trendy
Burza na TikToku. "Nie chcę, żeby mój syn szukał pracy"
Brownies&Downies na TikToku

Brownies&Downies podbija TikToka. Kawiarnia, w której pracują osoby z zespołem Downa

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.09.2022 07:00

Jeden z kilkusekundowych klipów Brownies&Downies zdobył ponad 17 mln wyświetleń na TikToku w miesiąc od publikacji. Holenderska sieć kawiarni świetnie odnajduje się w mediach społecznościowych. Co kryje się za jej fenomenem?

Przebicie bariery miliona wyświetleń na TikToku nie jest łatwą sprawą. Profilowi Brownies&Downies udało się to zrobić wielokrotnie. Wszystko za sprawą niezwykle angażujących filmów, w których występują pracownicy firmy. Profil zdobywa coraz większą popularność. Na początku września śledziło go już ponad 134 tys. fanów.

Brownies&Downies na TikToku

Brownies&Downies jest holenderską siecią kawiarni, która zatrudnia osoby z zespołem Downa. "Dajemy osobom z niepełnosprawnościami równe szanse na bezpieczne miejsce pracy. Wszyscy członkowie społeczeństwa zasługują na pracę. Kiedy założyliśmy naszą firmę pierwsi pracownicy i ich rodzice nazwali ją Brownies&Downies. Praca sprawia nam mnóstwo frajdy i uwielbiamy dzielić się z wami naszymi przygodami!" - wyjaśnia załoga Brownies&Downies w komentarzu na TikToku.

trwa ładowanie posta...

Brownies&Downies w kolejnych krajach

Brownies&Downies otworzyło pierwszy lokal w holenderskim mieście Brabant w 2010 roku. W 2016 roku sieć rozszerzyła działalność o Republikę Południowej Afryki, ale po czterech latach wycofywała się stamtąd z powodu lockdownu. W 2022 roku Brownies&Downies posiada 52 lokale w Belgii i Holandii.

Firma przykuła uwagę internautów w 2015 roku, gdy zaczęła wrzucać na YouTube filmy z udziałem pracowników. Brownies&Downies zyskało prawdziwą sławę w 2022 roku za sprawą TikToka. Pracownicy kawiarni występują w filmach, na których pokazują codzienną pracę, wykonują układy taneczne i uczestniczą w popularnych trendach.

trwa ładowanie posta...

Kontrowersje wokół Brownies&Downies

Treści Brownies&Downies polaryzują odbiorców. Niektórzy internauci uważają, że nazwa sieciówki zawierająca słowo "downies" jest obraźliwa dla osób z zespołem Downa. Fani firmy odpowiadają, że jeśli zatrudnionym osobom nazwa nie przeszkadza, to krytyka sieciówki jest nieuzasadniona.

trwa ładowanie posta...

Brownies and Downies: The coffee shop employing special needs staff

Źródło: knowyourmeme.com/tiktok.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
ChatGPT jeszcze potężniejszy. Uzyskał dostęp do internetu