seriale
"Ród Smoka" powraca. Drugi sezon już wkrótce
Jodie Smith

Turbosłowianie najechali Netflixa na FB. Chodzi o kolor skóry

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.01.2021 16:34

Netflix ogłosił, że do obsady serialu "The Witcher: Blood Origin", będącego prequelem "Wiedźmina", dołączyła Jodie Turner-Smith. Wiecie, o czym z tej okazji rozmawiają Polacy? O tym, że aktorka jest czarnoskóra, a przecież elfy są BIAŁE.

Uwaga, jest DRAMA. Wszystkie światła na skrzyżowaniach w Polsce muszą się natychmiast zmienić na czerwone, żeby naród się zatrzymał i wreszcie przejrzał na oczy. Oto bowiem zagraniczny, amerykański serwis streamingowy angażuje do serialu o Wiedźminie czarnoskórą aktorkę. Jodie Turner-Smith ma zagrać Éile, elfią wojowniczkę w produkcji "The Witcher: Blood Origin".

Czyż to nie brzmi, jak wypowiedzenie wojny? Oczywiście, że tak, czego potwierdzeniem jest sekcja komentarzy pod postem Netflixa na FB, gdzie dowiadujemy się o tym, iż Jodie Turner-Smith pojawi się w wiedźmińskim serialu. Turbosłowianie są tym newsem zrozpaczeni... Przeczytałem ich komentarze, żebyście Wy nie musieli i wybrałem opinie wyróżniające się największym poziomem dzbańskości.

trwa ładowanie posta...

Adrian I. "Ten elf wyglada jakby juz od 16 godzin zaiwaniał na polu bawełny"

Jacek A. M. "Dobra, nie mam nic przeciwko kolorowi skóry elfów, w końcu ludzie też są roznokolorowi, ale kurna, elfy były piękne!!"

Bartłomiej Sz. "Ten elf z kopalni uciekł?"

Kamil P. "czarna i pewnie lezba jeszcze na dodatek"

Miłosz D. "ahh ta polityczna poprawność"

Mikołaj A. "Ale takich elfów nie ma..."

Karol B. "Mówcie co chcecie ale rysy twarzy ma takie mało elfie xD"

Co triggeruje turbosłowian? Logiczne argumenty

Żeby podkreślić absurdalność całej sytuacji wspomnę, że dyskusja rozgrywa się wokół fikcyjnego bohatera, który występuje w fikcyjnym uniwersum. NIE chodzi o Polskę Piastów, a takie mam wrażenie, kiedy czytam komentarze turbosłowian. Być może nikt im tego nie powiedział? Wszak Andrzej Sapkowski nie powiedział, że bohaterowie jego książek są tylko i wyłącznie biali. Hm, ciekawe dlaczego...

Teraz Was zaszokuję. Złapcie się czegoś. Nie istnieje żaden kanon elfów, zgodnie z którym elfy mogą wyglądać tylko jak polskie chłopki z XIII wieku albo jak Galadriela z "Władcy Pierścieni". Każdy może wymyślić elfy takie, jakimi chce, żeby były i nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ elfy NIE ISTNIEJĄ.

Kiedy oglądam film lub serial, zwracam uwagę na to, jak aktorka odgrywa swoją rolę, a w szczególności, czy potrafi przekazywać różnorodne emocje. Jeśli aktorka ma słaby warsztat i nie umie odegrać głębi lub złożoności swojej postaci, wówczas krytykuję dobór obsady. Ale nie dostaję wścieklizny za to, że jej kolor skóry jest inny, niż kolor skóry większości Polaków. Bo to nie ma żadnego znaczenia.

Gorąco zachęcam Was do dyskusji w komentarzach i przedstawiania własnych argumentów. Proszę tylko o zachowanie kultury.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Komentarze (0)
arrow
Netflix ujawnił nową opłatę. Walka ze współdzieleniem kont wciąż trwa