marsz

Parada Równości nie tylko w Warszawie – sprawdź, kiedy będzie w Twoim mieście

Źródło zdjęć: © Jose Maria Sava / Unsplash.com
Anna RusakAnna Rusak,09.06.2021 15:15

Koniec z czekaniem - Parada Równości wraca do Warszawy (i nie tylko), bo tak jak napisali organizatorzy: „Nie będziemy dłużej debatować nad naszym prawem do istnienia”

Musieliśmy trochę poczekać, bo zeszłoroczny marsz nie odbył się przez pandemię, ale na szczęście Parada Równości wraca i w tym roku na wielu ulicach będziemy mogli świętować miłość i równość.

Jedną z lepszych wiadomość jest z pewnością fakt, że tegoroczny marsz został oficjalnie zarejestrowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Oznacza to, że już 19 czerwca ulice stolicy będą pełne tęczy.

„Trudne to są czasy, w których przyszło nam żyć, działać i organizować Paradę. […] Być może Parada będzie w tym roku mniejsza, nie będzie mieć tylu kolorowych platform, nie będzie rozbrzmiewać tak głośną muzyką, ale będziecie tam Wy. Społeczność, dla której organizujemy ten dzień. 19 czerwca wrócimy do korzeni Parady Równości. Oddolnej, wspólnotowej demonstracji. Idziemy dumnie i dzielnie. Nie będziemy dłużej debatować nad naszym prawem do istnienia”.

trwa ładowanie posta...

Marszom towarzyszą też oczywiście konkretne postulaty. Oprócz wezwania do wprowadzenie pełnej równości małżeńskiej, żądań prawnego uregulowania procesów medycznych i prawnych potwierdzających płeć osób transpłciowych, organizatorzy postulują też o zatroszczenie się o planetę i zaprzestanie niszczenia środowiska.

Nie tylko w Warszawie

Parady odbędą się też w wielu innych miastach w całej Polsce. Na razie oprócz Warszawy na tęczowe marsze możecie liczyć np. w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, czy Łodzi. Pełną listę znajdziecie tutaj.

My mamy nadzieję, że coraz więcej miast będzie się dołączało do akcji. Pamiętajcie, że udział w Paradzie Równości jest jednym z lepszych sposobów na wsparcie tej społeczności, a o innych możliwościach możecie przeczytać w naszym tekście.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 7