lifestyle
Pringlesy z nietypowym dodatkiem za 600 zł? "Marian, tu jest jakby luksusowo"
buty z podpisem "Yves Saint Lauren"t

Nie mów, że kochasz modę, jeśli nie oglądałeś tych filmów

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Zofia WilczuraZofia Wilczura,27.08.2020 15:30

Świat mody nigdy się nie zatrzymuje - nawet podczas pandemii fashion weeks odbywały się online. Haute couture to na tyle ciekawa część tego przemysłu, że warto przyjrzeć jej się bliżej. Pomogą w tym wybrane przez nas filmy.

Nie da się ukryć - moda ma swoje ciemne strony, o czym w ostatnim czasie mówi się coraz więcej. Z drugiej strony, haute couture ma tak silny wpływ na popkulturę, że nie sposób jej zignorować. Jeśli interesuje Was ten świat, poniższe filmy to lektura (?) obowiązkowa.

"Diabeł ubiera się u Prady"

Klasyk klasyków. Legendarna rola Meryl Streep jako surowej redaktor naczelnej w piśmie Runway i świetna Anne Hathaway jako główna bohaterka.

Amerykański komediodramat został nakręcony na podstawie powieści Lauren Weisberger i zdobył wiele nominacji do nagród filmowych, w tym dwie Oscarowe - dla Meryl Streep jako najlepszej aktorki pierwszoplanowej i Patricii Field (w kategorii "najlepsze kostiumy").

The Devil Wears Prada - Official Trailer

"Yves Saint Laurent"

Piękna biografia Yves Saint Laurent’a. Film pokazuje początki kariery wybitnego projektanta w domu mody Dior w latach 50-tych XX wieku.

Yves Saint Laurent - zwiastun

"Dior i Ja"

Dokument pokazuje kulisy debiutu nowego dyrektora artystycznego Rafa Simonsa w domu mody Dior. W trakcie seansu można zobaczyć cały proces wypuszczania nowej kolekcji oraz przekonać się, ile stresu i pracy się z tym wiąże.

Dior and I - Official Trailer

"Coco Chanel"

Belgijsko-francuska produkcja pokazuje historię legendarnej Coco Chanel, która na nowo zdefiniowała modę kobiecą. Gabrielle Chanel po nieudanej karierze piosenkarki zaczyna projektować kapelusze, a potem jej marka staje się definicją klasy i dobrego gustu.

Coco Chanel - zwiastun

"Nić widmo"

Ten amerykański dramat dostał 6 nominacji do Oscara. Produkcja Paula Thomasa Andersona opowiada historię najsłynniejszego londyńskiego krawca - Reynoldsa Woodcock’a.

Nić widmo - zwiastun

"McQueen"

To fascynująca historia ikony świata mody, Alexandra McQueen’a. Człowiek, który pojawił się znikąd, a zostawił po sobie luksusową markę wartą miliony. Sam lubił mawiać:

Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n'roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje, szok i atak serca.

Jak to się stało, że podbił tyle serc i projektował między innymi dla samej królowej Elżbiety II? Film pokazuje piękną, ale i zarazem dramatyczną historię artysty, który u szczytu sławy popełnił samobójstwo.

McQueen - zwiastun

Obejrzeliście te filmy? A może polecacie inne tytuły? Podzielcie się nimi w komentarzu!

plakat
plakat
plakat
plakat
plakat
plakat
plakat
plakat
plakat
plakat
plakat
plakat
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 10
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
"STOP ubojowi koni". Ruszyła Europejska Inicjatywa Obywatelska