Studia dla zaszczepionych

Świetna decyzja lubelskiej uczelni. Studia tylko dla zaszczepionych

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.11.2021 11:31

Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie zobowiązała swoich studentów i pracowników do dostarczenia certyfikatu szczepienia przeciwko COVID-19. Jeśli tego nie zrobią, nie wejdą do budynku uczelni.

Czwarta fala COVID-19 w coraz większym stopniu utrudnia życie społeczne i zapewnia pracę domom pogrzebowym. Badania potwierdziły, że jedyną skuteczną ochrony przed koronawirusem są szczepionki. Niestety, powrót do normalności utrudnia ruch negacjonistów nauki, który zniechęca ludzi do szczepień, powołując się na teorie spiskowe rodem z filmów science fiction.

Czwarta fala COVID-19 jest wyzwaniem dla polskich uczelni, które rozważają, czy przejść na naukę zdalną, czy pozostać przy nauczaniu stacjonarnym - biorąc pod uwagę, że nie wszyscy wierzą w moc nauki. Doskonałe wyjście z tego problemu znalazła Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie, której rektorem jest prof. dr hab. Witold Kłaczewski.

Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie tylko dla zaszczepionych

Wykładowcy, pracownicy administracyjni i studenci tej niepublicznej uczelni wyższej zostali zobowiązani do dostarczenia certyfikatu szczepienia przeciwko COVID-19. Dokument należy złożyć w dziale kadr do 30 listopada 2021 roku. "Po tym terminie osoby niezaszczepione nie zostają dopuszczone do pracy oraz zajęć dydaktycznych" - czytamy w rozporządzeniu rektora.

trwa ładowanie posta...

Rozporządzenie rektorskie weszło w życie z chwilą publikacji, czyli 22 listopada 2021 roku. Oznacza to, że osoby, które zwlekały ze szczepieniem, a chcą pracować lub studiować na lubelskiej uczelni, mają tylko kilka dni, aby zaszczepić się przeciw COVID-19.

Rozporządzenie uczelni
Rozporządzenie uczelni (WSSP)

To nie jest pierwsza tego typu decyzja w Polsce

Na początku listopada "Wyborcza" informowała, że dwie uczelnie w Polsce zamknęły się dla antyszczepionkowcówUczelnia Medyczna i Akademia Teatralna. Wzbudziło to skrajne emocje, a do Rzecznika Praw Obywatelskich trafiła skarga na obie placówki. "Tzw. wolność osób nieszczepiących się kończy się tam, gdzie wchodzi w kolizję ze zdrowiem i życiem innych obywateli" - argumentował rektor Uczelni Medycznej.

Co myślicie o tym, że studia na niektórych uczelniach są dostępne tylko dla osób zaszczepionych?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Skubany,zgłoś
Szanowny pan redaktor chce mieć sprawę w sądzie jak widać Przymuszanie do dobrowolnych szczepień to przestępstwo, a § 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
WOLNYczłowiek,zgłoś
Pan redaktor jak widać lubi popierać łamanie prawa. Stop takim działaniom
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się