pop-qultura
David Dobrik oskarżony o zorganizowanie napaści seksualnej
PewDiePie

PewDiePie oskarżony o cyberprzemoc. YouTube usunął jego filmik

Źródło zdjęć: © Instagram @pewdiepie / Instagram @pewdiepie
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,19.02.2021 09:31

YouTube usunął jeden z najnowszych klipów Felixa Kjellberga. Twórca, znany jako PewDiePie, miał w materiale naruszyć wytyczne serwisu dotyczące cyberprzemocy i bezpieczeństwa dzieci.

bDIyCavD

W walentynki na kanale PewDiePie pojawiła się piosenka zatytułowana "Coco". Był to diss track skierowany w wiele stron. Oberwało się J.K. Rowling i raperowi 6ix9inе, ale najbardziej poszkodowanym okazał się Cocomelon – kanał z treściami dla najmłodszych dzieci. W piosence o dość wulgarnej treści PewDiePie wyśmiewa się z widowni, która ogląda filmy Cocomelon.

W zwrotce, która skierowana jest wobec Cocomelon Felix Kjellberg śpiewa: "Yeah, obejrzałem twoje gó*no / Ew, to jeb*na żenada / To nawet nie jest zabawne, a twoja głowa jest naprawdę wielka / Oh, zbliżasz się do mnie? / Co, myślisz, że jestem zdenerwowany? / Twoja widownia to banda pierd*lonych dziewic".

PewDiePie. Diss track "Coco" usunięty przez YouTube. Dlaczego?

Pod koniec teledysku PewDiePie pokazuje dzieciom przedmiot, który wygląda jak plastikowa broń. Występujące w klipie maluchy używają przedmiotu do ataku na melona.

bDIyCavF

Moderatorzy serwisu zdecydowali się usunąć film Felixa, ponieważ stworzony przez niego materiał zawierał obrazy nieodpowiednie dla dzieci oraz treści, które "szkodzą społeczności YouTube, podżegając twórców do wrogości w celu uzyskania korzyści finansowych".

YouTube oświadcza, że generalnie pozwala na tworzenie krytycznych materiałów w serwisie, ale film PewDiePie nie miał takiego charakteru, klip "przekroczył granicę". Jeśli Felix będzie nadal naruszał regulamin YouTube'a, może się spodziewać zawieszenia kanału. Reuploady "Coco" krążą po YouTube, ale moderatorzy serwisu mają je na bieżąco usuwać.

bDIyCavH

Dlaczego PewDiePie w ogóle nagrał diss track na Cocomelon? Prawdopodobnie chodziło o to, że kanał z treściami dla dzieci skupia wokół siebie olbrzymią widownię. Cocomelon subskrybuje 105 mln internautów (na moment pisania tego artykułu). To tylko o 4 mln mniej niż kanał Felixa. PewDiePie poczuł oddech konkurencji na plecach i uciekł się do najprostszych środków – wyzwisk wobec przeciwnika.

I Love Kids

Komentarze (0)
arrow
Co nowego w marcu na HBO GO? DŁUGA lista premier i nowości