ekologia
Myśliwi to w Polsce prześladowana mniejszość, tak samo jak LGBT
Paracetamol wege

Wegański paracetamol w końcu dostępny! Czemu wszyscy powinniśmy się z tego cieszyć?

Źródło zdjęć: © Canva
Anna RusakAnna Rusak,22.03.2022 15:30

Nie, nie wszystkie leki są przyjazne weganom i wegankom. Na szczęście firmy coraz częściej troszczą się o dobrostan zwierząt też w tym obszarze. Właśnie zatwierdzono pierwszy na świecie wegański paracetamol.

Możecie tego nie wiedzieć, ale nie wszystkie leki są wege. W aptekach znajdziecie produkty, które zawierają w sobie składniki pochodzenia zwierzęcego. Przykładem może być np. laktoza, która bardzo często jest używana jako wypełniacz proszków.

Równie popularna jest np. żelatyna, z której tworzy się kapsułki. Do tego dochodzi też kwestia testowania leków na zwierzętach. Świat jednak powoli się zmienia, a weganie mają coraz większy dostęp do leków, które nie kolidują z ich przekonaniami. Pierwszy na świecie wegański paracetamol właśnie trafił do sprzedaży.

Wegański paracetamol - o co chodzi?

Paraveganio to pierwszy na świecie paracetamol, który uzyskał aprobatę ze strony The Vegan Society. Stworzyła go firma Axunio, a jego dystrybucja już rozpoczęła się w Niemczech. Tak, właśnie tam możecie już kupić niekrzywdzący nikogo lek przeciwbólowy.


Gwarantujemy 100% lek wegański, który został oficjalnie certyfikowany przez The Vegan Society. To pierwszy przypadek na świecie, kiedy firma farmaceutyczna otrzymała taki certyfikat.

- veganfoodandliving
trwa ładowanie posta...


Nie moglibyśmy być bardziej dumni, że wprowadzamy na rynek pierwszy na świecie certyfikowany lek wegański. Oczywiście posiadanie certyfikatu Vegan Society's Vegan Trademark - złotego standardu w etykietowaniu wegańskich produktów - sprawia, że ​​jest to jeszcze bardziej wyjątkowe wydarzenie.

- veganfoodandliving

Co było nie tak z wcześniejszym paracetamolem?

W standardowych tabletkach paracetamolu często znajdował się stearynian magnezu, który poprawia rozpuszczalność leku. Tę substancję historycznie pozyskiwano z topionego tłuszczu krów, świń i owiec.

Paraveganio zawiera w sobie tę samą substancję, ale ma ono pochodzenie roślinne. Ważne jest też to, że ten wegański lek w badaniach uzyskał takie same wyniki jak standardowy paracetamol. Wykazano, że zwalcza gorączkę i łagodzi łagodny oraz umiarkowany ból.

trwa ładowanie posta...

To o tyle ważny przełom, że paracetamol jest przecież jednym z najpopularniejszych dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych. Ważne jest więc, by każdy z nas miał do niego jak najlepszy dostęp. Dlatego cieszy nas, że firma planuje rozszerzyć dystrybucję na inne części Europy i może doczekamy się go w Polsce. Niedługo wszyscy będziemy mogli kupować niekrzywdzące nikogo leki.

Źródło: biotechnologia.pl/farmacja/lekowe-preferencje-wegetarian-i-wegan,13868, www.veganfoodandliving.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Jest jeszcze nadzieja dla Ziemi? Oto ekologiczne GOOD VIBEZ! #7