wersow
Wersow poleca ULTRADROGĄ cukiernię Magdy Gessler.... STUDENTOM XDD
Wersow

Wersow ekscytuje się owocami w plastiku. Ekologia? Nie, nie słyszałam

Źródło zdjęć: © YouTube.com, Wersow
Anna RusakAnna Rusak,18.06.2021 11:45

W najnowszym filmiku Wersow zabiera nas do Los Angeles i... swojej lodówki. Po co? Żeby pozachwycać się owocami w plastikowych pojemnikach. No brak słów po prostu, brak słów

bFGpeUQz

Jeszcze niedawno trochę chwaliliśmy Wersow za to, że otwarcie opowiada o swojej operacji plastycznej piersi, ale cóż dzisiaj już nie będzie tak miło. Weronika aktualnie jest ze swoim chłopakiem Frizem w podróży po Los Angeles.

Z tej okazji na jej kanale pojawił się nowy Vlog, w którym infulencerka pokazuje, jak im się tam żyje. Zabiera nas m.in. na zakupy, rozmawia z Chmurką na video rozmowie, odpowiada też na kilka najciekawszych pytań od swoich odbiorców. I wszystko byłoby spoko gdyby nie… lodówka.

Plastik? Kocham!

Właściwie już na początku filmiku Wersow prezentuje nam wnętrze swojej wypełnionej lodówki. Wyciąga z niej najpierw wielkie mleko w baniakach, a potem umyte i pokrojone owoce w plastikowych pojemnikach.

bFGpeUQB

"To, co mi się bardzo podoba w Stanach, to są owoce pakowane w takich pojemnikach. Są one już świeżo umyte i świeżo pokrojone. Można je sobie kupić i zabrać na piknik czy coś w tym stylu".

WYJECHALIŚMY DO LOS ANGELES! *VLOG*

Ekologia? A na co to komu?

I wiecie, nawet nie wiem, co mam Wam powiedzieć. Jasne, wygodnie jest sobie kupić już pokrojone owoce, ale czy to jest czynność, która wymaga aż takiego wysiłku? A nawet jeśli, to czy rozsądnym i odpowiedzialnym zachowaniem jest promowanie takich produktów przede wszystkim przez wzgląd na plastikowe opakowania?

bFGpeUQD

Nie wiem, ile razy jeszcze musimy napisać, że plastik jest po prostu zły, szkodzi nie tylko nam – możemy go znaleźć nawet w jedzeniu – ale i całemu środowisku. To najgorszy materiał z możliwych i mówienie, powiedziałabym nawet ekscytowanie się, owocami w nim zamkniętymi, jest po prostu szkodliwe. Szczególnie biorąc pod uwagę zasięgi Weroniki i wpływ, jaki ma na młodych ludzi.

Żeby nie było – jasne, ja rozumiem, że można być gdzieś na wycieczce, nie mieć możliwości zakupu takich produktów w innej formie, ale oni są w domu. Mają lodówkę, nie są w jakiejś ekstremalnej sytuacji i naprawdę mogą sobie takie owoce sami pokroić, a potem włożyć do pojemnika na produkty spożywcze, który jeszcze im posłuży.

A nie do takiego, który zaraz wyląduje w koszu, potem na wielkim wysypisku gdzieś w Afryce, następnie w oceanie, by trafić do brzucha ryby i ostatecznie wylądować na naszym talerzu.

POWERFUL VIDEO: Why We Need to Stop Plastic Pollution in Our Oceans FOR GOOD | Oceana

Niby taka eko

Wkurzające jest to o tyle, że Wersow ostatnio jakby trochę bardziej promuje życie w duchu zero waste. Przypominam np. o jej ostatnim filmiku, w którym porównywała ciuchy z lumpeksów do ciuchów z sieciówek. Fajnie, że o tym mówi, że pokazuje, że pójście do lumpa nie jest niczym wstydliwym, ale nie powinna jednocześnie promować tak szkodliwych dla środowiska opakowań.

LUMPEKS VS SIECIÓWKA! *EKIPA ZGADUJE* VLOGMAS #11

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Wersow o dramie Fagaty: "strasznie niefajne zachowanie"