Nowy Wiedźmin wierniejszy książkom?

Henry Cavill zawalczył o bardziej książkowego Geralta. Co wiemy o drugim sezonie "Wiedźmina"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,08.12.2021 14:09

17 grudnia ukaże się drugi sezon "Wiedźmina". Odtwórca roli Geralta z Rivii, Henry Cavill, w wywiadzie dla "Philstar" zdradził, dlaczego zależało mu na tym, aby pogromca potworów przybrał oblicze wierniejsze książkowemu oryginałowi. Jesteście ciekawi?

Można lubić fantasy, można tego gatunku nienawidzić, ale nie da się zaprzeczyć, że drugi sezon "Wiedźmina" to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Pierwszy sezon serialu z 2019 roku idealnie wstrzelił się w szczyt popularności gry od CD Projekt Red, dzięki czemu produkcja z Henrym Cavillem w roli głównej zyskała fanów na całym świecie. Czy podobnie będzie z drugim sezonem?

Henry Cavill w wywiadzie dla "Philstar" powiedział, że sukces pierwszego sezonu "Wiedźmina" go nie zaskoczył. Zauważył, że Geralt z Rivii ma ogromną bazę fanów, którą zyskał dzięki książkom Andrzeja Sapkowskiego oraz serii gier od CD Projekt Red. Cavill przyznał, że oczekiwania względem drugiego sezonu "Wiedźmina" były duże. - Proces kręcenia serialu był dla mnie szansą do rozwoju - powiedział gwiazdor.

trwa ładowanie posta...

Henry Cavill jest fanem książek Sapkowskiego

Henry'emu Cavillowi zależało na tym, aby drugi sezon "Wiedźmina" był bliższy książkowemu oryginałowi. - Próbowałem wprowadzić książkowego Geralta do drugiego sezonu na tyle, na ile to było możliwe - wyjawił aktor.

Gwiazdor przyznał, że największym wyzwaniem podczas kręcenia drugiego sezonu serialu było wypracowanie kompromisu pomiędzy tym, co chcieli twórcy, a tym, co Henry Cavill chciał zobaczyć jako fan uniwersum "Wiedźmina".

Najtrudniejsze dla mnie było znalezienie równowagi między wizją showrunnerów, a moją miłością do książkowego pierwowzoru Geralta i wprowadzenie go do koncepcji showrunnerów. To było stąpanie po cienkiej linii. To historia showrunnerów, więc jest to adaptacja. Trudne było dla mnie odnalezienie w tej wizji Geralta, którego znam z książek.

- Henry Cavill
trwa ładowanie posta...

Geralt z drugiego sezonu będzie mniej mrukliwy?

Henry zabiegał o to, by w drugim sezonie "Wiedźmina" Geralt był bardziej rozmowny. - Geralt w książkach jest amatorskim filozofem. To intelektualista. Jest mądry i rozważny. Zdarza mu się być ponurym i sarkastycznym, ale mnie zależało na tym, aby jego postać zyskała głębię. Jest to trudne, bo na planie zderzasz się z pewną wizją.

Próbowałem odnaleźć w tym wszystkim miejsce Geralta. Wszystkie moje prośby i oczekiwania miały związek z wiernością materiałowi źródłowemu.

- Henry Cavill

Premiera drugiego sezonu "Wiedźmina" odbędzie się na Netflixie 17 grudnia 2021 roku. Nowe odcinki mają być oparte na powieści "Krew elfów" Andrzeja Sapkowskiego. Dajcie znać, kto z Was czeka na nowego "Wiedźmina"?

Źródło: Philstar/Netflix

„Wiedźmin” w 15 minut | Netflix

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0