squid-game
Była sobie kryptowaluta "Squid Game" i już jej nie ma. 13 mln złotych też, bo je skradziono xD
Squid Game

"Squid Game" mogło się skończyć inaczej. Twórcy zdradzają alternatywne zakończenie

Źródło zdjęć: © Squid Game, Netflix
Anna RusakAnna Rusak,12.11.2021 09:45

Drobna zmiana, która zmienia wydźwięk całego serialu...

bFFxsgdf

Wszyscy fani "Squid Game" powinni być zachwyceni, bo ten bijący rekordy serial dostanie drugi sezon. Niedawno twórcy w wywiadzie dla Entertainment Weekly zdradzili szczegóły dotyczące zakończenia pierwszego sezonu. Okazało się, że mogło wyglądać zupełnie inaczej i kto wie, czy wtedy też cieszylibyśmy się nowym sezonem?

Uwaga, w tekście pojawiają się poważne spoilery, także jeśli nie oglądaliście "Squid Game" i nie chcecie wiedzieć, jak kończy się dziewiąty odcinek w wersji alternatywnej, to nie czytajcie dalej!

Alternatywne zakończenie Squid Game

Przypomnijmy może jeszcze, że pod koniec Seong Gi-hun, czyli gracz 456, zastanawia się, czy wsiąść do samolotu i spotkać się ze swoją córką, czy może jednak zostać i zemścić się na twórcach gry. Jeśli oglądaliście "Squid Game", to wiecie, że wybiera tę drugą opcję, choć reżyser miał dla niego przygotowane alternatywne zakończenie…

bFFxsgdh


"Ciągle zadawaliśmy sobie pytanie, czy Gi-hun na pewno powinien podjąć decyzję o wyjeździe i odwiedzeniu swojej rodziny i w końcu postawić na swoje szczęście? Czy to będzie właściwy sposób, by naprawdę przekazać to przesłanie i pytanie, które chcieliśmy zawrzeć w tym serialu?"

- EW


"Właściwie walczyliśmy między dwoma różnymi scenariuszami zakończenia. […] W drugim, alternatywnym zakończeniu, Gi-hun wsiadał do samolotu i odlatywał".

- EW

Niby oczywiste, ale…

Gdyby Gi-hun wsiadł do tego samolotu, po pierwsze nie dostalibyśmy pewnie nowego sezonu, a po drugie twórcy nie przekazaliby tego, co chcieli. Pytanie, które stawiają w serialu, a które brzmi: "Dlaczego świat stał się tym, czym jest teraz?" mogło odpowiednio wybrzmieć dopiero, gdy Gi-hunn odwraca się i podchodzi do kamery. To niby drobna różnica, ale jak widać ma ogromne znaczenie dla całej serii.

bFFxsgdj

Teraz pozostaje nam tylko czekać na kolejną część. Myślicie, że Gi-hun wróci do gry, czy może poradzi sobie z jej twórcami w inny sposób? A w trakcie tych oczekiwań polecamy skorzystać z naszego przepisu i zjeść sobie ciastka ze "Squid Game"!

 Źródło: EW

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
"All Of Us Are Dead": Recenzja [Netflix]. Zombie, szkoła i Korea, czyli 12 godzin dramy. Warto?