Lady Gaga z “Jokera 2”. Sztuczna inteligencja nas oszukała

To nie jest Lady Gaga z "Jokera 2". Sztuczna inteligencja nas oszukała

Źródło zdjęć: © Vibez / Instagram, canva
Blanka RogowskaBlanka Rogowska,21.12.2022 16:30

Ruszyły zdjęcia do filmu "Joker: Folie à Deux", czyli "Jokera 2". Po sieci krążyć zaczęły fotografie Lady Gagi ucharakteryzowanej na Harley Quinn, jedną z najważniejszych postaci z otoczenia głównego bohatera. Okazało się jednak, że stworzyła je sztuczna inteligencja.

Data premiery drugiej części filmu "Joker" (pełen tytuł to "Joker: Folie à Deux") została podana już w sierpniu. Wtedy ujawniono, że "Joker 2" ukaże się 4 października 2024 roku, dokładnie pięć lat po premierze pierwszego "Jokera".

Lady Gaga zagra Harley Quinn w filmie "Joker 2"

W drugiej części Jokera pojawi się Harley Quinn, jedna z najważniejszych postaci z otoczenia głównego bohatera. W komiksach o Jokerze, które były pierwowzorem dla filmów, Harley Quinn była lekarką psychiatrii w Arkham Asylum. Zakochała się w Jokerze i stała się jego partnerką w zbrodni.

W filmach wcielała się w nią Margot Robbie, jednak w drugiej części "Jokera" ma ją zagrać Lady Gaga. To spora zmiana, bo widzowie przyzwyczaili się już do - swoją drogą - świetnej Robbie, która postać Harley Quinn grała w "Legionie Samobójców, "Ptakach Nocy", "The Suicide Squad".

"Joker 2": Sztuczna inteligencja nas oszukała. To nie jest Lady Gaga

Zdjęcia do "Jokera 2" już ruszyły, a internet obiegły fotografie, które miało "wyciec" z planu zdjęciowego. Wiele emocji wzbudziły te przedstawiające Lady Gagę w stroju Harley Quinn. Zdjęcia wyglądały tak wiarygodnie, że w sumie nikt chyba nie pomyślał, że mogą być fikcyjne. Zwłaszcza, że Lady Gaga znana jest z ekstrawaganckich stylizacji, a trudno bez takich wyobrazić sobie samą Harley Quinn.

Okazało się, że zdjęcia stworzyła sztuczna inteligencja. Cała ta historia może się wydawać zabawna, ale tylko dlatego, że dotyczy show biznesu. Gdyby podobnego deep fake newsa wypuszczona na temat jakiegoś światowego przywódcy i byłby on tak samo bezbłędny, ludzie na całym świecie mogliby w niego uwierzyć. Zanim sprawę by wyjaśniono, konsekwencje mogłyby być tragiczne.

trwa ładowanie posta...

Dziennikarze "Na Temat" donoszą z kolei, że w sieci krąży już wiele tzw. deep fake porn. Podobno (nie sprawdzałam) bez problemu znajdziemy realistyczne filmy z - rzekomo - Jenną Ortegą, Billie Eilish, Margot Robbie.

Meet The Women Being Deepfaked Into Porn by AI | Deepfake Porn: Could You Be Next?

Lady Gaga naprawdę zagrana w "Joker: Folie à Deux"

Bez obaw. Lady Gaga naprawdę zagra w filmie "Joker: Folie à Deux". Ta informacja nie była fake newsem. Zdementowano za to informację, że krążące po sieci zdjęcia z Lady Gagą jako Harley Quinn to autentyczne fotografie z planu. Zaprzeczono też, aby wizerunek piosenkarki w filmowej roli miałby zostać gdziekolwiek pokazany w najbliższym czasie. Okazuje się, że Lady Gaga nie zaczęła jeszcze nawet nagrywać swoich scen. I nie stanie się aż do końcu roku. Tych informacji udzielał pytających na Instagramie fanów sam Todd Phillips, reżyser "Jokera".

trwa ładowanie posta...

Todd Phillips na Instagramie podzielił się pierwszymi zdjęciami a właściwie wizerunkiem aktora Joaquina Phoenixa. Ogłosił, że oficjalnie rozpoczęto już produkcję i opublikował zdjęcie kreacji Arthura Flecka, czyli głównej postaci: "Dzień 1. Nasz chłopak. #joker" - napisał Phillips.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1