"Joker 2", ""Joker: Folie a Deux"

"Joker 2". Ruszają prace nad "Joker: Folie a Deux". W roli Harley Quinn Lady Gaga

Źródło zdjęć: © Vibez / Canva, YouTube
Blanka RogowskaBlanka Rogowska,25.10.2022 14:00

Za około półtora miesiąca ruszy plan filmu o Jokerze i Harley Quinn. Prawdziwym hitem obsady ma być Lady Gaga, która zagra Harley Quinn. Wcielająca się do tej pory w tę postać Margot Robbie pozytywnie ocenia wybór. - Chciałabym, żeby Harley Quinn była jedną z tych postaci, tak jak Makbet czy Batman, które przechodzą od wielkiego aktora do wielkiego aktora - mówi. Czy "Joker 2", a właściwie "Joker: Folie a Deux", powtórzy wielki sukces pierwszej części?

Data premiery drugiej części filmu "Joker" została podana już w sierpniu. Wtedy ujawniono, że "Joker: Folie a Deux" ukaże się 4 października 2024 roku, dokładnie pięć lat po premierze pierwszego "Jokera".

Wygląda na to, że zdjęcia do filmu niedługo się rozpoczną.

"Joker 2". Kiedy ruszą zdjęcia do "Joker: Folie a Deux" ?

Mają o tym świadczyc słowa operatorki Lawrence Sher dla "Hollywood Reporter", która zdradziła, że prace zaczną się za pięć lub sześć tygodni. Dodała, że film będzie kręcony głównie w Los Angeles ale także w Nowym Jorku. W rolę Arthura Flecka ponownie wcieli się Joaquin Phoenix, a u jego boku pojawi się sama Lady Gaga, która zagra Harley Quinn.

- Będzie naprawdę fajnie pasować do tego filmu i stworzy podobny rodzaj magii, jaką wprowadził Joaquin. Kombinacja tej dwójki będzie dokładnie tym, czego oczekujemy, co jest ekscytujące i każdego dnia na planie będziemy dostrzegać tę magię. Mamy nadzieję, że będzie też tam trochę szaleństwa. Lubimy, kiedy jest trochę chaosu - mówiła Sher dla "Hollywood Reporter".

Pierwsza część "Jokera" okazała się hitem i przyniosła twórcom ponad miliard dolarow zysku i nominację do wielu nagród, w tym do jedenastu kategorii Oskarów, z czego dwie wygrane statuetki. Twórcy liczą na powtórkę popularności.

O czym będzie "Joker: Folie a Deux"?

Podtytuł drugiej części "Jokera" ma odnosić się do stanu chorobowego, który polega na tym, że dwie lub więcej osób łączą te same urojenia. Chodzi o tzw. paranoję indukowaną, polegającą na tym, że osoba będąca blisko chorego zaczyna bezkrytycznie traktować jego myśli, a nawet halucynacje i inne urojenia. Możemy się domyślać, że grana przez Lady Gagę Harley Quinn będzie więc dzieliła z Jokerem podobne nastawienie do świata i będą mieli na siebie duży wpływ.

Lady Gaga Playing HARLEY QUINN in Joker Sequel

Szczegóły fabuły nie są jeszcze znane.

"Joker: Folie a Deux". Lady Gaga jako Harley Quinn

W drugiej części Jokera pojawi się Harley Quinn, jedna z najważniejszych postaci z otoczenia głównego bohatera. W komiksach o Jokerze, które były pierwowzorem dla filmów, Harley Quinn była lekarką psychiatrii w Arkham Asylum. Zakochała się w Jokerze i stała się jego partnerką w zbrodni.

W filmach wcielała się w nią Margot Robbie, jednak w drugiej części "Jokera" ma ją zagrać Lady Gaga. To spora zmiana, bo widzowie przyzwyczaili się już do - swoją drogą - świetnej Robbie, która postać Harley Quinn grała w "Legionie Samobójców, "Ptakach Nocy", "The Suicide Squad".

Niedawno w rozmowie z MTV News Robbie skomentowała obsadzenie Lady Gagi w roli Harley Quinn.

- Jestem bardzo szczęśliwa, bo, jak mówiłam od samego początku, chciałabym, żeby Harley Quinn była jedną z tych postaci, tak jak Makbet czy Batman, które przechodzą od wielkiego aktora do wielkiego aktora. To trochę jakby ktoś mógł zrobić własnego Batmana albo Makbeta. Czuję, że w nie tak wielu przypadkach są to postacie kobiece — Królowa Elżbieta I na przykład, którą miałam zaszczyt zagrać. Pomyślałam "Wow! Cate Blanchett grała Elżbietę I. Teraz moja kolej." To wielki zaszczyt móc zbudować tak mocny fundament, że Harley może być teraz jedną z tych postaci, którą inni aktorzy będą mogli zinterpretować. Poza tym myślę, że Lady Gaga stworzy coś niesamowitego - mówiła Robbie w MTV News, której wypowiedź cytuje portal "Na Ekranie".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1