Friz konkuruje z Blowkiem

Friz wydał fortunę. Nadal nie jest numerem jeden na YouTube

Źródło zdjęć: © Friz / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,15.03.2024 10:30

Influencerzy rywalizują o to, kto zdobędzie największą liczbę subskrypcji na YouTube. Karol Wiśniewski "Friz" nagrał serię filmów w Dubaju, ale nawet produkcje o takim rozmachu nie przybliżyły go do tronu króla internetu.

Widzowie YouTube'a z zaciekawieniem śledzą rywalizację pomiędzy największymi twórcami. Przez pewien czas w polskim internecie dzielił i rządził Karol Wiśniewski "Friz", 28-latek z Krakowa, narzeczony influencerki Weroniki Sowy "Wersow".

Friz osiągnął największą liczbę subskrypcji na YouTube w październiku 2023 r. Zdetronizował wtedy innego internetowego dinozaura, Karola Gązwę "Blowka". Zmiana numeru jeden na youtube'owym tronie nie trwała długo. Blowek przegonił Friza w liczbie subskrypcji zaledwie po czterech miesiącach.

trwa ładowanie posta...

Friz zaszalał w Dubaju

Friz nie wywiesił białej flagi. W celu odzyskania utraconej pozycji ruszył z nowymi formatami na swoim kanale. To m.in. filmy z serii "Za ile to zrobisz" czy konfrontacja Karola z hejterami w materiale "Friz vs 100 hejterów". Szczytem starań Friza była urodzinowa wyprawa do Dubaju.

Karol zorganizował urodzinową imprezę na luksusowym jachcie w Dubaju. Nie żałował pieniędzy, co widać na materiałach, które opublikował na Instagramie zza kulis. Influencer oprowadził fanów po bogatym wnętrzu łodzi. Na pokładzie na gości czekały kolorowe drinki, zniewalające widoki i DJ, który rozkręcał imprezę.

Żeby dostać się na hulanki na jachcie u Friza, nie wystarczyło tak po prostu być znajomym influencera. Karol nakazał zaprzyjaźnionym twórcom walczyć o wejściówki na pokład. Youtuberzy znani m.in. z projektu Genzie musieli wykonać listę wymagających zadań. Wszystko oczywiście odbyło się na oczach kamer. Z nagranego materiału powstała później "dubajska seria" na kanale Friza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

MOJE URODZINY NA SUPER JACHCIE!

Friz kontra Blowek

Wydawać by się mogło, że "dubajska seria" dokona przewrotu na tronie polskiego YouTube'a. Wszak są to materiały, po których widać, że Friz nie szczędzi grosza na produkcję. Tymczasem młody twórca nadal zajmuje drugie miejsce pod względem liczby subskrypcji. Panowanie nad internetem niezmiennie spoczywa w rękach Blowka, 27-latka z Warszawy.

Różnica w statystykach między Frizem a Blowkiem jest niewielka. Jak podaje serwis Social Blade, Gązwa ma 5,18 mln subskrypcji, podczas gdy Wiśniewski zaledwie trzy tysiące mniej. Z czego może wynikać taki stan rzeczy?

Blowek ma na swoim kanale zdecydowanie więcej filmów, które wypuszczał z większą regularnością. Podczas gdy on opublikował ich 1701, Friz "zaledwie" 804. Oczywiście kiedy założyciel Ekipy wrzuca coś na YouTube'a, jest to materiał zrobiony z rozmachem - tak jak w przypadku "serii dubajskiej".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

PYTAM ZNANE OSOBY CZY MNIE PAMIĘTAJĄ (ale to fotomontaże)

Friz - jeszcze youtuber czy już biznesmen?

Nie zapominajmy o tym, że Friz tak właściwie nie jest już pełnoetatowym youtuberem. Publikowanie filmów jest jedną z wielu aktywności, których się podejmuje. Karol zajmuje się projektem Genzie, urodziła mu się córka, a w planach ma budowę nowej siedziby Ekipa Management z zapleczem produkcyjno-montażowym. Friz kupił na ten cel działkę od wojska za 6 mln zł.

Niezależnie od tego, jak potoczy się rywalizacja między Frizem a Blowkiem, cieszymy się, że influencerzy konkurują ze sobą w życzliwej i ciepłej atmosferze.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2