lGBT+
Pierwsza transpłciowa aktorka z nominacją do Emmy! MJ Rodriguez w końcu doceniona
Stonewall parodiuje "Wiadomości"

Sparodiowane przez Grupę Stonewall "Wiadomości" śmieszą i smucą jednocześnie. Musicie je zobaczyć!

Źródło zdjęć: © YouTube.com, Stonewall TV
Anna RusakAnna Rusak,15.06.2021 11:00

Tak, znowu to zrobili! Nowy spot Grupy Stonewall promujący Pride Week w Poznaniu po raz kolejny mistrzowsko sparodiował "Wiadomości"

bEpMYeyb

Miesiąc Dumy trwa w najlepsze, na mapach pojawia się coraz więcej Parad Równości i tęczowych akcji, zachęcających do świętowania tego czasu. Stowarzyszenie Stonewall właśnie wypuściło przeróbkę „Wiadomości”, która ma promować Poznańskie Pride Week.

Przypomnijmy jeszcze, że dwa lata temu pojawił się podobny spot, który także był utrzymany w konwencji „Wiadomości” TVP. W rolę Danuty Holeckiej wcieliła się Joanna Drozda i znalazły się w nim prawdziwie cytaty z TVP – paski to też prawdziwe nagłówki prawicowych portali. Możecie go zobaczyć tutaj:

"Doniesienia" - Poznań Pride Week 2019

Nowa przeróbka też powstała we współpracy z aktorami Teatru Polskiego w Poznaniu. Oczywiście mamy w nim Drozdę, czyli naszą Danutę Holecką, a poza nią możemy zobaczyć Jakuba Papugę, Konrada Cichonia, Mariusza Adamskiego, Shady Lady i Vrona.

bEpMYeyd

"W tym roku postanowiliśmy powtórzyć formułę spotu z 2019 r. Pierwsze “Doniesienia” spotkały się z fantastycznym przyjęciem. Ponieważ w ostatnim roku Telewizja Polska osiągnęła nowe rekordy szczucia na osoby LGBT+, materiału do parodiowania nie brakowało. Wystarczyło obejrzeć reportaże “Wiadomości” z okresu kampanii prezydenckiej, a scenariusz napisał się sam. Dla nas to przede wszystkim sposób na odreagowanie nagonki na społeczność LGBT+, która trwa już od dobrych kilku lat".

W spocie możemy zobaczyć oczywiście prawdziwe (niestety) nagłówki i reportera, który nieustannie przekręca skrót LGBT. Poza pomocnymi radami - lepiej nie pojawiać się w pobliżu osób LGBT z całą rodziną, a szczególnie z dziećmi - sprawdza, kim są aktywiści, podsłuchując rozmowy draq queens. Pojawia się też ksiądz, który uważa, że „to się powinno leczyć”. Zobaczcie sami:

"Doniesienia" - Poznań Pride Week 2021

"Prowokują, profanują, obrażają. A później chcą pozostać bezkarni, używając jak pałki hasła tolerancji”.

bEpMYeyf

Kiedy odbędzie się Poznań Pride Week?

Zacznie się 26 czerwca i potrwa aż do 4 lipca.planie przewidziany jest Marsz Równości – odbędzie się 3 lipca, pokazy filmów, wykłady, warsztaty psychologiczne, imprezy z dj-ami, a do tego możecie liczyć na obecność drag queens. Jeśli chcielibyście pomóc sfinansować wydarzenie, to możecie zrobić to tutaj.

Przy okazji przypominamy o innych marszach, które będą się odbywały w całej Polsce i o naszym starter packu, czyli zestawie rzeczy, które warto zabrać ze sobą na Paradę Równości.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Zdjęcie z całującymi się dziewczynami z Łodzi wywołało burzę. Dlaczego Polska ma taki problem?