Sprawdziłem Żabu, czyli tamagotchi od Żabki w aplikacji żappka

Sprawdziłem Żabu, czyli tamagotchi od Żabki w aplikacji żappka

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Materiały własne red. Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,26.01.2023 10:35

Udało mi się przedpremierowo wychować Żabu. To coś w stylu dawnych zabawek tamagotchi, którymi można się bawić w aplikacji żappka dedykowanej klientom sklepów sieci Żabka.

Niedawno pisaliśmy, że sieć sklepów Żabka zamierza wejść na rynek gier mobilnych. Niedługo potem pojawiła się oficjalna zapowiedź, że do aplikacji mobilnej żappka dołączy nowy… płaz.

Żabu - tamagotchi od Żabki

Sieć sklepów Żabka uruchomiła zapisy do zamkniętej bety Żabu, czyli swojego rodzaju tamagotchi w aplikacji żappka, dedykowanej klientom. Obecnie zabawkę w aplikacji testuje go około 9 tys. osób, aby potem Żabka wypuściła Żabu na wolność, tj. do wszystkich posiadaczy aplikacji w ramach darmowej gry.

Żabu w aplikacji żappka
Żabu w aplikacji żappka (Własne red. VIbez, Żappka)

Jak to działa? Opisuję stan gry na 25/26 stycznia i piszę o becie, a nie o finalnej wersji produktu. Dostęp do Żabu jest banalny. Wchodzimy do aplikacji żappka, sekundowy scroll i mordka żabiastego przyjaciela pojawia się na całym ekranie.

Żabu w aplikacji żappka
Żabu w aplikacji żappka (Własne red. VIbez, Żappka)

Jak działa Żabu? To tamagotchi

Naszym zadaniem jest opieka nad zielonym przyjacielem. Dajemy mu jeść, usypiamy go, myjemy, bawimy się z nim. Możemy go także przebierać w najróżniejsze ciuszki. Prawda jest taka, że aby utrzymać Żabu przy życiu, wystarczy odwiedzić go raz dziennie. Aplikacja sama nam o tym przypomni.

Żabu w aplikacji żappka
Żabu w aplikacji żappka (Własne red. VIbez, Żappka)

Nie ma tutaj drugiego dna, ukrytych funkcji czy czegoś z ogromnym efektem "wow". To tylko tamagotchi, którym zainteresują się raczej dzieci niż dorośli.

Jak wygląda integracja Żabu z Żabką?

Nie myślcie, że Żabka stworzyłaby grę, aby sobie po prostu istniała. Po pierwsze, Żabu jest dostępne tylko z poziomu aplikacji, więc każdorazowe odwiedziny Żabu sprawiają, że musimy choć przelecieć wzrokiem przez kilka promocji, czy informacji o produktach. Można przechodzić do płaza z poziomu powiadomienia push, ale w mojej wersji... resetowało to całego Żabu i rozpoczynało nową rozgrywkę.

A sama integracja z naszym małym kompanem? Możemy, za żappsy (punkty, które otrzymujemy za robienie zakupów w Żabce), kupować dodatkowe pożywienia, interakcje czy ubrania dla Żabu.

Codziennie liczniki różnych potrzeb Żabu - wyrażane od 0 do 100 proc. regularnie spadają. Można je podbić jedynie o 30 punktów procentowych dziennie za darmo. Jeżeli chcemy podbić je bardziej, trzeba wydać żappsy w prawdziwym sklepie Żabka. Nie ma nic free!

Żabu w aplikacji żappka
Żabu w aplikacji żappka (Własne red. VIbez, Żappka)

Specjalnie sprawdziłem, jak będzie wyglądał postęp BEZ żadnych zakupów w Żabce i BEZ wydawania żadnych żappsów na mojego płaza nazwanego Mariusz. Ot, taki specjalne wyzwanie. I jak? Po kilku dniach Mariusz nadal żył, ale szczęśliwy nie był. Jego poziom potrzeb spada, więc niedłogo niezbędne będą zakupy w Żabce, czy wydanie żappsów, aby podtrzymać go przy życiu.

Czy to oczywiste? PEWNIE. Nie spodziewałem się niczego innego. Żabu nie jest charytatywnym płazem, ma przyciągnąć do zakupów w Żabce.

Bonusy za levelowanie Żabu

Żabu dzięki naszej trosce może wchodzić na kolejne poziomy. Im lepiej opiekujemy się Żabu, tj. utrzymujemy maksymalne wskaźniki potrzeb, tym więcej punktów (nazwanych Muchami) dostajemy. Im gorsze wskaźniki, tym mniej zdobywamy Much.

Żabu w aplikacji żappka
Żabu w aplikacji żappka (Własne red. VIbez, Żappka)

Ponadto, gdy robimy zakupy w Żabce, otrzymujemy dodatkowe Muchy (złotówka wydane = pięć Much). Każde 100 Much to kolejny poziom, a co 10 poziomów otrzymujemy nagrody. Grę Żabu kończymy na 100 poziomie z nagrodą specjalną.

Za zajmowanie się płazem i kupowanie w Żabce zgarniamy dodatkowe bonusy. Taki system "play to earn".

Żabu zapowiada się na fajny dodatek do żappki

Jeżeli tylko wiemy, na czym polega darmowe płazowe tamagotchi i robimy często zakupy w Żabce, to nie można napisać o Żabu nic negatywnego. Nieironicznie, jest to banalnie prosta gra, która symuluje troszczenie się o sympatycznego stworka.

Żabu to nic odkrywczego, ale czy wszystko, co nowe, musi być odkrywcze?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 36
  • emoji ogień - liczba głosów: 281
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 104
  • emoji smutek - liczba głosów: 25
  • emoji złość - liczba głosów: 146
  • emoji kupka - liczba głosów: 61
Marti,zgłoś
Mi to bardziej przypomina Pou
Odpowiedz
4Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)