pop-qultura
12-latka zarobiła MILIONY na pikselach. A nieistniejący statek został sprzedany za 2,000,000 PLN
Vogue i Harry Styles krytykowany za pamiętną okładkę

"Wszystko, co musiał zrobić to być biały i hetero". Billy Porter KRYTYKUJE Vogue i Harry’ego Stylesa

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,20.10.2021 12:00

Hitowa kreacja Harry’ego Stylesa na okładce Vouge’a wzbudziła podziw i zebrała oklaski od zadowolonych fanów. Ale pojawiły się także negatywne głosy, w tym jeden od Billy’ego Portera. Co się stało?

bEUAhImX

Ostatnim hitem internetu związanym z Harrym Stylesem jest jego pojawienie się na wielkim ekranie. Może i jest to krótki epizod, ale jeśli jesteście fanami Harry’ego, to musicie zobaczyć jego debiut w MCU! Gra tam… a co tam, sami sprawdźcie newsa Kuby.

Dzisiaj jednak o czymś innym. Dla przypomnienia: Styles był pierwszym facetem, który pojawił się solo na okładce amerykańskiego pisma Vouge. Pojawił się nie w typowym, "męskim" ubraniu, a w długiej sukience, co podzieliło internet.

Wszystko zakończyło się raczej pozytywnym odzewem społeczeństwa. Od tego czasu minął prawie rok, aczkolwiek, jak widać, temat nadal grzeje niektórych.

Tym "niektórym" jest Billy Porter, który wypowiedział się negatywnie o decyzji Vouge’a

52-letni aktor i muzyk ma żal do Vouge’a, że pierwszym facetem na okładce pisma był Harry, a nie on:

bEUAhImZ

Zmieniłem całą grę. Ja. SAM. Zmieniłem. Całą. GRĘ. I to nie jest moje ego, to jest po prostu fakt.

Czuję, że branża modowa zaakceptowała mnie, ponieważ musiała to zrobić. Rozpocząłem rozmowę (o niebinarnej modzie), a mimo to Vogue umieścił Harry'ego Stylesa, heteroseksualnego białego mężczyznę, w sukience na ich okładce po raz pierwszy w ich historii.

Tak nawiasem mówiąc, Harry w 2019 roku wypowiedział się dość enigmatycznie o swojej orientacji. Zapytany oto, czy jest biseksualny, odpowiedział "To nie jest tak, że ukrywam odpowiedź, chronię ją i powstrzymuję się przed przekazaniem jej". "To nie jest przypadek w stylu: Nie mówię ci, bo nie chcę ci powiedzieć. To nie jest: Och, to jest moja sprawa i nie powinieneś się tym interesować. To jest: Kogo to obchodzi? Czy to ma sens? To po prostu: Kogo to obchodzi?". Tak że... może Harry jest hetero, może nie - kto wie. Ale takie atakowanie go za orientację, gdy sam zainteresowany nie mówi o niej głośno, jest słabe. Harry wspiera środowiska LGBT, jak tylko może, co może nie stawia go na równi z osobami queerowymi, ale nadal. Harry był prawdopodobnie jedną z najlepszych opcji na świecie!

Porter dalej ciągnął swoją wypowiedź:

bEUAhInb

Byłem pierwszym, który to zrobił, a teraz wszyscy to robią. Nie oskarżam Harry'ego Stylesa, ale... on nie dba o to, po prostu robi to, ponieważ jest to coś modnego. To jest dla mnie polityka. To jest moje życie.

Musiałem walczyć całe moje życie, aby dostać się do miejsca, w którym mogłem włożyć sukienkę na Oscary. Wszystko, co (Styles) musiał zrobić, to być biały i hetero.

Źródło: Attitude.co.uk, CNN

Kim jest Billy Porter?

Urodzony 21 września 1969 roku Billy Porter to aktor oraz muzyk. Zyskał sławę występując na Broadwayu. Otwarcie walczy ze stereotypami związanymi z seksualnością i toksyczną męskością. Jest osobą homoseksualną. Jego ubrania zbierają najwięcej spojrzeń. Na różnorakich galach czy wydarzeniach możemy się spodziewać barwnych sukni, kolorowych kapeluszy czy… no, generalnie po Porterze można się spodziewać wszystkiego.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Lexy Chaplin i Dubiel robią daily NA SIŁĘ? Fani oburzeni