadzić do wybuchu kolejnej pandemii. Jak podaje "The Telegraph", kobieta kupiła nietoperze na targu w pobliżu granicy z Laosem. W tamtejszych jaskiniach podobno znaleziono nietoperze zarażone wirusem zbliżonym do Sars-Cov-2, z powodu którego wybuchła pandemia COVID-19.
"Nie należy zadzierać z nietoperzami - przekazał dla serwisu "The Thaiger" prof. Teerawat Hemajuta z Wydziału Medycyny Uniwersytetu Chulalongkorn w Bangkoku. Uczony ostrzegł, że nietoperze mogą posiadać patogeny, które są śmiertelnie niebezpiecznie dla ludzi.
Co grozi za zjedzenie nietoperzy objętych ochroną?
- Byłem zszokowany, gdy zobaczyłem nietoperza na nagraniu. To nie powinno się wydarzyć zarówno w Tajlandii, jak i na całym świecie, to bardzo ryzykowne zachowanie, zwłaszcza że nietoperze mają wiele patogenów - przekazał dla "The Telegraph" Pattaraphon Manee-on, szef grupy zarządzania zdrowiem dzikich zwierząt w Departamencie Parków Narodowych, Dzikiej Przyrody i Ochrony Roślin w Bangkoku.
Phonchanok przeprosiła za bulwersujące nagranie i obiecała, że "nie zje więcej żadnego ssaka". Skrucha okazała się niewystarczająca. Policja aresztowała youtuberkę za naruszenie ustawy o ochronie dzikiej przyrody. Kobiecie grozi grzywna w wysokości 500 tys. bahtów (ok. 63 tys. złotych) lub pięć lat więzienia.
Popularne
- Oskar Szafarowicz pała nienawiścią do warszawskich zabytków: "wyburzyłbym je"
- Dlaczego Gen Z jest zmęczone polską polityką? [OPINIA]
- Czy Kościół w Polsce upada? Wiele na to wskazuje [OPINIA]
- Kontrola w kuratoriach oświaty. Wyniki mogą zaniepokoić uczniów
- Kara śmierci za aborcję? Temat znów obiektem politycznej manipulacji
- Homoafera w Konfederacji. Winnicki odpowiada na rzekomy gejowski film
- Platoseksualność. Nowy trend rozgrzewa sieć
- Odkrył powiązania HIGH LEAGUE z Rosją. Malik groził jego matce
- Andrzej Duda beszta mielonkę? Deepfake osiągnął niepokojący poziom