Sezon 4 Stranger Things

Sezon 4 "Stranger Things" - co czeka nas w drugiej części serii i nowym 5 sezonie? Będzie spin-off?

Źródło zdjęć: © Stranger Things
Anna RusakAnna Rusak,28.05.2022 15:00

4 sezon "Stranger Things" jest już na Netflixie. Co czeka nas w drugiej części czwartego sezonu i kiedy pojawi się 5 sezon serialu? Twórcy zdradzają, że mają pomysł na spin-off "Stranger Things".

Spokojnie, nie będzie tu żadnych spoilerów z pierwszej części sezonu. Mogę tylko potwierdzić to, co do tej pory o najnowszym sezonie mówili sami aktorzy - tak, jest zdecydowanie mroczniej. Widać, że problemy, z którymi mierzą się bohaterowie "Stranger Things" są zdecydowanie poważniejsze.

Tak jak mówił Finn Wolfhard - serialowi jest teraz znacznie bliżej do "Harry’ego Pottera". Jeśli macie już za sobą tę pierwszą część czwartego sezonu "Stranger Things" to może jesteście ciekawi, co czeka nas w drugiej części sezonu 4 i co szykują dla nas bracia Duffer w piątym, ostatnim sezonie serii?

Co czeka nas w drugiej części 4 sezonu "Stranger Things"?

Przypomnijmy może, że 4 sezon "Stranger Things" został rozbity na dwie części. Pierwszą dostaliśmy teraz, w maju, a na drugą część będziemy musieli poczekać do 1 lipca. Biorąc pod uwagę, że większość odcinków tej pierwszej części trwa ponad godzinę (siódmy można w zasadzie potraktować jak film), to decyzja twórców wydaje się całkowicie słuszna.

Stranger Things 4 | Zwiastun finalny części 1 | Netflix

Wiemy już, że w drugiej części 4 sezonu "Stranger Things" dostaniemy dwa odcinki. Spokojnie, nie będą one krótkie! Odcinek 8 ma trwać 85 minut, a 9 prawie dwie i pół godziny. Mają być też utrzymane w duchu 7 odcinka serii.

Kiedy 5 sezon "Stranger Things"?

Bracia Duffer powiedzieli też, że 5 sezon powstał podczas sześciomiesięcznej przerwy pandemicznej i już trafił do Netflixa. Nie znamy jeszcze konkretnej daty realizacji, ale twórcy zapowiadają, że będzie on stylistycznie podobny do drugiej części 4 sezonu. Piąty sezon "Stranger Things" ma też nadejść zdecydowanie szybciej niż czwarty.


Tak czy siak, to zakończenie pojawi się prędzej niż później. Nie trzymaj nas za słowo, ale odstęp między sezonem 4 i 5 powinien być tym razem nieco krótszy.

- Variety

Spin-off Stranger Things?

W rozmowie z "Variety" bracia Duffer zdradzili też, że mają pomysł na spin-off "Stranger Things". Jeszcze nikomu o nim nie powiedzieli, więc ciężko stwierdzić, czy i kiedy zobaczymy ten projekt. Co ciekawe, jeden z aktorów - Finn Wolfard - podobno już odgadł, o co chodzi twórcą.


Mamy pomysł na spin-off, którym jesteśmy bardzo podekscytowani… ale jeszcze nikomu o nim nie powiedzieliśmy. Sądzimy, że wszyscy - w tym Netflix - będą zaskoczeni, gdy usłyszą tę koncepcję, ponieważ jest ona całkowicie inna.

- Variety

Cóż, pozostaje nam tylko czekać na drugą część czwartego sezonu "Stranger Things" i na piąty sezon. Oby twórcy się nie mylili - mamy nadzieję, że zobaczymy go szybko. W każdym razie i tak najbardziej intrygująco brzmi ten spin-off "Stranger Things".

Czyżby Millie Bobby Brown miała rację i bracia Duffer chcieliby pójść śladem "Gry o Tron"? Mamy nadzieję, że przynajmniej ich zakończenie serialu będzie mniej rozczarowujące…

Stranger Things 4 | Kraków, do you copy? | Netflix

Źródło: Variety

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0