Squid Game

"Squid Game" mogło się skończyć inaczej. Twórcy zdradzają alternatywne zakończenie

Źródło zdjęć: © Squid Game, Netflix
Anna RusakAnna Rusak,12.11.2021 10:45

Drobna zmiana, która zmienia wydźwięk całego serialu...

Wszyscy fani "Squid Game" powinni być zachwyceni, bo ten bijący rekordy serial dostanie drugi sezon. Niedawno twórcy w wywiadzie dla Entertainment Weekly zdradzili szczegóły dotyczące zakończenia pierwszego sezonu. Okazało się, że mogło wyglądać zupełnie inaczej i kto wie, czy wtedy też cieszylibyśmy się nowym sezonem?

Uwaga, w tekście pojawiają się poważne spoilery, także jeśli nie oglądaliście "Squid Game" i nie chcecie wiedzieć, jak kończy się dziewiąty odcinek w wersji alternatywnej, to nie czytajcie dalej!

Alternatywne zakończenie Squid Game

Przypomnijmy może jeszcze, że pod koniec Seong Gi-hun, czyli gracz 456, zastanawia się, czy wsiąść do samolotu i spotkać się ze swoją córką, czy może jednak zostać i zemścić się na twórcach gry. Jeśli oglądaliście "Squid Game", to wiecie, że wybiera tę drugą opcję, choć reżyser miał dla niego przygotowane alternatywne zakończenie…


"Ciągle zadawaliśmy sobie pytanie, czy Gi-hun na pewno powinien podjąć decyzję o wyjeździe i odwiedzeniu swojej rodziny i w końcu postawić na swoje szczęście? Czy to będzie właściwy sposób, by naprawdę przekazać to przesłanie i pytanie, które chcieliśmy zawrzeć w tym serialu?"

- EW


"Właściwie walczyliśmy między dwoma różnymi scenariuszami zakończenia. […] W drugim, alternatywnym zakończeniu, Gi-hun wsiadał do samolotu i odlatywał".

- EW

Niby oczywiste, ale…

Gdyby Gi-hun wsiadł do tego samolotu, po pierwsze nie dostalibyśmy pewnie nowego sezonu, a po drugie twórcy nie przekazaliby tego, co chcieli. Pytanie, które stawiają w serialu, a które brzmi: "Dlaczego świat stał się tym, czym jest teraz?" mogło odpowiednio wybrzmieć dopiero, gdy Gi-hunn odwraca się i podchodzi do kamery. To niby drobna różnica, ale jak widać ma ogromne znaczenie dla całej serii.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na kolejną część. Myślicie, że Gi-hun wróci do gry, czy może poradzi sobie z jej twórcami w inny sposób? A w trakcie tych oczekiwań polecamy skorzystać z naszego przepisu i zjeść sobie ciastka ze "Squid Game"!

 Źródło: EW

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0