lifestyle
Internauci oburzeni zachowaniem Pauliny u Wersow. Gratulują Mini Majkowi rozstania
Teoria o satanistycznej Lady Gadze

Skąd pochodzi teoria o satanistycznej Lady Gadze? Nie od Edyty Górniak

Źródło zdjęć: © Instagram @ladygaga / Instagram @ladygaga
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.04.2021 18:17

Autorka przeboju "To nie ja byłam Ewą" stwierdziła, że Lady Gaga jest służebnicą szatana i pije krew niemowląt. Skąd się tego dowiedziała? Z tej części internetu, której nie obserwuję. Wyjątkowo dzisiaj ją odwiedziłem i opowiem Wam, co zobaczyłem.

Trudno się nie uśmiechnąć, kiedy w mediach pojawiają się nagłówki o tym, że jedna z najsłynniejszych polskich piosenkarek zauważa w image'u Lady Gagi symbole, które identyfikują ją z satanizmem. Przypomnę niedoinformowanym, że Edyta Górniak zasugerowała, jakoby długie tipsy Lady Gagi układały się w diabelskie rogi, a ona sama miałaby "pić krew niemowląt".

Redaktorzy "Pudelka" skontaktowali się z managementem polskiej wokalistki. Otrzymali odpowiedź, że "Edyta swoje przekonania na temat tego, czym "zajmuje się" Gaga podpiera artykułami, które pojawiły się w zagranicznej prasie". Wątek zagranicznej prasy szalenie mnie zaciekawił... Postanowiłem sprawdzić, czy Edyta Górniak weryfikuje źródła i czy teoria o satanistycznej Gadze ma podstawy istnienia.

trwa ładowanie posta...

Lady Gaga – zwolenniczka Joe Bidena… a może kapłanka ciemności?

3 listopada 2020 roku, w dniu wyborów prezydenckich w USA, Amerykanin Marcus Rogers otworzył Facebooka i napisał post zaczynający się słowami: "Jeśli sprzeciwiasz się temu w imię Jezusa, polajkuj ten wpis". Kiedy świat zastanawiał się, kto zostanie głową najpotężniejszego imperium na planecie, Marcus tłumaczył swoim obserwatorom, że Joe Bidenowi w kampanii prezydenckiej pomogła wiedźma. Lady Gaga.

Ikona muzyki pop nigdy nie ukrywała swoich prodemokratycznych poglądów. 2 listopada 2020 roku, na dzień przed wyborami prezydenckimi, Lady Gaga pojawiła się na wiecu Joe Bidena, na którym zaśpiewała kilka swoich przebojów. Artystka zachęciła wtedy uczestników koncertu do oddania głosu na kandydata Partii Demokratycznej. Czy można to uznać za dowód na konszachty z Lucyferem?

Lady Gaga Performs "You And I" and "Shallow" At Joe Biden Rally In Pittsburgh [HD]

We wpisie Marcusa czytamy, że "Lady Gaga to wysokiej rangi wiedźma w branży muzycznej. Zwróćcie uwagę na jej powiązania z Mariną Abramović, która praktykuje duchowe gotowanie, spożywając potrawy w kształcie ludzkich ciał. Bardzo demoniczne. To są prawdziwe WIEDŹMY". Do Mariny Abramović jeszcze wrócimy. Póki co oddajmy głos Marcusowi, który ujawnia mroczne sekrety amerykańskich elit.

"Spójrzcie na slogan *Bitwa o DUSZĘ narodu* [hasło kampanii prezydenckiej Joe Bidena – przyp. red.]. [...] Ameryka od zawsze była narodem chrześcijańskim [...]. Pewnej grupie to się nie podoba. Chodzi o nią [Gagę] i te wiedźmy, które próbują związać Trumpa. Dla mnie to oczywiste, ale rozumiem, dlaczego niektórzy tego nie dostrzegają. [...] Ponieważ nie miłują prawdy, Bóg ześle im silne złudzenie".

Wpis Marcusa Rogersa – byłego marines, a obecnie proroka i kaznodzieję-influencera, którego na YouTube śledzi ponad pół miliona internautów – zebrał prawie 5 tys. reakcji, otrzymał 1,5 tys. komentarzy i ponad tysiąc udostępnień. Mimo iż Facebook oznaczył post jako "Fałszywe informacje", wiele osób komentujących wpis kaznodziei… podziela pogląd, że Lady Gaga to wiedźma i satanistka. Dlaczego?

Teoria o satanistycznej Lady Gadze. Skąd się wzięła?

Żeby zrozumieć, dlaczego Gaga miałaby spółkować z diabłem, trzeba się cofnąć do 27 lipca 2013 roku. Tego dnia fotoreporterka Sonia Moskowitz robiła zdjęcia członkom 20. Annual Watermill Center Summer Benefit. Jest to artystyczny event odbywający się w amerykańskim stanie Nowy Jork, opisywany jako wydarzenie jednoczące "świat sztuki, performansu, muzyki, teatru, designu, architektury i mody".

Na wykonanych przez Sonię fotografiach widzimy m.in. Lady Gagę i Marinę Abramović, które wspólnie spędzają wieczór, oglądając pokazy performerów. W tym okresie ikona muzyki pop jest jeszcze brunetką. Sonia zrobiła kobietom wiele zdjęć, ale z całej galerii internauci wyciągnęli dwie fotografie, które później stały się podstawą do posądzenia Lady Gagi o uprawianie czarów.

Na jednej z fotografii Lady Gaga spogląda w obiektyw aparatu i oblizuje łyżeczkę. Na drugim planie widać Marinę Abramović. Kobieta sięga łyżeczką do wanny, w której znajduje się nagie ciało oblane brązową substancją. Wystarczyło wyciągnąć tę scenę z kontekstu i puścić w internet z odpowiednim komentarzem: "Ludzie, oto celebrytki, które posilają się krwią z martwych ludzi". I tak właśnie się stało.

Drugie zdjęcie jest bardziej niepokojące. Zostało ono wykonane w nocnej, leśnej scenerii i przedstawia grupę osób – wśród których są Lady Gaga i Marina Abramović – wpatrujących się w stojącego przy drzewie czarnoskórego, nagiego mężczyznę. Internauci rozpoznali w nim Ryana Singletona. Jego martwe ciało znaleziono na pustyni Mojave niedługo po tym, jak wykonano fotografię na festiwalu.

Fotografia z Ryanem Singletonem krąży po sieci z tagiem #duchowegotowanie (ang. #spiritcooking). Do grafiki dołączony jest komentarz, jakoby mężczyzna był po raz ostatni widziany żywy w momencie, gdy Sonia Moskowitz zrobiła mu zdjęcie przy drzewie. Kiedy odnaleziono jego ciało, miało być ono pozbawione oczu, płuc, serca, nerki i wątroby.

Problem w tym, że osobą na zdjęciu... nie jest Ryan Singleton.

trwa ładowanie posta...

Owszem, Ryan Singleton zmarł tragiczną śmiercią, ale na festiwalu przed Lady Gagą i Mariną Abramović występował aktor Philip J. Lewis. Oświadczenie żyjącego mężczyzny opublikowała AGENCJA REUTERSA, żeby tylko zdementować teorie spiskowe. – Coś jest nie tak z naszym społeczeństwem – stwierdził Philip J. Lewis, tłumacząc, że cała sytuacja jest czymś żenującym.

Co do pierwszego zdjęcia z wanną, to Lady Gaga i Marina Abramović uczestniczyły wówczas w performansie (czyli sztuce), którego elementem było picie SZTUCZNEJ krwi. W wannie nie leżał nieboszczyk. Zarzuty, jakoby kobiety odprawiały wówczas czarnoksięskie rytuały, zdementowali dziennikarze m.in. z "USA Today" i serwisu "Lead Stories", który specjalizuje się w wykrywaniu i objaśnianiu fake newsów.

Mimo że teorie o ikonie muzyki pop jako satanistce można łatwo zweryfikować, pod postem Marcusa Rogersa z 3 listopada 2020 roku internauci wymieniają się fotografiami Lady Gagi z nocy podczas pamiętnego festiwalu sztuki na dowód tego, że artystka jest wiedźmą. Nie ma dla nich znaczenia, że Facebook oznacza te treści jako fałszywe i linkuje do wiarygodnych źródeł.

Podczas researchu do tego artykułu znalazłem komunikat przedstawicieli Kościoła Szatana, którzy potwierdzili, że wiązanie Lady Gagi z satanizmem jest bezpodstawne i marnują na to czas jedynie wyznawcy teorii spiskowych. No cóż, mnie ciekawi, jak na tę wieść zareagowałaby Edyta Górniak?

Od Edyty Górniak, przez duchowe gotowanie, po PizzaGate i QAnon

Sprawa satanistycznej Gagi to kropelka w ekstrementornadzie zatytułowanym Teorie Spiskowe Współczesnego Świata. Podejrzewam, że Edyta Górniak napisała, że ikona muzyki pop pije krew dzieci, ponieważ Gaga przyjaźni się z Mariną Abramović. Marina w przeszłości organizowała "duchowe gotowanie" (czyli imprezę charytatywną dla dobroczyńców sztuki), na którą w 2016 roku zapraszała Johna Podestę, a on…

...jest jednym z bohaterów matki współczesnych teorii spiskowych, czyli PizzaGate. Wyznawcy tej teorii twierdzą, że waszyngtońska elita polityczna jest w rzeczywistości szajką pedofilów, porywającą nieletnich do odprawiania satanistycznych rytuałów na zapleczu pizzeri "Comet Ping Pong". PizzaGate to z kolei teoria-mit założycielski ruchu QAnon, a to nie jest temat do wyczerpania w tym artykule.

Wyznawcy QAnon utrzymują bowiem, że naszym światem rządzi "kabała" lub "głębokie państwo (ang. deep state), czyli najczarniejsze charaktery. Częścią deep state mają być znani politycy, aktorzy, piosenkarze, prezesi wielkich koncernów i celebryci. Do wybitnych członków kliki zaliczają m.in. Beyonce Knowles-Carter, Lady Gagę i Toma Hanksa, a na czele sekty stoją małżeństwa Obama i Clinton.

Ruch QAnon wierzy, że wyżej wymienione postaci są przesiąknięte złem do szpiku kości. Podobno czczą szatana i spółkują z demonami, ale przede wszystkim wykorzystują, torturują i mordują dzieci. Członkowie deep state mieliby zażywać cudowny narkotyk na odmładzanie, który wytwarzany jest na bazie hormonu pozyskiwanego z szyszynki dzieci.

Jedyną postacią, która może przeciwstawić się deep state, jest Donald Trump. Miałby on zapoczątkować "Burzę", czyli oczyszczenie świata z pedofilsko-satanistycznych elit. Q miałby w tym wszystkim być albo Trumpem, albo grupą osób z jego otoczenia, którzy za pośrednictwem forum 8kun (dawniej 8chan) anonimowo kontaktowali się ze swoimi wyznawcami, przygotowując ich na "Wielkie Przebudzenie".

Wszystko, o czym opowiadam powyżej brzmi jak fabuła horroru dla nastolatków, tymczasem to zwolennicy QAnon są odpowiedzialni za szturm na Kapitol – bezprecedensowe wydarzenie w dziejach amerykańskiej demokracji. 6 stycznia 2021 roku oszalały tłum wdarł się do budynku Kapitolu, aby przeciwstawić się wybraniu Joe Bidena na nowego prezydenta USA. W ataku zginęło 5 osób.

Chociaż teorie spiskowe brzmią absurdalnie, ludzie wierzą w nie, ponieważ chcą prostych odpowiedzi. – Teorie spiskowe często pojawiają się jako logiczne wyjaśnienie wydarzeń lub sytuacji, które trudno jest zrozumieć, i dają fałszywe poczucie kontroli i sprawczości. Ta potrzeba prostego wyjaśnienia wzmaga się w momentach niepewności, takich jak pandemia COVID-19 – wyjaśnia Komisja Europejska.

Jeśli ciekawi Was, jak powstał QAnon i kim jest tajemniczy Q, polecam, abyście sięgnęli po 6-odcinkowy dokument na HBO pt. "Q: Nadchodzi burza". Autor serialu – Adam McKay – przez dwa lata towarzyszył ludziom odpowiedzialnym za rozwój QAnon. Dzięki "Q: Nadchodzi burza" zrozumiecie jak to się stało, że świat przypomina fabułę horroru dla nastolatków, która nie miała prawa przeistoczyć się w jawę.

Q: Into the Storm (2021) | Official Trailer | HBO

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 9
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 26
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 15
Nana,zgłoś
Do autora artykułu. Może i Górniak brudzi lub nie. Ale jeśli oszukany dalej u źródła np. Biber , Britnej Spears. Mil Gibson to mamy więcej informacji. Co do Górniak miała szansę po Eurowizji na karierę ale jak wyjechała i zobaczyla co się odwala tam to wróciła wiec może to nie jej wyssane z palca kretynizmy tylko opis tego co widziala.
Odpowiedz
2like0dislike
Qanon,zgłoś
"Facebook podaje wiarygodne linki" 🤣🤣🤣 Większej bzdury dawno nie czytałem 🤦‍♀️
Odpowiedz
8like1dislike
Mitra,zgłoś
Nikt przypadkowy nie zdobywa takiej popularności na skalę światową ...nie biore tu pod uwagę faktu, że Lady w porównaniu z większością europejskich artystów to beztalencie więc podpisanie cyrografu w jej sytuacji jest oczywiste....jak widać cuda się zdarzają I to często.
Odpowiedz
14like2dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 7
Komentarze (7)
arrow
Majonez wegański na Wielkanoc. Który jest najlepszy? Sprawdzamy