zdrowie-psychiczne
Jak się wyzywać? Nie mówić "świnia" – to nie fair wobec świni
Singiel

TOP 7 powodów, dlaczego bycie singlem jest dobre

Źródło zdjęć: © Guillaume de Germain / Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,15.02.2021 13:18

Samotność nie jest wyrokiem, który skazuje Cię na chodzenie ze spuszczoną głową i bycie nieszczęśliwym. Wręcz przeciwnie! Bycie singlem ma wiele zalet, które mogą pozazdrościć osoby w związku.

bDJhsuXn

W dniu pisania niniejszego artykułu, czyli 15 lutego, obchodzimy Dzień Singla. Wszystkim osobom bez pary przesyłamy uściski i całusy, informując, że – uwaga, uwaga – w byciu samotnym nie ma nic złego. Chcecie dowodów? Proszę bardzo! Poniżej wybraliśmy najlepsze argumenty, dlaczego single mają lepiej niż osoby w związku. Dajcie znać, czy zgadzacie się z naszymi propozycjami!

Konto na Netflixie jest Twoje

Kiedy masz ochotę spędzić wieczór z "Malcolmem i Marie", to oglądasz właśnie ten film. Jeśli chcesz się przekonać, dlaczego jest tak wielki hype na "Euforię", no to sprawdzasz i zachwycasz się aktorstwem Zendayi. Nikt nie krytykuje Twojego gustu filmowego, nikt nie zasypia z nudów w trakcie seansu, nikt nie chce się przełączyć na powtórkę "BrzydUli" albo "Na Wspólnej". Miód, malina!

Jaka połowa łóżka należy do Ciebie? Każda!

Kiedy jesteś singlem, rozbijasz się na wyrze z taką swobodą jak Napoleon po Europie na początku XIX wieku. Masz wywalone na to, czy ktoś woli spać przy ścianie, czy ktoś zabiera Ci kołdrę w nocy, czy ktoś chrapie – to Ty jesteś królem Łóżkowego Imperium, to Ty ustalasz tutaj zasady. Rano budzisz się wypoczęty, a przecież nic nie jest w życiu ważniejsze niż długie i dobre spanko.

Jak zostać milionerem? Zostań singlem

Kiedy ustawiasz sobie status "wolny", Twoja karta bankomatowa wzdycha z ulgą, po czym ubiera się w hawajską koszulę i jedzie na wakacje. Ona już wie, że nie będzie potrzebna z okazji urodzin, rocznic, randek, wieczorów z niezdrowym żarciem, walentynek, Dnia Kobiet/Chłopaka i wielu, wielu innych sytuacji, o których chciałaby zapomnieć.

Wychodzisz z imprezy wtedy, kiedy chcesz

Po pierwsze, wychodzisz na imprezę wtedy, kiedy masz na to ochotę i do kogo tylko chcesz. Nie obchodzą Cię fochy Twojej drugiej połówki i to, że upiła się przed 22:00, dlatego musicie zamówić Ubera i kończyć zabawę, zanim jeszcze wszyscy goście zdążyli przyjść. Jako singiel opuszczasz imprezę wtedy, kiedy Ty chcesz, bez pytania się kogokolwiek o zgodę.

Masz więcej przyjaciół

Badanie opublikowane w czasopiśmie "Contexts" wykazało, że osoby, które były singlami, wydawały się bardziej atrakcyjne dla przyjaciół i członków rodziny niż osoby po ślubie. Z kolei badanie, które ukazało się w czasopiśmie "Information, Communication & Society" wykazało, że single mają większą liczbę bliskich przyjaciół niż osoby w związku.

Jesteś bardziej zdrowy

Zgodnie z rezultatami badania opublikowanymi w "Journal of Marriage and Family" rozwodnicy ćwiczą więcej niż osoby w małżeństwie, a najbardziej aktywni sportowo są ci, którzy zawsze byli singlami. Ponadto, badanie opublikowane w czasopiśmie "Social Science & Medicine" wykazało, że single z 9 krajów Europy mają mniejszy wskaźnik BMI niż osoby w małżeństwie.

Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda, przygoooooda!

Jako singiel jesteś bardziej zmotywowany do robienia przypału i odwalania głupich akcji, bo nikt Cię nie ogranicza. Możesz wyjść z mieszkania, wrócić po trzech dniach i nikomu nie tłumaczyć się z tego, gdzie byłeś i co robiłeś (no chyba, że wciąż żyjesz z rodzicami, wtedy będzie smutno). Jesteś bardziej otwarty na przeżywanie przygód, z których potem pozostaną Ci sympatyczne wspomnienia.

Komentarze (0)
arrow
Zwlekasz z pójściem spać? To "odwetowa prokrastynacja snu"