lifestyle
"Patoginekologia", czyli co słyszą kobiety u ginekologa: "Ale masz piękną cipuszkę"
"Shot Johnny’ego Deppa" pomoże facetom w opresji. I bardzo dobrze, że powstał

"Shot Johnny’ego Deppa" pomoże facetom w opresji. I bardzo dobrze, że powstał

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż: Vibez, Reddit, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,20.07.2022 10:30

Angel Shot dla mężczyzn? W barze w Stanach Zjednoczonych powstał "shot Johnny’ego Deppa".

bFZXvtzD

Temat Angel Shotów, czy też "zamówień ratujących z opresji w barze" został już nie raz poruszony na łamach Vibeza. Niektóre bary w damskich toaletach wieszają instrukcję postępowania dla pań, które czują się zagrożone. Przy barze klientka rzuca nazwą drinka, a barman wie, że tak naprawdę chodzi o prośbę o dyskretnie udzieloną pomoc.

Ostatnio pisała o tym Ania, gdy informacja, która miała być dedykowana tylko dla klientek pewnego baru, wyciekła do znanego portalu, co zdemaskowało całą strategię. Dzisiaj o "podobnym rozwiązaniu, ale tym razem dla mężczyzn.

"Shot Johnny’ego Deppa"

Pewny bar w Stanach Zjednoczonych wprowadził do swojego menu drink nazwany imieniem aktora. Zdjęcia karty z informacją o "Johnny Depp Shot" pojawiły się w social media, w tym na Reddicie. Z fotografii wynika, że jest to specjalny drink przeznaczony dla osób, które czują, że są w "niebezpieczeństwie".

Shot Johnny'ego Deppa
Shot Johnny'ego Deppa (Reddit)

Tekst na obrazku: "Johnny Depp Shot - aby zapewnić ci bezpieczeństwo. Jeśli czujesz się niepewnie lub jesteś przerażony, po prostu przyjdź do baru i zamów Johnny Depp Shot".

Dalsza część plakatu wspomina o tym "z czym" można zamówić ten shot. Znaczy, każda z tych opcji ma oznaczać inną pomoc:

  • Czysty (neat): ktoś z obsługi baru wyprowadzi cię z budynku;
  • Z lodem (on the rocks): obsługa zamówi taxi dla ciebie;
  • Z limonką (with lime): obsługa baru zadzwoni na policję.
bFZXvtzF

"Załatwimy sprawy dyskretnie i bez zamieszania" - czytamy dalej. Zdjęcie stało się viralowe w socialkach przez wprowadzenie napoju, który ma nieść pomoc mężczyznom, którzy mogą potrzebować pomocy.

Użytkownik, który zamieścił zdjęcie "Johnny Depp Shot" na Reddicie, przekazał, że plakat został umieszczony "w męskiej łazience".

"Ale tak nie może być!!!"

Możecie mówić, co chcecie: że taki shot powinien być tylko dla kobiet. Że faceci nigdy nie potrzebują czegoś takiego. Że na pewno to jest "jakiś bait". A powiem tak: coś takiego może być potrzebne każdemu. Płeć tu nie gra roli.

bFZXvtzH

Na myśli przychodzi mi sytuacja, gdy kobieta szuka pomocy, bo np. jakiś facet jest w stosunku do niej natarczywy i ta, boi się samotnie opuścić lokal. Spoko. Ktoś inny powie, że "analogiczne sytuacje, gdzie kobieta jest ‘tą złą’ nigdy się nie wydarzają".

A przecież może też dojść do sytuacji, gdy grupka facetów zaczepia innego mężczyznę. A może jest to bar przyjazny LGBTQ+ i w grę wchodzi też napastowanie seksualne mężczyzny przez mężczyznę. Poza tym zachowanie kobiet względem mężczyzn też może być przecież problematyczne, a nawet niebezpieczne.

To samo dotyczy osób niebinarnych. Niebezpieczne sytuacje mogą dotknąć każdego.

bFZXvtzN

Nazwa może być lekko niefortunna

Johnny Depp w niektórych kręgach jest traktowany jako bohater i symbol tego, że mężczyzna także może być ofiarą przemocy domowej. Aktor - na razie nieprawomocnie -wygrał ze swoją byłą żoną, Amber Heard, proces o zniesławienie. Deep oskarżył ją o to, po tym, jak w mediach opowiadała, że była dotknięta przemocą domową. Podczas rozpraw Deep starał się udowodnić, że to ona była agresorką.

Ten wyrok, a raczej transmitowane w czasie rzeczywistym zeznania Deepa, sprawiły, że opinia publiczna przeszła na jego stronę. A według mnie z tych wszystkich rozpraw wynika, że oboje stosowali przemoc w przeszłości.

Czy użycie nazwiska Deppa jako alternatywnej nazwy dla Angel Shota jest okej? To proste skojarzenie, ale moim zdaniem zdecydowanie można było wybrać coś lepszego.

bFZXvtzO

Koniec końców, liczy się pomysł i przesłanie. Tak, takie "ratujące" zamówienie jest dobre dla każdego. Nie ważna jest płeć, bo przemoc nie ma płci.

Źródło: Reddit, NDTV

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Schody dla osób na wózku? Fest Festival przeprasza za wpadkę