popkultura
Tekst polskiej piosenkarki na maturze z polskiego. Artystka wątpi, że zdałaby egzamin
Wujek Łuki przeprasza fanów

Wujek Łuki przeprasza fanów. Zwlekał z tym dwa tygodnie

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Twitter, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,27.03.2023 14:45

"Przepraszam za ten żenujący żart" - pisze Łukasz Wojtyca, znany jako Wujek Łuki. Prezes spółki Ekipa Holding spotkał się z falą krytyki po jednym z odcinków programu "Twoje 5 Minut". Aktywistka Maja Staśko zarzuciła mężczyźnie, że śmiał się z gwałtu.

"Twoje 5 Minut" to program na YouTube, w którym Karol Wiśniewski, znany jako Friz, szuka nowych influencerów. Zwycięskim duetem byli Julita Różalska i Oliwier Kałużny. 8. odcinek drugiej edycji show wzbudził dużo kontrowersji. Aktywistka Maja Staśko zauważyła w epizodzie żarty z gwałtu.

Chodzi o scenę, która zaczyna się w ok. 49 minucie epizodu, gdy czworo uczestników show stanęło przed jury. Komisja złożona z topowych influencerów żartowała, że uczestnicy programu Oliwier i Maja spędzili noc w pokoju, w którym było jedno dwuosobowe łóżko. Wujek Łuki powiedział do dziewczyny, że "tam coś się wydarzyło. Ona nie wie, bo spała!".

Maja Staśko stwierdziła, że Wojtyca zażartował z gwałtu. "Trzeba to od razu napisać wprost: uprawianie stosunku ze śpiącą osobą to GWAŁT (...). Dzieci nie powinny słyszeć podobnych tekstów od dorosłego mężczyzny. A tu mamy do czynienia z sytuacją, w której gwałt nie jest nawet nazwany gwałtem, tylko przedstawiony jako zabawna sytuacja" - grzmiała Staśko.

MUSIELI PRZEŻYĆ NOC TYLKO Z JEDNĄ ZAPAŁKĄ... (T5M2 ODC 8)

Wujek Łuki przeprasza za żenujący żart

Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Wujek Łuki odniósł się do tematu dopiero 26 marca, czyli dwa tygodnie po emisji kontrowersyjnego odcinka. Prezes spółki Ekipa Holding przeprosił widzów za pośrednictwem mediów społecznościowych:

"Kochani chciałbym was przeprosić. Wiem, że mój żart z 8. odcinka do Mai był przesadzony i nie powinien znaleźć się w programie. Nie zdawałem sobie sprawy, że zostanie to odebrane jako żart z gwałtu. Pamiętajcie jednak, że żart to nie przyzwolenie. Przepraszam więc za ten żenujący żart. Chciałem odczekać, aż emocje opadną, abyście mieli pewność, że moje przeprosiny są szczere" - stwierdził Wujek Łuki.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 131
  • emoji ogień - liczba głosów: 34
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 492
  • emoji smutek - liczba głosów: 16
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 64
Alicja,zgłoś
Dobrze że przeprosił
Odpowiedz
2like1dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Komentarze (2)
arrow
Będzie piąty sezon "Wiedźmina"? Informacje z dobrze poinformowanego źródła