Grzegorz G. "Gural" stanie przed sądem

Patostreamer Gural stanie przed sądem. Co grozi Grzegorzowi G.?

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.12.2022 16:00

Grzegorz G., w sieci znany jako Gural, zacznie nowy rok od wizyty w Sądzie Rejonowym w Grodzisku Wielkopolskim. Patostreamer jest oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami. W sprawie pojawia się również wątek zoofilii.

Grzegorz G., znany jako Gural, to jeden z najsłynniejszy patostreamerów. Zasłynął wulgarnymi, przemocowymi, niebezpiecznymi filmami. W 2019 roku został skazany na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata za usiłowanie rozpowszechnienia wizerunku nagiej małoletniej. Wiele wskazuje na to, że spotkanie z wymiarem sprawiedliwości nic go nie nauczyło.

Jesienią 2021 roku patostreamer miał maltretować zwierzęta. Na opublikowanych w sieci nagraniach mężczyzna robił "taczkę" psu (ciągnął czworonoga za tylne łapy), wkładał zwierzęciu papierosa do pyska oraz próbował wepchnąć kota do piekarnika. Gural usiłował usadzić czworonoga na rozgrzanej patelni, ale przerażonemu zwierzęciu udało się uciec.

Prokuratura oskarża Gurala o znęcanie się nad zwierzętami i zoofilię

- Podejmował wobec zwierząt, a konkretnie dwóch kotów i psa, działania polegające na zadawaniu i dopuszczaniu do zadawania zwierzętom bólu oraz cierpień. Między innymi złośliwie straszył, drażnił te zwierzęta, naruszał ich spokój, zmuszał do nienaturalnych zachowań, dopuścił się też zoofilii - przekazał "Radiu Poznań" rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak.

- Na nagraniach pojawiła się najprawdopodobniej osoba małoletnia. Przy jej udziale Gural lizał kota po genitaliach. (...) Gural na tym zarabiał. Poprzez streamy, czyli transmisje na żywo, obserwatorzy wpłacali pieniądze. To jest nic innego jak monetyzowanie nagrań przedstawiających brutalność, zoofilię z uczestnictwem dzieci też - powiedział "Głosowi Wielkopolski" Rafał Gaweł, założyciel ruchu Ludzie Przeciw Myśliwym.

Wspólne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez patostreamera złożyły Fundacja Ludzie Przeciw Myśliwym oraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. W kwietniu tego roku Gural otrzymał prokuratorskie zarzuty znęcania się nad zwierzętami i zoofilii.

Proces Gurala ruszy w styczniu 2023 roku

Jak informuje "Głos Wielkopolski", proces przeciwko Guralowi rozpocznie się w drugiej połowie stycznia 2023 roku. Będzie się toczył przed Sądem Rejonowym w Grodzisku Wielkopolskim.

Gural systematycznie podnosi swoje kwalifikacje specjalisty ds. patusiarstwa w internecie. W sieci krąży nagranie, na którym patostreamer rozmawia z nastolatkami. Jednej z dziewczyn życzy, "żeby zdechła". Dziennikarze "Radia Poznań" poinformowali o zachowaniu mężczyzny poznańską prokuraturę, ale do wszczęcia śledztwa w przypadku gróźb karalnych potrzebne jest formalne zgłoszenie od osoby pokrzywdzonej.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Annawanna,zgłoś
Przecież takie dno trzeba usunąć ze środowiska. Tylko zabiera innym tlen. Więcej nie napiszę........
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Rejk,zgłoś
Ale patologia. Oby został surowo sprawiedliwie osądzony za swoje wybryki. Z tego nikt go nie wybroni.
Odpowiedz
5Zgadzam się0Nie zgadzam się
Stefan,zgłoś
Niesamowite... kiedyś to był spoko raper. Powinni mu odebrać wszystkie nagrody Grammy!!!1
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się