seriale
"Ród Smoka" powraca. Drugi sezon już wkrótce
Wiedźmin, serial Netflixa, pod ogniem krytyki

"Wiedźmin", serial Netflixa: fani nienawidzą showrunnerki, a Henry Cavill chce zmian w serialu

Źródło zdjęć: © YouTube, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,27.12.2021 14:05

"Wiedźmin" od Netflixa wystartował z drugim sezonem. I co? Polscy fani znienawidzili serial, powstała petycja o odwołanie showrunnerki, a Henry Cavill chciałby zobaczyć zmiany w serialu.

Drugi sezon wyczekiwanego "Wiedźmina" od Netflixa miał swoją premierę w połowie grudnia. Od początku startu 2. serii pojawiały się negatywne głosy dot. fabuły oraz zmian względem książek.

Szczególnie głośno mówiły o tym niektóre polskie media, które oceniły s02 dość surowo. Zachód, jak to zachód, był bardziej hurraoptymistycznie nastawiony do nowych przygód Geralta i Ciri.

Chociaż, negatywnych głosów też było sporo. Na tyle sporo, że… powstała petycja, aby zwolnić showrunnerkę "Wiedźmina", Lauren Schmidt Hissrich.

Fani chcą zwolnienia showrunnerki Wiedźmina za... wiele rzeczy
Fani chcą zwolnienia showrunnerki Wiedźmina za... wiele rzeczy (Internet)

Petycja, do momentu pisania tego tekstu, zebrała aż 9896 podpisów z wymaganych 10000. Co ona da? Kto wie. Dlaczego ktoś chce zwolnienia osoby odpowiedzialnej za jeden z większych seriali Netflixa? Oto opis petycji:


My, wielbiciele i fani uniwersum Wiedźmina, żądamy od kierownictwa kanału Netflix zwolnienia Lauren Schmidt Hissrich z funkcji showrunnera serialu Wiedźmin.

Kochamy świat Wiedźmina. Uwielbiamy książki Andrzeja Sapkowskiego, które mają piękne dialogi, dobrze rozbudowane uniwersum, mocną historię i bohaterów. [...] Lauren Schmidt jest całkowicie pozbawiona szacunku i lekceważąco traktuje uniwersum i lore Wiedźmina, jak również fanów tego uniwersum [...] Lauren Schmidt jest całkowicie nie do pozostawienia jako showrunner Wiedźmina. Jakość nakręconego przez nią materiału jest niewiarygodnie niska i wręcz karygodna zarówno dla kanału Netflix, jak i szeroko znanego uniwersum Wiedźmina. Scenariusz pisany przez nią i jej ekipę jest na poziomie pracy dziecka.

Ktoś tutaj się zdenerwował.

Znaczy, coś w tym jest, jednak tak wyglądają nierzadko adaptacje Netflixa. To nie jest twór, oczywiście moim zdaniem, przeznaczony dla core’owych fanów. Bardziej tworzy się produkt dla masowego odbiorcy. Ale za to odtwórca głównej roli, Henry Cavill ma swoje zdanie co do serialu, jak i książek.

Henry Cavill chce zmian w serialu

Za to Henry chce zmian - a raczej zgodności z materiałem źródłowym w jednym z wątków. Z wywiadu z Netflix Geeked wynika, że były Supermen chciałby zobaczyć więcej opowieści bliższej tej z książek.

Mówiąc o tym, która postać powinna zostać rozwinięta w serialu, Cavill wymienił Nenneke, ważną postać z książek opisaną jako część "wybranej rodziny" Geralta.

Aby być wiernym książkom, myślę, że jest szansa, aby eksplorować relację Nenneke nieco dalej. Oczywiście, bardzo chciałbym jeszcze trochę popracować z Wiedźminami, ale wszystko zależy od tego, na ile pozwoli fabuła.
Jestem wielkim fanem książek i pozostaję im wierny, więc myślę, że należy odpowiedzieć tę historię bez większych zmian czy zbędnych komplikacji.

The Witcher: Unlocked | FULL SPOILERS Season 2 Official After Show & Deleted Scenes | Netflix Geeked

Warto tutaj też zauważyć, że 3. sezon Netflixowego "Wiedźmina" jest już prawie napisany. Czyli jest duża szansa, że zaraz Cavill powróci na planie do roli siwego zabójcy.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Netflix ujawnił nową opłatę. Walka ze współdzieleniem kont wciąż trwa