trendy
Twitter zapomniał chronić prawa autorskie. Ludzie wrzucają całe filmy
Lubrykant jako baza pod makijaż

LUBRYKANT jako baza pod makijaż - nowy beauty trend na TikToku

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,15.10.2021 09:37

Tego trendu nie sposób skomentować inaczej, niż słowami klasyka - jak do tego doszło, nie wiem.

bGxCjPfT

Kolejny tydzień, kolejny trend na TikToku, na widok którego nasze twarze wykrzywia grymas WTF. Jeśli nadal przecieracie oczy ze zdumienia, mając nadzieję, że błędnie zrozumieliście nagłówek, to uświadamiam, że ten trend istnieje naprawdę. Ludzie serio używają lubrykantu, aby przygotować skórę twarzy pod makijaż.

Hasztag #lubeprimer (który wygenerował ponad 7,6 mln wyświetleń) otwiera wrota do krainy dziwności. Zarówno beauty influencerzy, jak i zwykli użytkownicy serwisu sprawdzają, czy lubrykant Durex sprawdzi się jako alternatywa dla tradycyjnego podkładu do makijażu. Rezultaty testów wypadają zaskakująco dobrze - zakładając, że nie traktujemy tego trendu jako trolling.

bGxCjPfV

Lubrykant jako baza pod makijaż? Tiktokerzy nie widzą w tym nic złego

Do trendu dołączył Sean Anthony (beauty influencer). Z początku twórca nie dowierza, że lubrykant sprawdzi się w nowej odsłonie, jednak bardzo szybko zmienia zdanie i przekonuje się do trendu. - Uczucie jest niesamowite - twierdzi Sean, chwaląc lubrykant za to, że nadaje skórze jego twarzy blask i "chwytliwość". Następnie twórca wykonuje pełny makijaż, który według niego jest świetny.

trwa ładowanie posta...

Lubrykant jako baza pod makijaż - czy to jest bezpieczne?

Dermatolożka Stacy Chimento w wypowiedzi na "Teen Vogue" powiedziała, czy stosowanie lubrykantu na twarz jest bezpieczne. Doktor stwierdziła, że składnikiem produktu może być olej rycynowy, który jest często stosowany jako dodatek do podkładów, bo wygładza skórę. Chimento wyraziła jednak obawę, że olej rycynowy może zatykać pory, co jest niekorzystne dla osób z trądzikiem.

bGxCjPfX

Warstwa oleju rycynowego może stać się siedliskiem bakterii lub gromadzić brud. Produktu raczej powinny unikać osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry lub alergię kontaktową - dla nich zalecane są sprawdzone podkłady do makijażu.

- Stacy Chimento

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie lubrykanty Durex zawierają olej w składzie (niektóre są wykonane na bazie wody). Niemniej jednak sprawa nabrała takiego rozgłosu, że wypowiedziała się sama firma Durex, która stwierdziła, że nie zaleca stosowania lubrykantów jako podkładów do makijażu.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Influencer wykorzystał dziecko do pracy. Zapłaci wysoką karę