trendy
Smartfon Coca-Cola trafi do sprzedaży. Co już o nim wiemy?
Nudesy na Twitterze

Twitter zajmie się nieproszonymi nudeskami w DMach

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.12.2020 15:38

Niektórzy traktują logo Twittera zbyt dosłownie i udostępniają ptaszki w rozmowach z obcymi ludźmi. Platforma zajmie się takimi delikwentami – wkrótce zmniejszy się szansa na to, że w wiadomości prywatnej na Twitterze znajdziemy niechcianego nudeska.

Twitter pracuje nad nowymi funkcjami, które sprawią, że sekcja bezpośrednich wiadomości stanie się bezpieczniejsza. Wprowadzone zmiany mają zminimalizować ilość drastycznych treści oraz niechcianego contentu w wiadomościach prywatnych. O tym, że Twitter działa w tym kierunku, poinformowała inżynier Jane Wong.

Wong ustaliła, że nowa funkcja Twittera będzie filtrowała drastyczne obrazy z prywatnych wiadomości. Jest to rozwiązanie, które z pewnością zwiększy komfort wielu kobiet, otrzymujących na platformie fotki penisów, jakich wcale nie zamawiały. Każdy powinien mieć zagwarantowaną wolność w kwestii tego, czy ma ochotę oglądać genitalia obcej osoby.

trwa ładowanie posta...

Testujemy sposób na filtrowanie drastycznych multimediów. Polega on na tym, że jeśli w wiadomości od osoby, której nie obserwujesz, otrzymasz potencjalne drastyczne obrazy, pliki GIF, filmy, tweety, to ta wiadomość trafi na spód twojej poczty, zakryta niskiej rozdzielczości filtrem. Ostrzeżenie przed potencjalnie graficznymi mediami pojawi się również w wiadomościach od osób, które obserwujesz.

- rzecznik Twittera (za Buzzfeed)

Twitter prężnie się rozwija i testuje nowe rozwiązania. Jednym z niedawno wprowadzonych funkcji jest Fleets, które do złudzenia przypomina Stories z Instagrama.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Komentarze (0)
arrow
Tinder wprowadza randki w trybie incognito. Co to znaczy?