trendy
Na walentynki kwiaty LEGO? Zestawy 10313 i 10314 już dostępne
Angie - niedoskonała influencerka

Angie to influencerka, której nie dotkniesz, a i tak pokochasz, bo jest niedoskonała

Źródło zdjęć: © Douyin
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,25.08.2021 11:21

Nie jest odkryciem Ameryki stwierdzenie, że część influencerek_influencerów promuje nierealistyczny ideał piękna, w konsekwencji czego wiele osób popada w kompleksy. A gdyby istniała gwiazda internetu, która nie kryje się ze swoimi wadami… i w dodatku jest wirtualna?

Świat, który oglądamy na profilach gwiazd Instagrama czy TikToka zazwyczaj nijak przypomina ten, w którym my funkcjonujemy. Wielu influencerów_influencerek kreuje na swoich kontach iluzję życia, chwaląc się markowymi ciuchami, jeżdżąc drogimi samochodami, vlogując w luksusowych apartamentach, pokazując idealne ciała, na wszelkie swoje wady znajdując odpowiedni filtr w aplikacji.

Bynajmniej nie przemawia przez mnie zazdrość, iż nie wyglądam i nie wożę się jak Paweł Tyburski lub Daniel Majewski, ale troska o moje i Wasze zdrowie psychiczne. Wiele badań dowodzi, że media społecznościowe - a konkretnie ukazywany w nich nierealistyczny ideał piękna - wpływa negatywnie na naszą opinię o samych sobie. Dlatego uważam, że o inicjatywach takich jak Angie powinno być jak najgłośniej.

Wirtualna influencerka, która jest bardziej autentyczna niż jej ludzka konkurencja

Kiedy Angie spogląda w obiektyw kamery, widzimy, że skóra na jej twarzy nie jest idealnie gładka. Kiedy dziewczyna się uśmiecha i otwiera szeroko usta, zauważamy, że ma nierówne uzębienie. Jej twarz wygląda tak zwyczajnie jak twarze setek ludzi, których mijamy codziennie w drodze do pracy lub na uczelnie i nie zwracamy na nich uwagi. To nie jest twarz, którą poddano zabiegom o wartości tysięcy dolarów.

Angie nie pozuje w ciuchach od Gucci czy LV, nie chodzi po wybiegu, nie śpiewa piosenek. Nosi prosty, biały T-shirt, pije Coca-Colę i zdarza jej się ziewać na oczach setek tysięcy obserwujących. Czasami ma zarumienioną twarz, czasami widać jej pryszcze. Różnica między Angie a Wersow objawia się nie tylko w sposobie życia i prezentowania się w social mediach. Chodzi o to, że Angie fizycznie nie istnieje.

Angie - niedoskonała influencerka
Angie - niedoskonała influencerka (Douyin)

Angie jest wirtualną osobowością, za której powstanie odpowiedzialny jest Jesse Zhang - dyrektor firmy zajmującej się animacją CGI z siedzibą w Shenzhen (miasto w południowo-wschodnich Chinach). Intencją Zhanga było stworzenie wirtualnej postaci o niedoskonałych cechach - kogoś, kto pomoże ludziom się zrelaksować i pomóc w pozytywny sposób myśleć o sobie samych.

Angie - niedoskonała influencerka
Angie - niedoskonała influencerka (Douyin)

Pomysł na niedoskonałą influencerkę okazał się strzałem w dziesiątkę

Profil Angie na Douyin - chińskim odpowiedniku TikToka - śledzi tysiące osób i tysiące osób utrzymuje kontakt ze swoją idolką. "Angie, ostatnim razem zostawiłem ci wiadomość, w której powiedziałem, że czuję się naprawdę smutny. Teraz radzę sobie znacznie lepiej", napisał fan, a kolejny dodał: "Kiedy szykowałem się do popołudniowej drzemki, zobaczyłem Twój film i popadłem w jeszcze lepszy nastrój!"

Angie - niedoskonała influencerka
Angie - niedoskonała influencerka (Douyin)

- Angie jest bardziej realistyczna niż wielu ludzi, którzy są prawdziwi - powiedział "CNN" jeden z obserwatorów wirtualnej influencerki. Fanom w imieniu Angie odpisuje jej twórca, Jesse Zhang, który codziennie stara się wygospodarować wolną chwilę, aby pozostawać w kontakcie ze społecznością: - Niektórzy rozmawiają ze mną o życiu, o problemach, o trudnościach.

Wzór niedoskonały - i bardzo dobrze

Jak podaje "CNN", postać Angie może być wzorem dla wielu chińskich nastolatek. Dzięki wirtualnej influencerce młode osoby uświadamiają sobie, że nie muszą gonić za perfekcyjnym ideałem pięknamogą sobie pozwolić na bycie niedoskonałymi - wbrew presji społeczeństwa, aby nadążać za trendami w urodzie. W Angie wiele osób może odnaleźć siebie samych i odetchnąć z ulgą.

Angie - niedoskonała influencerka
Angie - niedoskonała influencerka (Angie , Douyin)

Gorąco zachęcam Was do sięgnięcia do źródła, skąd brałem informacje o Angie - artykule "CNN", który pogłębia kwestię wirtualnych influencerów i bliżej przygląda się społeczności fanów niedoskonałej osobowości wirtualnej. A jeśli chcecie przejść bezpośrednio do oglądania Angie, zapraszam na jej profil na Douyin.

Angie - niedoskonała influencerka
Angie - niedoskonała influencerka (Douyin)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Oreo x BLACKPINK. Spróbowałem i nie jestem zaskoczony [TEST]