film
Rasistowskie trolle atakują zwiastun "Małej Syrenki". Obrywają też inne postaci
Bruce Willis choruje na demencję

Wstrząsające informacje o stanie zdrowia Bruce’a Willisa. Jest gorzej, niż myśleli

Źródło zdjęć: © Gage Skidmore, Wikipedia
Anna RusakAnna Rusak,17.02.2023 09:45

Bruce Willis najprawdopodobniej nie pojawi się już w żadnym nowym filmie. Żona aktora poinformowała na Instagramie o stanie jego zdrowia. Niestety, aktor zmaga się z poważną formą demencji.

Bruce Willis, aktor dobrze znany z takich filmów jak "Szklana pułapka" i "Szósty zmysł", od pewnego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi. Willis nie pojawia się w nowych produkcjach ze względu na zdiagnozowaną w 2022 roku afazję. Informacją o chorobie aktora podzieliła się jego rodzina.

Ostatnio wielu miało nadzieję, że Willis ma się odrobinę lepiej. Bruce pojawiał się w miejscach publicznych, wyglądał dobrze, ale wciąż nie rozmawiał z dziennikarzami. Niestety, mimo tych niedawnych, optymistycznych przypuszczeń, stan zdrowia aktora zmienił się na gorsze.

Stan zdrowia Bruce’a Willisa się pogarsza

O stanie zdrowia Bruce’a Willisa poinformowała Emma Heming Willis, żona aktora. Na Instagramie zamieściła zdjęcie Willisa oraz podpis, z którego wynika, że dotychczasowa diagnoza aktora nie była pełna. Emma przekazała, że Bruce zmaga się z otępieniem człowo-skroniowym, czyli formą demencji.

"Odkąd wiosną 2022 roku ogłosiliśmy, że Bruce cierpi na afazję, stan jego zdrowia się pogorszył, a teraz dostaliśmy bardziej szczegółową diagnozę: otępienie czołowo-skroniowe (znane jako FTD). Niestety problemy z komunikacją to tylko jeden z objawów choroby, z którą zmaga się Bruce. Chociaż jest to bolesne, ulgę przyniosło postawienie wreszcie jasnej diagnozy" - czytamy na Instagramie.

Żona Bruce’a Willisa we wpisie podziękowała za wsparcie i miłość, jaką rodzina otrzymała od momentu, gdy po raz pierwszy publicznie powiedziała o diagnozie aktora. Ma nadzieję, że dzięki nowym informacjom będzie nam łatwiej zrozumieć, czego doświadcza gwiazda "Szklanej pułapki".

"Na początku chcemy wyrazić naszą najgłębszą wdzięczność za niewiarygodny przypływ miłości, wsparcia, które wszyscy otrzymaliśmy od czasu, gdy podzieliliśmy się pierwszą diagnozą Bruce'a. W tym duchu chcieliśmy przekazać wam najświeższe informacje o naszym ukochanym mężu, ojcu i przyjacielu, ponieważ teraz lepiej rozumiemy, czego on doświadcza" - napisała na Instagramie.

trwa ładowanie posta...

Na co choruje Bruce Willis?

Otępienie czołowo-skroniowe, z którym zmaga się Willis, jest chorobą, którą początkowo trudno zdiagnozować. Jej głównymi objawami są zaburzenia zachowania oraz mowy. Chory ma trudności z kontrolowaniem swoich emocji, a jego mowa staje się niezrozumiała dla otoczenia. Często ma również problem ze znalezieniem właściwego słowa. Wśród objawów otępienia można wyróżnić także występowanie myśli samobójczych czy wzmożoną skłonność do używek.

"Otępienie czołowo-skroniowe (frontotemporal dementia, FTD) to choroba, która wywołuje zmiany zanikowe zlokalizowane w płatach czołowych oraz w przednich częściach płatach skroniowych mózgu. Choroba ta stanowi 8-10 proc. wszystkich przypadków otępienia. Schorzenie to występuje bez względu na płeć, najbardziej narażone są osoby po 65. roku życia" - czytamy na portalu ABC Zdrowie.

W komentarzach pod postem dotyczącym diagnozy Bruce’a Willisa fani przesyłają rodzinie ogrom wsparcia. Piszą, że podziwiają ich siłę i dziękują za to, że z taką odwagą dzielą się informacjami o stanie zdrowia aktora.

"Nasze serca pękają z bólu razem z wami. Przepięknie widzieć całą tę miłość i wsparcie, jakimi Bruce jest otaczany. Przesyłamy wam miłość i wiedzcie, że jesteśmy w pobliżu, by pomagać wam, jak tylko możemy" - napisał jeden z użytkowników pod postem żony Willisa.

Źródło: film.wp.pl, abczdrowie.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 7
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Kwiecień 2023 na Netfliksie. Nowe filmy i seriale w serwisie