trendy
"Young Ekosia" zasuwa po Radomiu. Hołd dla znanej raperki
Lay's KFC

Upolowaliśmy limitowane Lay's KFC. Smak rozczaruje fanów fast foodu

Źródło zdjęć: © Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,22.11.2021 11:42

Na sklepowych półkach pojawy się nowe limitowane chipsy Lay's, które są inspirowane smakiem kurczaka z KFC. Wszystko, co warto o nich wiedzieć, opisaliśmy w naszej recenzji.

Bądźmy ze sobą szczerzy - raz na jakiś czas wszyscy uwielbiamy zjeść tłustą przekąskę albo skoczyć do fast foodu. Absolutnie nie zamierzam oceniać, czy to jest dobre, czy złe. Opowiem swoje wrażenia po spróbowaniu produktu, który w teorii powinien przypaść do gustu zarówno miłośnikom przekąsek, jak i fast foodów - chipsów Lay's inspirowanych smakiem kurczaka z KFC.

Chipsy Lay's KFC zadebiutowały w Polsce 22 listopada 2021 roku i wzbudziły ogromne zainteresowanie w internecie. Najczęściej padające pytania, to gdzie je kupićjak smakują? Wszystkiego dowiecie się w naszej recenzji! Warto, abyście wiedzieli, że biorąc pod uwagę rynek globalny, Lay's KFC nie są żadną nowością. Produkt był wcześniej dostępny m.in. w Belgii, Anglii, Holandii, Niemczech.

Lay's KFC - jak smakują?

No to teraz konkrety. Nowe limitowane Lay'sy smakują jak upieczone ziemniaki z pieprzem. Smak kurczaka jest niezwykle słabo wyczuwalny, prawie wcale, i to jest duże rozczarowanie, bo tematyczne opakowanie sugeruje inne doświadczenie. Pikantność jest na umiarkowanym poziomie. Struktura chipsa przypomina coś pomiędzy zwykłymi Lay'sami a Lay'sami Ovenbaked.

Chipsy wchodzą jak każda inna słona przekąska, szału nie ma, solidne 5/10.

Lay's KFC - jak smakują? Gdzie kupić?
Lay's KFC - jak smakują? Gdzie kupić? (Vibez , Materiały własne red. Vibez)
Lay's KFC - jak smakują? Gdzie kupić?
Lay's KFC - jak smakują? Gdzie kupić? (Vibez , Materiały własne red. Vibez)
Lay's KFC - jak smakują? Gdzie kupić?
Lay's KFC - jak smakują? Gdzie kupić? (Vibez , Materiały własne red. Vibez)

Podczas testowania nowych limitowanych Lay'sów z nostalgią wspominałem niegdyś popularne Lay's Kurczak z przyprawami. W tamtym przypadku smak i zapach kurczaka były niezwykle intensywne - szkoda, że Lay's KFC nie zbliżyły się poziomem do swojego odpowiednika sprzed kilku lat.

Gdzie kupić Lay's KFC?

Lay'sy inspirowane smakiem kurczaka z KFC nie są dostępne w każdym sklepie. Jak informuje serwis @foodnewspolska, produkt będzie do kupienia w dwóch sieciach:

  • Lidl w cenie 5,99 zł za opakowanie 230 g (od poniedziałku 22 listopada)
  • Żabka w cenie 4,99 zł za opakowanie 140 g (od środy 24 listopada)
trwa ładowanie posta...
Lay's KFC
Lay's KFC (Lidl)

Zamierzacie wybrać się do sklepu, aby upolować nowe Lay'sy? A może próbowaliście innych limitowanych produktów, które powstały we współpracy fast foodów z innymi markami np. zestawu Maty?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 28
  • emoji ogień - liczba głosów: 9
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 7
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 18
Neko,zgłoś
Smakują jak normalne solone czipsy... 0 ciekawego smaku
Odpowiedz
2like1dislike
Puero,zgłoś
Kupiłem niedawno, smak przypominał mi Crunchipsy o smaku kurczaka, które jadłem 20 lat temu - ziemniaki z pieprzem najlepiej oddaje smak tej ściemy
Odpowiedz
2like0dislike
Komentarze (2)
arrow
Dyrektorka szkoły zwolniona. Wszystko przez nagiego "Dawida"