trendy
Jak działa TikTok Wrapped? Pojawił się w maju i przeraził użytkowników
Serbian dancing lady. O co chodzi?

"Serbian dancing lady" to historia jak z horroru. O co chodzi?

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.03.2023 08:30

TikTok, YouTube, Twitter. Na wszystkich tych platformach społecznościowych popularność zdobywa film zatytułowany "Serbian dancing lady". Szczegóły sprawy mogą wywołać gęsią skórkę u bardziej wrażliwych czytelników.

Wielu użytkowników mediów społecznościowych udostępnia sobie nawzajem nagranie zatytułowane "Serbian dancing lady". Materiał jest niezwykle niepokojący. Przedstawia samotną postać, która wydaje się tańczyć nocą na ulicy. W tle słychać upiorną muzykę. Film trwa kilkanaście sekund, sprawia wrażenie amatorsko nakręconego.

Tajemnicza osoba unosi dłonie i porusza piętami. Jej ruchy dla części internautów przypominają serbski taniec ludowy Kolo. Klip przedstawiający "Serbian dancing lady" zdobył ponad 77 mln wyświetleń na TikToku. Widzowie piszą nieprawdopodobne teorie, kim może być zagadkowa postać widoczna na nagraniu.

trwa ładowanie posta...

"Serbian dancing lady". O co chodzi w zagadce internetu?

Tańcząca kobieta z Serbii zdobyła popularność w 2023 r., ale sama historia nie jest nowa. Pierwsze wzmianki na temat "Serbian dancing lady" pochodzą z 2019 r. To właśnie wtedy portal informacyjny Serbia Today poinformował o przerażającym nagraniu, które rozprzestrzeniło się w internecie. Był to film rzekomo nagrany w stolicy Serbii Belgradzie, który przedstawiał kobietę tańczącą w nocy na ulicy.

Autor artykułu stwierdził, że kobieta miała grozić przechodniom nożem. W kręgu jej zainteresowań były podobno kobiety w ciąży i dzieci. W tekście czytamy, że postać ścigała osoby, które nagrywały jej taniec. Artykuł nie zawierał sprawdzonych informacji, ale jest to jedyne w miarę wiarygodne źródło, które potwierdza, że "Serbian dancing lady" rzeczywiście ma związek z Serbią.

Filmy o "Serbian dancing lady" hitem internetu

Po 2019 r. tańcząca kobieta zyskała charakter miejskiej legendy. Niektórzy internauci sądzą, że sprawa była żartem lub upiorną mistyfikacją. Trudno znaleźć doniesienia, że ktoś padł ofiarą przerażającej postaci.

Na początku 2023 r. internet obiegły nowe filmy przedstawiające "Serbian dancing lady". Wszystkie są utrzymane w podobnej stylistyce: samotna postać wykonuje dziwny taniec nocą na ulicy. Prawdopodobnie niektórzy twórcy zauważyli potencjał kryjący się w temacie i przebierają się za kobietę z legendy, po czym utrzymują, że nagranie jest zupełnie przypadkowe. Czekamy na pierwszego influencera z Polski, który zamieni się w "Serbian dancing lady".

trwa ładowanie posta...

Inikah Serbian Dancing Lady? #Shorts

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: Know Your Meme

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 35
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 27
  • emoji złość - liczba głosów: 28
  • emoji kupka - liczba głosów: 89
Komentarze (0)
arrow
Robot na policyjnej stołówce. "Nie ma papieru w toalecie, a tu proszę"