Stranger Things

"Stranger Things": Zła wiadomość dla fanów. Druga część czwartego sezonu może rozczarować

Źródło zdjęć: © netflix
Anna RusakAnna Rusak,14.06.2022 15:30

Twórcy "Stranger Things" ujawniają, co czeka nas w drugiej części czwartego sezonu i niestety nie mają najlepszych wieści. Czy teorie spiskowe fanów się spełnią, a 5 sezon "Stranger Things" przyniesie więcej... śmierci?

Fani "Stranger Things" od chwili premiery czwartego sezonu nie tylko nie mogą przestać słuchać Kate Bush, ale i najprawdopodobniej zadają sobie jedno pytanie: co dalej z dzieciakami z Hawking?

Czy Vecna zwycięży, czy może jednak Jedenastce uda się ją ostatecznie pokonać? Jak będzie wyglądał finał czwartego sezonu "Stranger Things"? Bracia Duffer właśnie zdradzili, czego możemy spodziewać się w drugiej części.

Druga część czwartego sezonu "Stranger Things" - czego możemy się spodziewać?

Braca Duffer, czyli twórcy "Stranger Things", w rozmowie z "Empire" postanowili odnieść się do plotek dotyczących drugiej części czwartego sezonu. Do tej pory każdy sezon serialu kończył się dość dobrze dla głównych bohaterów serii. Tym razem ma być jednak inaczej.

Stranger Things 4 | Zapowiedź części drugiej | Netflix

Najprawdopodobniej nie dostaniemy szczęśliwego zakończenia. Twórcy przyznają, że tym razem będzie inaczej i w piątym sezonie "nic nie zacznie się nowo", a to może oznaczać, że przygody dzieciaków w czwartym sezonie nie zakończą się najlepiej.


Tom 2 naprawdę wykorzystuje wszystko to, co stworzyliśmy w pierwszym tomie i dodatkowo wszystko przyspiesza. Zwykle pod koniec sezonu zawiązujemy ładną kokardę, chwilę przed tym, jak podrażnimy się [z fanami], dając na koniec znać: "Czekaj, coś jest nie tak". Kiedy przechodziliśmy do sezonu 5, nie musieliśmy tego robić. Nie będzie resetu z miejsca, w którym zakończymy ten [czwarty] sezon.

- Empire

Druga część czwartego sezonu "Stranger Things" - teorie spiskowe

Może warto tu jeszcze dodać, że fani mają już wiele teorii spiskowych. Twierdzą, że Jedenastka nie pokona Vecny, a dowodem miałby być pierwszy odcinek czwartego sezonu. Gdy dzieciaki pod koniec odcinka grają w grę "Dungeons & Dragons", Dustin wyrzuca numerek 11 i nie udaje mu się pokonać Vecny. Dopiero gdy do gry wchodzi siostra Lucasa, a kostka, którą wyrzuca, zatrzymuje się na numerze 20, nastolatki z Hawkings wygrywają starcie.

trwa ładowanie posta...

Część fanów sądzi również, że Vecna w najbliższych odcinkach w bardziej mroczny sposób zaatakuje dzieciaki z Hawking, a najbardziej zagrożony z całej paczki miałby być Will. Niektórzy przypuszczają, że w kolejnych częściach zginie Steve - fani uważają, że będzie próbował ratować Nancy.

trwa ładowanie posta...

"Stranger Things" - czy ktoś zginie w czwartym i piątym sezonie?

Nie wiemy na razie, czy ich przypuszczania się potwierdzą, chociaż sama Millie Bobby Brown ostatnio narzekała na to, że w "Stranger Things" umiera zbyt mało kluczowych postaci. Może tym razem twórcy jej posłuchają?

Tego może dowiemy się już w lipcu, a nawet jeśli nie, to przypominam, że twórcy już zapowiedzieli piąty sezon "Stranger Things". Miejmy jednak nadzieję, że cały serial w przeciwieństwie do czwartego sezonu zakończy się jednak trochę bardziej optymistycznie…

Stranger Things Season 4 Theories That Were A TOTAL Fail..

Źródło: Empire

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 12
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1