Smack a staff member on the backside

Uderz nauczyciela challenge? Szkoły ostrzegają przed nowym wyzwaniem na TikToku

Źródło zdjęć: © Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,01.10.2021 16:49

Dziennikarka WCNC Sarah French opublikowała listę wyzwań, które odbywają się każdego miesiąca na TikToku. Kobieta alarmuje, że na październik 2021 roku zaplanowany jest challenge pt. "Smack a staff member on the backside", czyli "Uderz nauczyciela w plecy".

W 90% przypadków można założyć, że kiedy w nagłówku pojawia się fraza "nowy trend na TikToku", treść artykułu dotyczy kontrowersyjnych i niepokojących rzeczy. Nie inaczej jest w tym przypadku. Przed wyzwaniem pt. "Smack a staff member on the backside" ostrzegają dziennikarze i dyrektorzy amerykańskich szkół. Za udział w tym challenge'u mogą grozić poważne konsekwencje prawne.

O co w tym chodzi? W internecie krąży rzekoma lista wyzwań do wykonania przez użytkowników TikToka. Opublikowała ją na Twitterze dziennikarka WCNC Sarah French. Zgodnie z tą listą w sierpniu zadaniem tiktokerów było "zaspać i się spóźnić". We wrześniu mieli "zdewastować toaletę" (i to się sprawdziło!). Wyzwaniem na październik jest "uderzyć członka kadry w plecy".

trwa ładowanie posta...

Szkoły i rodzice reagują na niepokojący trend

Pewien rodzic napisał na Twitterze, że otrzymał maila ze szkoły, do której chodzi jego córka, że placówka nie będzie tolerować bicia i za każdy taki przypadek wyciągnie poważne konsekwencje.

trwa ładowanie posta...

Urzędnicy Okręgu Szkolnego 4 w stanie Illinois wysłali list do rodziców, informując o tym, czym grozi udział w wyzwaniu. "Potrzebujemy waszej pomocy, aby zapobiec udziałowi waszych dzieci w nowym challenge'u w mediach społecznościowych. Najnowszy trend na TikToku wymaga od uczniów, aby podeszli do swoich nauczycieli, uderzyli ich, a następnie uciekli, upewniając się, że zdarzenie uchwycą na nagraniu. Ten lekceważący czyn jest naruszeniem Kodeksu postępowania ucznia. Wśród działań dyscyplinarnych przewidujemy wydalenie ze szkoły".

Jessica LeNeave, dyrektorka publicznej szkoły Pinecrest Academy Cadence w Henderson (Nevada, USA), zaapelowała do społeczności szkoły, aby nie brała udziału w wyzwaniu. Kobieta stwierdziła, że mówi o tym teraz po to, by rodzice zdążyli porozmawiać ze swoimi dziećmi, tłumacząc im, że udział w wyzwaniu może skutkować poważnymi konsekwencjami.

"Devious Lick Challenge" - szkoły ze zdewastowanymi łazienkami

We wrześniu informowaliśmy o "Devious Lick Challenge". Był to trend, który polegał na tym, że uczniowie okradali swoje szkoły z wyposażenia. Nastolatkowie chwalili się na TikToku, że przywłaszczyli np. dozownik mydła lub papier toaletowy. W niektórych przypadkach doszło do dewastacji szkolnych toalet. TikTok zakazał filmików promujących to wyzwanie.

TikTok wypowiedział się na temat niebezpiecznych challenge'y

Rzecznik TikToka udzieł komentarza serwisowi TooFab na temat "Smack a staff member on the backside": - Słyszymy, że nastolatkowie planują przyszłe challenge na TikToku i chcemy to powiedzieć jasno: na naszej platformie zakazujemy promowania niebezpiecznych wyzwań i zachowań niezgodnych z prawem. Kiedy tylko zobaczymy takie treści, usuniemy je z serwisu.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 3