moda
Drag queen w kampanii znanej marki. Firma tłumaczy, że nie jest dla hejterów
Sinsey poszerza rozmiarówkę

Sinsay poszerza rozmiarówkę. Wielka zmiana czy konieczność?

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Sinsey
Anna RusakAnna Rusak,01.03.2023 06:30

Sinsay, czyli marka należąca do koncernu LPP S.A., ogłosiła, że zamierza poszerzyć swoją rozmiarówkę. Czemu firma zdecydowała się na taki ruch i czy rzeczywiście w ten sposób pomoże osobom plus size?

Problem z dostępem do odpowiednich ubrań dla osób plus size jest naprawdę poważny. W rozmowie z Vibez.pl mówiła o tym ciałopozytywna modelka Joanna Cesarz. Zwracała uwagę na to, że znalezienie odpowiednich ubrań w sieciówkach w większym rozmiarze jest bardzo trudnym zadaniem.

Wychodzi na to, że niektóre marki rzeczywiście postanowiły wziąć tę kwestię pod uwagę. Sinsay, czyli firma której właścicielem jest jeden z największych koncernów odzieżowych w Polsce, ogłosiła, że poszerzy swoją rozmiarówkę. Czemu to taka istotna wiadomość?

Sinsay poszerza rozmiarówkę

Marka Sinsay ogłosiła, że zamierza zmienić swoją rozmiarówkę. W nowej, damskiej kolekcji marki znajdziemy teraz ubrania, których rozmiary będą poszerzone od dwóch do ośmiu centymetrów. Odzież od rozmiaru XS do M zostanie poszerzona o 2 cm. Ubrania L i XL zostaną zwiększone od 4 do 6 cm. Natomiast odzież w rozmiarze XXL będzie większa o 8 cm.

Wszystko po to, by jak najwięcej kobiet mogło nosić to, co chce, bez względu na swój rozmiar. Sinsay planuje nawet kolekcję plus size i jak podkreśla, chce by ciałopozytywność stała się ważną częścią ich firmy. Pod postem marki pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy użytkowniczek, które tylko potwierdzają, jak słuszny jest to krok.

- Decyzja o wprowadzeniu zmian w tabelach rozmiarowych Sinsay została podjęta na bazie informacji uzyskanych od naszych klientek - komentarzy dotyczących rozmiarów naszych ubrań, analiz sprzedaży, analiz powodów zwrotów towaru oraz potrzeby dopasowania się do standardów rozmiarowych powszechnie występujących w branży odzieżowej - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Magdalena Banacka, dyrektor komunikacji wizualnej Sinsay.

trwa ładowanie posta...

Czemu większa rozmiarówka jest tak ważna?

Zmiany, które w rozmiarówce chce wprowadzić Sinsay, są naprawdę istotne. Przede wszystkim dlatego, że osoby plus size bardzo często były do tej pory dyskryminowane przez sieciówki. A przecież to, że ktoś ma trochę większy rozmiar, nie oznacza, że nie ma ochoty na to, by eksperymentować z modą.

Joanna Cesarz w rozmowie z Vibezem zwracała uwagę na to, że ciężko jest mówić o ciałopozytywności w Polsce w kontekście rynku modowego. Sama uwielbia bawić się ubraniami i wyrażać się poprzez nie, ale wizyty w sieciówkach zazwyczaj tylko pogarszają jej nastrój.

- Ciałopozytywność sobie, a rynek modowy w Polsce sobie. Uwielbiam modę, a jednocześnie nienawidzę chodzić po sklepach, zwłaszcza po sieciówkach. W większość rzeczy się tam nie mieszczę, więc to tylko pogarsza mi nastrój. Do wyboru mamy w Polsce: sieciówki, które mają już oczywiście działy plus size, ale zazwyczaj nie ma tam zbyt dużego wyboru. Jakby wszystkie ich pozostałe ubrania nie mogły być produkowane w większych rozmiarach. Poza tym mamy sklepy typu 'modnisia xxxl', 'pulchna pani', czyli takie z ubraniami, jak na starszą panią czy klasykami, które były modne z 20 lat temu - tłumaczyła w rozmowie z Vibez.pl Cesarz.

Pewnie, sieciówki nie są najbardziej ekologicznymi miejscami na zakupy, o czym pisaliśmy nie raz i nie dwa. Warto jednak zaznaczyć, że osoby plus size naprawdę mają mało alternatyw do wyboru. Znalezienie pasujących ubrań w lumpeksach również nie jest najłatwiejsze. Co prawda w niektórych z nich można znaleźć specjalne działy dla osób plus size, wciąż jest to jednak rzadkość.

trwa ładowanie posta...

Źródło: WP Kobieta

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Denis,zgłoś
o, to wreszcie kupię sobie tę koszulkę w rozmiarze M i się zmieszczę :) a stringi powyżej rozmiaru 42 nadal będą dozwolone czy już będą zakazane?
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (1)
arrow
Gucci, Burberry, Moschino. Jak wymawiać nazwy marek modowych?