Tarnowskie Góry. Kamera ukryta w męskiej ubikacji w szkole

Uczeń odkrył kamerkę w szkolnym WC. Policja zatrzymała nauczyciela

Źródło zdjęć: © Vibez / Canva
Blanka RogowskaBlanka Rogowska,13.12.2022 11:30

Skandal w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Mechanik" w Tarnowskich Górach. Jeden z uczniów przypadkiem odkrył, że w spłuczcie szkolnej ubikacji ukryta była kamerka. Wszystko wskazuje, że należała do 37-letniego nauczyciela z tej szkoły, który już stracił pracę. Mężczyznę zatrzymała policja.

5 grudnia jeden z uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Mechanik" w Tarnowskich Górach podczas wizyty w szkolnej toalecie męskiej odkrył kamerkę, która ukryta była w spłuczce. Chłopak zdemontował ją i zabrał ze sobą.

Kamerka w szkolnej toalecie w Tarnowskich Górach

Jak ustalił lokalny portal tronogorskie.info, nauczyciel informatyki miał zorientować, że kamerka została zabrana, a na nagraniu z kamery zobaczył kto ją zdemontował. Namierzył ucznia, zaczął iść za nim do sali, próbował podjąć z nim rozmowę o kamerze. Gdy ten odmówił oddania urządzenia, do szkoły zostali wezwani rodzice.

Podobno to pierwszy raz, gdy dyrektor placówki dowiedział się o kamerze ukrytej w męskiej ubikacji.

– Przeprowadziłem rozmowę z nauczycielem, rodzicami i policją. Nauczyciel w trybie pilnym został zawieszony. Następnego dnia za porozumieniem stron została z nim rozwiązana umowa – powiedział redakcji tarnogórskie.info Marcin Ślęzak, dyrektor tarnogórskiego Mechanika.

– Jest nam bardzo przykro, że do takiej sytuacji doszło. W tej chwili najważniejsze dla nas jest dobro i bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników naszej szkoły. Mam nadzieję, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona przez odpowiednie służby. Prosiłbym o powstrzymywanie się z różnymi komentarzami, bardzo zależy nam na tym, aby zachować wizerunek naszej szkoły, na który dość długi czas pracowaliśmy – dodał.

Śledztwo w sprawie kamerki w toalecie w szkole w Tarnowskich Górach

Na ten moment nie można stwierdzić, czy kamera miała pomóc nauczycielowi kontrolować zachowanie uczniów w toalecie, czy służyła do podglądania chłopców. Pewne natomiast jest, że intymność i granice uczniów z "Mechanika" w Tarnowskich Górach została w rażący sposób naruszona. Sprawą zajmuje się teraz lokalna policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach. Śledczy zdecydowali się wszcząć śledztwo. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

- Aktualnie prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie. Jakiekolwiek informacje zostaną ujawnione po przeprowadzeniu czynności, czyli za około miesiąc - tłumaczy prokurator Anna Szymocha-Żak cytowana przez lokalny portal.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2