trendy
Rosja ukarała Twitcha za prawdę o wojnie. Wysoka grzywna
Youtuber wypuścił psa w powietrze. Wcześniej przywiązał zwierzaka do balonów z helem

Youtuber zgubił mózg. Wypuścił go razem z psem w niebo

Źródło zdjęć: © YouTube / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.05.2021 16:59

Indyjska policja aresztowała youtubera, który przywiązał psa do balonów wypełnionych helem i wysłał czworonożnego pupila w przestworza. Uspokajam – pies przeżył, a Gaurav Sharma został oskarżony o okrucieństwo wobec zwierząt.

Zazwyczaj bohaterem_bohaterką historii z cyklu "Co influencerzy odwalą idiotycznego, aby było o nich głośno" jest młody twórca, który naoglądał się patologii w stylu Jake’a Paula i chce to naśladować. Tym razem jest inaczej. (Anty)bohater niniejszego artykułu to 32-letni mężczyzna, Gaurav Sharma. Facet posiada kanał na YouTube (GAURAVZONE), który subskrybuje ponad 4 miliony internautów.

Gaurav wpadł na pomysł na film, który – mam nadzieję – zakończy jego karierę w internecie. Mimo iż bulwersujący klip zniknął już z kanału GAURAVZONE, w sieci krążą jego kopie. Na materiale widać, jak youtuber przywiązuje balony wypełnione helem do psa o imieniu Dollar i wypuszcza zwierzę w przestworza. Pies leci na wysokość drugiego piętra budynku, gdzie uderza o balkon, po czym opada na ziemię.

Youtuber przeprasza za okrucieństwo wobec zwierząt

Youtuber zorientował się, że warto by było uspokoić rozwścieczoną społeczność internautów. – Przyznaję się do błędu, niemniej jednak podczas nagrywania wideo dopełniłem wszelkich środków ostrożności – powiedział 32-latek. – Kocham mojego psa jak własne dziecko. Niepotrzebnie nagrałem ten materiał, bo uwielbiam zwierzęta. Do stworzenia tego filmiku zainspirowali mnie inni twórcy.

Indyjski twórca powiedział: – Przepraszam za to, co nagrałem i apeluję do wszystkich widzów, aby nie inspirowali się moim filmem.

Na szczęście nagranie filmiku z przeprosinami nie wystarczyło, aby sprawa rozeszła się po kościach. Na wniosek organizacji zajmującej się ochroną praw zwierząt mężczyznę zatrzymała policja i wsadziła do aresztu z zarzutem okrucieństwa wobec zwierząt.

trwa ładowanie posta...

Słodkie wideo, przerażająca rzeczywistość

Materiał Gaurav Sharma jest obrzydliwy. Zauważcie jednak, że filmik został nakręcony w taki sposób, aby odbiorcy wydawało się, że pieskowi doczepionemu do kolorowych balonów nic się nie dzieje. Zanim dojdzie do lotu, słychać radosny podkład muzyczny, postaci na filmie zachowują się przyjacielsko, no i film jest ucięty w kluczowym momencie, gdy pies – po uderzeniu o balkon – opada na ziemię.

Kiedy oglądałem film Gaurav Sharma, przypomniało mi się, jak Sylwester Wardęga nagrał materiał o youtuberach, którzy znęcają się nad zwierzętami, ale w taki sposób, by wychodzić na dobrych ludzi. Przykładowo, twórca pomaga temu samemu kotkowi kilka razy (przy czym ewidentnie widać, jak zwierzę jest zmaltretowane), lecz film jest nakręcony tak, by wywoływać wzruszenie i pozytywne emocje.

Mam wrażenie, że filmik z "latającym psem" to dokładnie ten sam typ obrzydliwego contentu, który wykorzystuje zwierzęta do robienia z siebie "fajnego" twórcy. No bo przecież zwierzę nie krzyknie, że jest przerażone, nie chce uczestniczyć w nagrywkach i potrzebuje pomocy, prawda?

Cała prawda o YouTuberach BOHATERACH

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Uczniowie trafili do szpitala. Powodem wyzwanie z TikToka