social-media
Lidl prześladuje polskich "patriotów"? Żółto-niebieskie logo marki kojarzy się z Ukrainą
Co uczniowie czują z okazji powrotu do szkoły?

Uczniowie zwierzają się, co czują z okazji powrotu do szkoły. "Ch***rnie się bałam"

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,01.09.2021 11:45

1 września jest dla wielu uczniów jednym z najbardziej stresujących dni ciągu roku. Na Twitterze trwa akcja #BackToSchoolZBrzostimIStarym, w ramach której młode osoby dodają sobie nawzajem otuchy z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

bFFmdVlv

Powrót do szkoły niekoniecznie wygląda tak idealnie, jak na zdjęciach udostępnianych w sieci przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Nie, nie wszyscy uczniowie przebierają nogami ze zniecierpliwienia, nie mogąc się doczekać aż spotkają się na żywo z kolegami i koleżankami z klasy. Dla wielu osób oznacza to powrót do problemów, o których minister Czarnek nie ma zielonego pojęcia.

Samotność, bycie ofiarą znęcania się, wyśmiewania, przedmiotowe traktowanie, nieumiejętność radzenia sobie z presją rodziców, brak zrozumienia ze strony nauczycieli i psychologów. Wszystko to są problemy, o których wielu uczniów myśli w pierwszej kolejności, kiedy myśli o rozpoczęciu roku szkolnego. Skalę zjawiska możemy sobie uświadomić, kiedy 1 września wejdziemy na Twittera.

bFFmdVlx

Uczniowie w internecie dzielą się przeżyciami ze szkoły

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego jednym z najpopularniejszych hasztagów na Twitterze jest #BackToSchoolZBrzostimIStarym. Twórcami tego hasztagu jest dwóch użytkowników Twittera @jakotaco515@Brzosti. Hasztag powstał po to, aby uczniowie dzielili się swoimi przeżyciami i przemyśleniami w związku z powrotem do szkoły. Akcja stała się niesamowicie popularna na Twitterze.

bFFmdVlz

Kiedy wejdziecie w hasztag #BackToSchoolZBrzostimIStarym, przeczytacie wiele tweetów od uczniów, którzy opisują, z czym muszą się zmagać z okazji powrotu do szkoły. Jedna dziewczyna pisze, że "przez całą podstawówkę i pół gimnazjum byłam gnębiona przez innych ze względu na to że miałam nadwagę. Nienawidziłam tam chodzić i cholernie się bałam". Podobnych historii są dziesiątki...

bFFmdVlF
bFFmdVlG
bFFmdVlH
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
10-latka powiesiła się przez challenge z TikToka. Zrozpaczona matka pozywa serwis