Scooby-Doo powróci w "Velmie"? Niepokojąca teoria fanów

Scooby-Doo powróci w "Velmie"? Niepokojąca teoria fanów

Źródło zdjęć: © Kolaż: VIbez, Twitter, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,03.02.2023 19:00

W serialu "Velma", który jest spin-offem kultowej serii "Scooby-Doo", brakuje samego Scooby-Doo. Jednak ostatnio wiele wskazuje na to, że Scooby powróci, tyle, że… jako gadający pies z mózgiem człowieka. Proszę, nie.

"Velma" to nowy produkt animowany od Mindy Kaling, który… niekoniecznie jest jakościowym, dobrym, sensownym, ciekawym, nieobrazoburczym tworem. W tym momencie jest to jeden z najgorzej ocenianych seriali animowanych w historii portalu IMDB. A co najlepsze, serial "Velma" został wypuszczony przez HBO w mniej więcej tym samym czasie, co genialne "The Last of Us".

"Velma" jest serialem dla dorosłych, więc nie ma tam gadającego psa

"Velma" jest serialem animowanym dla dorosłych, do którego, jak ogłosił jeden z showrunnerów serii Charlie Grandy, nie pasuje zbytnio duży gadający pies:

- Nie mogliśmy znaleźć sposobu na to, jak zrobić to we współczesny sposób. Wtedy poczuliśmy, że to, co sprawiło, że oryginał był show dla dzieci, to był Scooby-Doo - mówił podczas New York Comic Con w 2022 roku Grandy, którego cytuje portal ""Indiewire". Showrunner dał też do zrozumienia, że choć Scooby-Doo nie pokaże swojego… pyska, nowy serial nadal istnieje w tym samym uniwersum.

Reasumując, Scooby nie pasuje do serialu dla dorosłych, ponieważ wielki, ciągle głodny pies, miał udziecinniać show.

Program S.C.O.O.B.I. z "Velmy" może ożywić gadającego psa

Jeżeli ktoś z was wytrzymał przez pierwsze kilka odcinków, to świetnie. Im dalej w las, tym ciekawiej. Postać Norville’a może być kluczowa dla powrotu Scooby-Doo. Historia tej postaci jest taka, że jego rodzina, a dokładniej babcia w latach 70. miała pracować nad programem wojskowym, który miał na celu zamianę mózgów pomiędzy ciałami. To tyle, ile potrzebujecie wiedzieć o tym… czymś.

A jak się nazywa ten projekt? S.C.O.O.B.I.:

 • Special;
 • Covert; 
 • Operation; 
 • Brain; 
 • Initiative.
trwa ładowanie posta...

Scoobi - Scooby. Rozumiecie, gdzie jest połączenie?

trwa ładowanie posta...

Fabuła serialu obraca się wokół mordowania młodych dziewczyn i wykradnięcia im mózgów. Ciała pozostają, ale mózgi tajemniczo znikają. Spoiler: w najnowszych odcinkach dowiadujemy się, że mózgi trafiły do specjalnych pojemników, które podtrzymują (?) myślenie i pozwalają na rozmowę.

"Velma" na HBO Max i gadające mózgi w przeźroczystych pojemnikach

Tutaj przechodzimy do połączenia fabuły serialu z tajnym wojskowym projektem. Teoria głosi, że mózg kogoś bliskiego Norville’a -np. jego ojciec czy wybranki romantycznej, czyli Gigi - mógłby trafić do psa. To stworzyłoby przerażającą hybrydę, która potrafi mówić.

Skoro mózgi mogą mówić, to dlaczego pies nie miałby mieć mózgu dorosłej osoby???

Z drugiej strony, szkielet postaci przypominającej Scooby'ego został pokazany w ostatnim odcinku:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Czyżby Mindy Kaling chciała wkręcić fanów w tworzenie teorii o Scooby-Doo, tylko po to, aby podbić zainteresowanie średnim serialem? Hehe.

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 2
 • emoji ogień - liczba głosów: 0
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
 • emoji smutek - liczba głosów: 0
 • emoji złość - liczba głosów: 0
 • emoji kupka - liczba głosów: 5