Velma Dinkley jako Azjatka

Piekło zamarzło, bo Velma Dinkley została ogłoszona Azjatką [prawaki triggered]

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.06.2021 13:51

HBO Max pracuje nad serialem, którego główną bohaterką jest Velma – postać znana z kreskówki "Scooby-Doo". Serial jest na etapie produkcji, ale już teraz wzbudza wiele emocji ze względu na kontrowersyjne decyzje twórców. Dowiedzcie się, o co chodzi!

W lutym tego roku pisaliśmy o planach HBO Max. Studio zapowiedziało, że w niedalekiej przyszłości powstanie serial animowany dla dorosłych pt. "Velma". Produkcja opowie o najmądrzejszej i najsprytniejszej członkini Tajemniczej Spółki, ulubionej towarzyszce Scooby'ego Doo, czyli Velmie Dinkley. Teraz do mediów wyciekły nowe informacje na temat tego serialu, które większości z Was rozwalą mózgi.

W serialu "Velma" główna bohaterka zostanie przedstawiona jako kobieta pochodzącą z Azji Wschodniej – donosi portal "The Mary Sue". To nie jedyne rewolucyjne rozwiązanie kreatywne, na które zdecydowali się twórcy origin story o Velmie Dinkley. W powstającym dla HBO Max serialu zabraknie zarówno Scooby'ego Doo, jak i słynnego vana, którym podróżowała Tajemnicza Spółka.

Kopara opada do ziemi, co nie?

Serial "Velma". Teoria o pochodzeniu bohaterki podzieliła fanów

O ile w polskich mediach news o pochodzeniu Velmy Dinkley jeszcze nie zaczął trendować, to za granicą internauci żywo dyskutują na ten temat. Wielu osobom nie mieści się w głowie, że serial o członkini Tajemniczej Spółki mógłby być ukazany z perspektywy azjatyckiej, a nie amerykańskiej. Komentujący zastanawiają się, czy to wciąż Velma, skoro nie rozwiązuje zagadek i nie bawi się z psem?

Nie mogę się doczekać premiery!

Narodowość Velmy Dinkley nie ma żadnego znaczenia. Rozmawiamy przecież o serialu animowanym dla dorosłych, który w żaden sposób nie wpływa ani na Wasze, ani na moje życie. Twórcy mają prawo do własnej interpretacji kultowej postaci. Jeśli dzięki temu uda się pogłębić tożsamość bohaterki, to tym lepiej dla uniwersum Scooby-Doo.

Psst, prawaki, a wiecie, że Velma Dinkley jest lesbijką?

Velma Dinkley jako lesbijka
Velma Dinkley jako lesbijka (Instagram , Instagram)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0