Youtuberzy wysadzili Teslę Model S

Tesla Model S za DROGA do naprawy. Youtuberzy WYSADZILI ją dynamitem

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,24.12.2021 12:21

Posiadacz Tesli Model S z Finlandii dowiedział się, że koszt wymiany baterii w samochodzie wyniesie prawie 100 tys. złotych. Mężczyzna uznał, że naprawa jest nieopłacalna, więc poprosił grupę youtuberów, aby pomogli mu zutylizować pojazd w wybuchowy sposób.

Dla wielu fanów motoryzacji Tesla jest mokrym snem. Marka, której założycielem jest ekscentryczny multimiliarder Elon Musk, jawi się jako synonim luksusu, bezpieczeństwa i ekologicznej alternatywy dla pojazdów spalinowych. Okazuje się jednak, że za podróżowanie w sposób przyjazny dla środowiska trzeba słono zapłacić - o czym przekonał się pewien posiadacz Tesli z Finlandii.

Tuomas Katainen kupił Teslę Model S w 2013 roku. Po ośmiu latach bezproblemowego użytkowania pojazd zaczął się psuć. Fin zawiózł auto do centrum serwisowego, aby zbadać, co się dzieje z elektrykiem. Warsztat poinformował Tuomasa, że konieczna jest wymiana akumulatora. Koszt? Co najmniej 20 tys. euro (ok. 92 tys. złotych).

Tesla w ramach gwarancji oferuje wymianę baterii, jeśli pojemności spadnie poniżej 70% przed przejechaniem 150 000 mil lub od ośmiu lat od zakupu. Akumulatory w samochodach psują się jednak przed przekroczeniem tych warunków.

Wysadzili Teslę, bo nie opłacało się jej naprawiać

Tuomas uznał, że wymiana akumulatora jest nieopłacalna. W proteście przeciwko wysokim kosztom naprawy postanowił... wysadzić pojazd w powietrze. Skontaktował się więc z youtuberami z kanału Pommijatkat. Są to twórcy, którzy specjalizują się w wysadzaniu rzeczy w spektakularny sposób. Pommijatkat zgodzili się pomóc Tuomasowi, przeznaczając na utylizację Tesli 30 kg dynamitu.

Tesla za droga do naprawy - wysadzili ją w powietrze
Tesla za droga do naprawy - wysadzili ją w powietrze (YouTube)

Fińscy youtuberzy przetransportowali Teslę do kamieniołomu na odludziu. Przyczepili laski dynamitu do karoserii, po czym pozwolili Tuomasowi wcisnąć przycisk, aby dokonać dzieła zniszczenia. Samochód zniknął w kuli ognia, a fragmenty wraku rozsypały się po okolicy.

Tesla za droga do naprawy - wysadzili ją w powietrze
Tesla za droga do naprawy - wysadzili ją w powietrze (YouTube)
Tesla za droga do naprawy - wysadzili ją w powietrze
Tesla za droga do naprawy - wysadzili ją w powietrze (YouTube)

Mies joka räjäytti TESLANSA!! Tesla Model S & 30kg dynamiittia.

Forma protestu fińskiego kierowcy jest na pewno spektakularna, ale niekoniecznie przyjazna dla środowiska. Twórcy nie pochwalili się, jak wiele toksycznych substancji wyemitowali do atmosfery, kiedy wysadzili Teslę w powietrze. Przypomnijmy, że przy okazji podobnej sprawy - gdy Ekipa Friza spaliła auto - do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Źródło: Daily Mail

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0