Wersow splagiatowała świąteczną piosenkę?

Wersow splagiatowała świąteczną piosenkę i o tym... nie wiedziała? Nowa MEGADRAMA

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,14.12.2021 11:13

Weronika "Wersow" Sowa wypuściła świąteczną piosenkę "Ktoś taki jak ty", która wzbudziła spore kontrowersje. Okazało się, że jest podobna do piosenki polskiej niszowej artystki Akio pt. "Love song".

Kiedy jesteś topową influenecerką, ludzie analizują każdy twój ruch w internecie pod kątem wpadki. Nie inaczej było w przypadku świątecznej piosenki "Ktoś taki jak ty", która 13 grudnia pojawiła się na kanale Wersow. Utwór ma słodki, błogi, beztroski vibe - narzeczona Friza w otoczeniu górskiej scenerii śpiewa o tym, że nie obchodzą ją prezenty pod choinką, bo ma swoją gwiazdę (w domyśle Karola).

Tuż po premierze utworu w internecie pojawiły się głosy, że piosenka Wersow jest albo plagiatem, albo jest podejrzanie mocno inspirowana inną piosenką. Chodzi o utwór Akio pt. "Love song", który ma nieco ponad 20 tys. wyświetleń. No i cóż... jeśli posłuchacie obydwu piosenek jedna po drugiej, trudno nie mieć wrażenia, że nagrania są do siebie bardzo podobne. O co w tym chodzi?

WERSOW - KTOŚ TAKI JAK TY

Akio - Love song (prod. heydium)

Wersow splagiatowała świąteczną piosenkę? Wardęga robi śledztwo

W sprawę zaangażował się Sylwester Wardęga. Zadzwonił on do Akio podczas livestreama. Dziewczyna wytłumaczyła liderowi Watahy, że każdy może zakupić licencję na bit wykorzystany do utworu i to nie jest sednem problemu. Akio zarzuca Wersow, że influencerka wykonała swój utwór w bardzo podobny sposób do niej: - Moja piosenka mega podobnie brzmi do linii melodycznej, która została użyta w piosence Wersow.

Akio przyznała, że czuje się pokrzywdzona, iż jej twórczość została wykorzystana bez jej autoryzacji. Warto dodać, że Wersow przy jej świątecznej piosence pomagał Jakub "B.R.O." Birecki. Tymczasem Aiko wygrała karaoke u B.R.O i mężczyzna zapoznał się z twórczością na jej kanale. Istnieje prawdopodobieństwo, że Birecki zainspirował się "Love song" w procesie tworzenia "Ktoś taki jak ty".

Wersow splagiatowała świąteczną piosenkę?
Wersow splagiatowała świąteczną piosenkę? (YouTube)

- Beat każdy może kupić, więc nie można się przyczepić, że Wersow użyła tego samego beatu - podsumowuje Sylwester Wardęga. - Sposób śpiewania i aranżacja są bardzo podobne do piosenki Akio, więc to nie do końca jest okej. [...] B.R.O zachował się nie do końca fair, bo słyszał tę piosenkę w tej aranżacji i z tym beatem, uznał, że jest zajebista... i teraz Wersow wydała identyczną.

Sylwester powiedział, że Wersow mogła nawet nie mieć pojęcia o istnieniu piosenki Akio. - Znajdź sobie innego producenta muzycznego - zwrócił się Sylwek do narzeczonej Friza.

Sylwester zapowiedział, że przyjrzy się dokładnie sprawie, więc to na pewno nie koniec dramy związanej z piosenką "Ktoś taki jak ty".

Wersow splagiatowała świąteczną piosenkę?
Wersow splagiatowała świąteczną piosenkę? (YouTube)

WARDĘGA -WERSOW ZMIEŃ SOBIE PRODUCENTA MUZYCZNEGO -MAMY NOWĄ DRAME W INTERNECIE - WERSJA Z NAPISAMI

Oskarżenia o plagiat to w przypadku Ekipy tradycja

Jakub "B.R.O." Birecki już wcześniej współpracował z członkami Ekipy przy albumie "Sezon 3". Przypomnijmy, że wówczas nie obyło się bez kontrowersji, ponieważ internauci i fani Ekipy Friza oskarżyli influencerów o plagiat numeru serbskiego artysty Zyce "Opasne Frekvencije". Producent utworu, Cichy, odniósł się wtedy do kontrowersji i wyjaśnił, że motyw muzyczny został zakupiony z bazy sampli.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4