ludzie
Kongres czy Klub Boomerów? Tiktokerzy bronią szefa aplikacji
Marek Kruszwil

TOP 2020: dramy na polskim YouTube

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.12.2020 16:51

W ostatnich dniach grudnia przypominamy i podsumowujemy, co ciekawego wydarzyło się w 2020 roku. Tym razem wyciągamy na wierzch wszystkie brudy i błoto, którym gwiazdy polskiego YouTube’a obrzucały się wzajemnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Przygotujcie popcorn, zaczynamy!

Powiedzieć, że w 2020 roku wiele się wydarzyło, to jak nic nie powiedzieć. Mimo że debatę publiczną zdominowały tematy takie jak koronawirus, wybory, protesty, to na youtubowym grajdołku było po staremu – drama za dramą dramę goniła. Powiedzmy otwarcie, że większość z dram, o jakich za chwilę przeczytanie to są "gównoproblemy". Ale cóż poradzić, skoro uwielbiacie (uwielbiamy) o nich czytać?

Friz vs. Kacper Blonsky

Cofnijmy się do początku 2020 roku, kiedy maseczki nosili jedynie chirurdzy na salach operacyjnych, a koronawirus był newsem ze środkowych stron gazet. Pod koniec stycznia poznaliśmy, kim jest "największy polski crusher" (Kacper Blonsky, jakby ktoś miał wątpliwości). Nowa piosenka ówczesnego członka Teamu X wygenerowała milionowe wyświetlenia oraz lawinę krytycznych komentarzy.

Jednym z influencerów, którzy ocenili piosenkę Blonsky'ego, był Friz. Youtuber powiedział, że kiedy odsłuchał "Crushera", od razu zachciało mu się "srać". Reakcja Kacpra była natychmiastowa. W Instastories napisał "Frizoluszek nie pajacuj bo już Ci się w główce zaczyna przewracać". Następnie Blonsky udostępnił krótki filmik, w którym powiedział "Uważaj, Karolku, tylko w internecie jesteś mocny".

REAKCJA KACPRA BŁOŃSKIEGO NA SŁOWA FRIZA O PIOSENCE "CRUSHER"

Gargamel feat. Sylwester Wardęga vs. Reżyser Życia

Na początku października szeryf polskiego YouTube’a, czyli Gargamel, przygotował nowy materiał. Youtuber prześwietlił działalność Daniela Rusina, określającego siebie jako Reżyser Życia. W materiale ujrzeliśmy dowody wskazujące nie tylko na to, że Rusin oszukuje swoich widzów, ale i pozyskuje budżet od Funduszu Sprawiedliwości, który wspiera inicjatywy dyskryminujące osoby nieheteronormatywne.

Swoje trzy grosze do sprawy dorzucił Sylwester Wardęga. Jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów powiedział w filmiku, że Rusin miał wpłynąć na producentów jednej z kampanii reklamowych, aby do promocji produktu nie zatrudniali Weroniki Sowy, tylko dziewczynę Reżysera Życia. Jak to się wszystko skończyło? Wardęga i Rusin mieli dać sobie po gębach w Fame MMA, ale temat ostatnio ucichł.

CO DALEJ Z REŻYSEREM? (Wersow, Gargamel, Nanami Chan)

Kacper Blonsky vs. Marcin Dubiel

Zgadnijcie, jak dorośli ludzie rozwiązują konflikty? Umawiają się na rozmowę w cztery oczy? Angażują mediatora? Zrywają ze sobą kontakt? Nic bardziej mylnego, co udowodnił duet Blonsky i Dubiel. Panowie, byli członkowie Teamu X, czuli do siebie tak wielką awersję, że wyszli do oktagonu w formule Fame MMA, by napierd*lać się po mordach. Efekt walki? Influencerzy nadal się nienawidzą.

W całej dramie chodziło o ustalenie tego, kto był winny rozłamowi w Teamie X. Marcin Dubiel powtarzał jak mantrę “To twoja wina, twoja wina, twoja wina”, a Blonsky odpowiadał argumentami na równie wysokim poziomie. Z perspektywy czasu trudno nie odnieść wrażenia, że cała drama była po to, aby o youtuberach było głośno i by wyświetlenia się zgadzały.

FAME 8: Blonsky vs Dubiel (zapowiedź walki)

Kamerzysta vs. Kruszwil feat. Fagataa

Do pewnego momentu udawało mi się być z tą dramą na bieżąco. Fagataa zarzuciła Kamerzyście, że ten jest dwulicowy – z jednej strony chłopak twierdzi, że jest w związku, podczas gdy na boku bajeruje małolaty. Potem pojawiły się oskarżenia o zabicie psa, człowieka (!). Kamerzysta odpowiadał, że Fagataa jest chora psychicznie, nie bierze leków, chodzi z nożem, jest niebezpieczna…

Następnie do dramy wkroczył Marek Kruszwil, były współpracownik Kamerzysty. Nagrał filmik, w którym opowiedział się po stronie Fagaty, dokładając doliwy do ognia i prezentując dowody na to, że Kamerzysta ma problemy z narkotykami. A potem już nie było youtubera, który nie stworzyłby materiału wideo na temat tej dramy. Gdyby ktoś chciał być ze sprawą na bieżąco, musiałby non stop oglądać YouTube.

CAŁA PRAWDA O KAMERZYŚCIE - DLACZEGO SKOŃCZYŁEM Z NIM WSPÓŁPRACĘ?

Team XD

2020 rok zdecydowanie należał do Teamu X. Pierwszą połowę minionego roku spędziliśmy na wyjaśnianiu przyczyn rozpadu ekipy. Kto zawinił? Kto z kim miał konflikt? Dubiel z Blonsky’m? To oczywiste. Lexy Chaplin ze Stuu? Być może. Na jakich warunkach agencja Spotlight podpisała umowę z influencerami? I kiedy wydawało się, że nic nas już nie zaskoczy, zobaczyliśmy zwiastun 2. sezonu Teamu X.

Gdyby nie Leksiu, absolutnie nikt nie interesowałby się nowym Teamem X (change my mind). Nowy członkowie ekipy influencerów to kopia postaci z oryginalnego, pierwszego składu. Bezbarwni, bez charyzmy, bez pomysłów. Jedynym powiewem świeżości jest Leksiu – sympatyczny, uśmiechnięty grubasek, przed którym czeka wielka przyszłość na YouTube.

TEAM X - MOJA MIŁA (Official Music Video)

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 12
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
Komentarze (0)
arrow
Król szurów stanie przed sądem. Grozi mu wysoka kara