popkultura
Aresztowania w związku z zabójstwem Tupaca. Przełom po 27 latach
Fausti z Genzie szuka asystentki

Fausti z Genzie szuka asystentki. Wymagania jak z Januszexu?

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,03.04.2023 13:45

22-letnia Faustyna Fugińska, znana w internecie jako Fausti, potrzebuje pomocy w codziennych obowiązkach. Influencerka wystawiła kontrowersyjne ogłoszenie o pracę. Internauci nie zostawili suchej nitki na internetowej gwieździe.

Fausti przebojowo wdarła się do grona najpopularniejszych polskich influencerów. Wszystko dzięki wygranej w internetowym show "Twoje 5 Minut", które zorganizował Karol Wiśniewski "Friz". Młoda twórczyni dołączyła do projektu Genzie, czym zapewniła sobie dużą rozpoznawalność i kontrakty reklamowe ze znanymi markami.

Jeśli sądzicie, że wschodząca gwiazda internetu potrafi ogarnąć wszystkie obowiązki w pojedynkę, to grubo się mylicie. Fausti postanowiła podzielić się z kimś codziennymi zajęciami. Influencerka opublikowała ogłoszenie o pracę za pośrednictwem Instagrama. Obserwuje ją tam ponad 630 tys. osób.

Fausti z Genzie szuka asystentki

Członkini Genzie poszukuje asystentki. Kandydatkom do pracy stawia szereg wymagań. Osoba zainteresowana ofertą musi:

 • Mieszkać w Krakowie
 • Posiadać status studenta
 • Mieć mniej niż 26 lat
 • Posiadać prawo jazdy i samochód
 • Być dyspozycyjna cztery dni w tygodniu i czasami podczas eventów
Fausti poszukuje asystentki
Fausti poszukuje asystentki (Fausti , Instagram)

Internauci krytykują ogłoszenie influencerki

Oferta influencerki spotkała się z dużą krytyką w mediach społecznościowych. Internauci zwrócili uwagę, że Fausti nie podała, jaki rodzaj umowy proponuje asystentce. W ogłoszeniu brakuje widełek płacowych lub stawki za godzinę pracy. Oferta wyklucza osoby, które nie są studentami - prawdopodobnie dlatego, aby uniknąć płacenia wyższych podatków.

Influencerka szuka osoby ze statusem studenta, a jednocześnie gotowej do tego, by poświęcić pracy cztery dni w tygodniu i prawdopodobnie niektóre weekendy. Są to warunki, które dla wielu osób będą nie do pogodzenia. Ponadto Fausti nie wyjaśnia, dlaczego asystentka będzie potrzebowała własnego samochodu.

"To jest jak ogłoszenie z Januszexu, ale nikt się nie dowali, ponieważ ogłasza to w miarę lubiany influencer", "Może jeszcze frytki do tego?", "To jest straszne, jak influ nie mają świadomości, w jakich realiach żyją ludzie o normalnych ambicjach, a nie pokroju sprzedawanie swojego życia prywatnego do internetu" - piszą internauci w odpowiedzi na ogłoszenie Fausti.

trwa ładowanie posta...

Poprosiliśmy Fausti o komentarz do sprawy w wiadomości prywatnej na Instagramie.

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 1070
 • emoji ogień - liczba głosów: 86
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 38
 • emoji smutek - liczba głosów: 46
 • emoji złość - liczba głosów: 406
 • emoji kupka - liczba głosów: 464
Honestly,zgłoś
Ja tutaj nie widzę żadnego problemu. Co to znaczy że "dla niektórych osób to nie do pogodzenia" xD jak nie masz czasu na pracę 4 dno w tygodniu to... nie odpowiadaj na ogłoszenie? Dramatycznie żenujący jest poziom tych artykułów :/
Odpowiedz
12like10dislike
zobacz odpowiedzi (2)
Komentarze (3)
arrow
50 tys. dol. uleczy złamane serce? Fan Drake'a miał okazję się przekonać